Pomoc w doborze Amplitunera

mors111

Active member
Bez reklam
Strasznie mnie też kusi ten Onkyo TX-NR525 . Cena jego jest 1300zł i posiada zasilacz 400W. Miał może ktoś z nim do czynienia ?

musiał byś posłuchać , starsze 5.. nie zawsze grały dobrze , 579 nawet w miarę , jednak szedł bym w 6.. , sam mam 609 i choć brak wifi i bluetouch mi nie przeszkadza , bo można po kablu podłączyć i po DLNA sprzęt spiąć z innymi w domu , to jak dla mnie jest to udany model

400W to dużo i mało , jeśli 525 to odpowiednik starszego 414 , już go nie ma w ofercie to masz test :


Onkyo TX-NR414 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision

2x75W i 5x53W dla 8 Ochm

609-tka ma
2x105W i 5x 81W spora przewaga przy zniekształceniach 0,1%



dla 1% jak robią większość testów jest jeszcze więcej

414 ma :
2x105W i 2x150W dla 4 ochm i 5x66W - 8ochm

609 ma :
2x125W i 2x185W dla 4 ochm i 5x95w - 8ochm

u mnie ma moch kolumnach udało się uzyskać pobór mocy ok 450W jak raz mierzyłem miernikiem poboru mocy , więc zapas jeszcze był , aale kolumny już nie mogły ( DIY - świetnie grające , ale nie za mocne )
 

SternQuest

New member
Takie właśnie informacje są najbardziej dla mnie cenne i serdecznie za nią dziękuje. Mam trochę wrażenie że to forum sponsoruje ;-) Harma Kardon bo cały czas te same osoby o nim piszą i ciągle widzę tutaj ich reklam. Byłem w jednym z salonów w Gdyni a jest to sklep który ma bardzo pozytywne opinie. Tam dwójka sprzedawców odradzała mi właśnie HK oczywiście w tym przedziale cenowym. Też zachwalali Onkyo 636 lecz jest on dla mnie troche za drogi chyba że znajdę na Allegro jakąś okazje. Mógłbyś napisać jeszcze coś więcej o odsłuchu przy Onkyo 535. Boje się że może on ma trochę za mało mocy ? Ciekawy jestem czy może ktoś ma doświadczenia z Ampli.. Sony bo i one mnie kuszą a nigdzie nie ma konkretnych recenzji.
Jak dobrze przyciśniesz sprzedawcę to myślę że za 1800-1900 powinieneś spokojnie kupić nowe Onkyo 636. Poszukaj. Sam mam ten ampli i uwierz mi naprawdę będą to bardzo dobrze wydane pieniądze. W tej cenie dostajesz naprawdę rewelacyjny sprzęt. Też robiłem sporo odsłuchów i jak dla mnie brzmienie Onkyo najbardziej mi pasuje. Podstawa to odsłuch bo Tobie np. może podobać się co innego.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Ciekawy jestem czy może ktoś ma doświadczenia z Ampli.. Sony bo i one mnie kuszą a nigdzie nie ma konkretnych recenzji.

Ja słuchałem Sony STR-DN1050 na Dali Ikon 6 MKII.
W muzyce brzmienie bezpłciowe, mało wciągające. Moim zdaniem nędza. Gość który go kupił sobie do Dali Zensor 7 jest zadowolony - ale to jego pierwszy sprzęt w życiu ;)

W KD nie testowałem.
 

Garos

New member
Ciekawy jestem czy może ktoś ma doświadczenia z Ampli.. Sony bo i one mnie kuszą a nigdzie nie ma konkretnych recenzji.

Może nie jest zły ale moim zdaniem daj sobie spokój, kup amplituner firmy która naprawdę robi bardzo dobry sprzęt i skupiają się tylko na tym.
Sklepy specjalizujące się w sprzedaży dobrego sprzętu hi fi nie oferują raczej takich firm które robią prawie wszystko, choć pewno są wyjątki jak wszędzie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
panowie
dołaczę się do tematu w imieniu kolegi zapytanie. Amplituner kd za 2 tys. Na razie z frontami. Reszta do 5.0 w dalszym czasie
nie będzie w tych pieniądzach hiendu, ale tak najkorzystniej cena/jakość
zastosowanie: Filmy + muzyka po 50%
denon x2100, hk avr 171,coś z marantza, pioneer-a?
ca 351r ! :)
 

eddielublin

New member
za 2 tys.?

z przeglądu ofert rynkowych wynalazłem:
Pioneer vsx 924
Onkyo TX NR636
Yamaha RX V677
Denon AVR X2100
Harman/Kardon AVR 270
nic lepiej nie będzie? Chociaż funkcjonalniej, 2 strefa, funkcje sieciowe itp. bo dźwiękowo to w tej kategorii nie spodziewałbym się spektakularnych różnic. Na obecną chwilę koleżka zorientowany jest na JBL studio 280.
 

PLrzemeK

New member
Decyzja będzie raczej taka.

- Onkyo tx-nr535
- harman kardon avr 161

Mam jeszcze pytanie ?

Onkyo w opisie znajduje że jego moc ciągła to 65w. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy to jest moc w stereo czy 5x. Jeśli 5x to jaka jest w stereo ?
Jak rozkładają się te moce? Czy nie będzie on za cichy jak będę chciał sobie posłuchać głośno muzyki ?
To samo tyczy się harma kardon.

Co myślicie o tych AMPL... ?
Mają one grać na głośnikach SJamo 626.
A może polecicie jakieś tańsze głośniki a pozostałe pieniądze dołożę do lepszego Amp.. Tylko czy to ma sens ?

Dzięki za odpowiedzi
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Poszukaj coś z oferty Harman Kardon ,ta firma od lat robi świetne amplitunery .Dźwięk wiadomo - z amerykańskim rozmachem będzie świetny ,bas ,dynamika i przestrzeń .Te amplitunery mają dużą wydajność prądową ,nie znam wypadku aby nie dały sobie rady z jakimiś kolumnami

Jak jesteśmy przy Harmanie , to coś ucichł.Na stronie 3 modele tylko ??I jakieś mizerne
 

PLrzemeK

New member
Zakupiłem już głośniki.
Są to: Wharfedale Obsidian 600 HCP


Ciągle się nie mogę zdecydować na Amplituner.
Moją uwagę bardzo przyciągają:
- onkyo tx-nr535
- harma kardon 161


Czy możecie mi coś o nich powiedzieć. Mało testów i informacji znalazłem
Czy będą one spokojnie współpracowały z tymi głośnikami ( 4 ohm ) .


Dziękuje za odpowiedź
 

lobos

New member
Bez reklam
Od kilku osób na forum słyszałem, że łączyli Obsidian z HK 161/171 i wypada to dobrze.
161 jest niedrogi a jak dobrze się zgrywają to można go brać ;-)
 
Do góry