Pomoc w doborze Amplitunera

PLrzemeK

New member
Witam

Proszę o poradę.
Stoję przed wyzwaniem jakim jest dla mnie zakup amplitunera.Im więcej czytam tym gorzej jest mi się zdecydować więc wole popytać. Chciałbymzbudować sobie kino domowe które przy moim skromnym budżecie zagra jaknajlepiej. Zależy mi na tym aby podczas oglądania filmów BR dźwięk był jaknajbardziej czysty i potrafił efektownie przemieszczać się z głośnika nagłośnik. Ale będę też słuchał koncertów czy muzyki w FLACK i MP3. Filmy 50% imuzyka 50%. Muzyki słucham często wieczorami i gra ona w tle więc ważne aby amplituner potrafił po cichu zagrać jak należy bo nie wszystkie to potrafią.Zdarzy się też że będę chciał aby pokazał copotrafi i rozkręcę go mocniej więc fajnie jak będzie miał trochę mocy. Pokój took 25m2 .

Co do głośników to już się zdecydowałem większość mi poleca JamoS 626 HCS i to jest też max finansowy jaki mogę na nie przeznaczyć - chyba żemacie inną propozycje w tym przedziale cenowym

Ampli tunery jakie mnie interesują to:

- sony str-dh750 ( jest najtańszy i mam też TV Sony )
- Sony STR-DN850 ( gdybym dostał w dobrejcenie to też bym się zastanawiał. )
- Onkyo TX-NR525 ( całkiem niezła cena )
- Onkyo TX-NR535 ( Boje się że będzie za cichy )
- Denon AVR-X1000 ( madrogi odtwarzacz BR i wydaje mi się że to zabawka )
- Yamaha RX-V477 ( ale yamaha wtym przedziale cenowym wydaje mi się że idzie na ilość nie jakość i jeśli miałabyć to yamaha to razem z ich głośnikami Yamaha NS-F150 + NS-P150)

O Pionierach nicnie wiem ale jakoś do mnie nie przemawiają.

To są moje dylematy i tu proszę was o pomoc. Możepolecicie coś z własnego doświadczenia . Będę niezmiernie wdzięczny.Jestem tutaj całkowicie nowy więc proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam i Dziękuje za odpowiedzi.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poszukaj coś z oferty Harman Kardon ,ta firma od lat robi świetne amplitunery .Dźwięk wiadomo - z amerykańskim rozmachem będzie świetny ,bas ,dynamika i przestrzeń .Te amplitunery mają dużą wydajność prądową ,nie znam wypadku aby nie dały sobie rady z jakimiś kolumnami
 

popej

New member
Przy 1700 to bym dodał do wytypowanych modeli Denona AVR-X1100W, głównie z powodu Audyssey XT, które oferuje.
 

PLrzemeK

New member
Bardziej niż na dodatkach zależy mi na dźwięku. Więc nie ma potrzeby żeby był nie wiadomo jak rozbudowany ma po prostu ładnie grać. Jedynie fajnie by było gdybym mógł go wpiąć w sieć bo tam mam sporo muzyki ale i przy tym się nie upieram.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli zależy Ci na dobrym brzmieniu też w stereo to podpytaj blackninja czy ma jeszcze na wyprzedażach Cambridge Audio Azur 351R.
 

mors111

Active member
Bez reklam
dziwnie piszesz kolego

onkyo 525 i 535 to ta sama liga więc czemu jeden ma być cichszy od drugiego

Denon 1000 prawie podstawowy model Denona, ale gra całkiem fajnie

Yamaha 477 też słabiutka , ww modele już lepsze

Sony nie słuchałem

jak już chcesz przeznaczyć te 1.7kzł dołóż deko i szukaj Harmana 16./17. im wyżej tym lepiej
Onkyo 6.. będzie też bardzo dobrym wyborem jak i Denon 2....


ale jeśli tylko z tych co napisałeś to Denon 1.... , ale ja szedł bym jednak w HK 171 , Onkyo 6..
 

PLrzemeK

New member
onkyo 525 posiada niby wzmacniacz 130w i dostane go za 1300zł. Natomiast onkyo 535 ma w opisie 100w i kosztuje 300zł więcej.
Dlatego zapytałem o te modele. Jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt tego typu i to będzie mój pierwszy Amplituner. Z tond też moje pytania i prośba o pomoc.
 

mors111

Active member
Bez reklam
onkyo 525 posiada niby wzmacniacz 130w i dostane go za 1300zł. Natomiast onkyo 535 ma w opisie 100w i kosztuje 300zł więcej.
Dlatego zapytałem o te modele. Jestem laikiem jeśli chodzi o sprzęt tego typu i to będzie mój pierwszy Amplituner. Z tond też moje pytania i prośba o pomoc.

faktycznie z tego co widzę 525 ma mocniejszy zasilacz pond 400W ,a 535 tylko 330W czyli 525 może mieć mocy więcej i jeśli tak jest to strzelaj w 525 , ale jak juz napisałem to HK 16./17. lub onkyo 6.. / Denon 2...
 

Garos

New member
Witaj :)

Miesiąc temu miałem podobny problem, zastanawiałem się nad amplitunerami Denon AVR-x2100,Yamaha RX-V677 i Onkyo TX-NR535. Posiadam kolumny Jamo S628 5.0.
Czytałem, czytałem i głowa pełna ale ciężko się zdecydować :wink: co wybrać.
Pojechałem na odsłuchy i sprzęt podłączyli pod Jamo S626.
Denon grał fajnie, Yamaha tragicznie - niskie tony jak w pudełku a wysokie za bardzo dawały o sobie znać.
Dopiero jak podłączyli Onkyo które brałem najmniej pod uwagę i zacząłem słuchać to się okazało, że tego właśnie szukałem. Ostatni stał się pierwszym :D
Piękny bass który lubię ale nie dudniący i wysokie tony bardzo przyjemne i nie dokuczające.

Już wiedziałem czego chcę i zamówiłem Onkyo ale model wyższy czyli TX-NR636 i jak podłączyłem pod moje kolumny to odjechałem :grin: obłęd
Od nowa słucham muzyki którą posiadam od lat i dosłuchuję się nowych dźwięków :)
Polecam Onkyo ale również jedź na odsłuch ponieważ to jest moje zdanie a Tobie może również podpasować a może właśnie nie.

Powodzenia :)
 
Ostatnia edycja:

palusik

Member
Z tym obłędnym dźwiękiem w serii Onkyo 6xx tobym się nie rozpędzał. Z onkyo to w zasadzie seria 8 w góre ale stereo nie urzeka. Tak jak mówili przedmówcy, chyba z nowych to HK 171. Pionki tanie odpadają.
 

eddielublin

New member
Panowie
dołaczę się do tematu w imieniu kolegi zapytanie. Amplituner KD za 2 tys. Na razie z frontami. Reszta do 5.0 w dalszym czasie
Nie będzie w tych pieniądzach hiendu, ale tak najkorzystniej cena/jakość
Zastosowanie: filmy + muzyka po 50%
Denon X2100, HK AVR 171,coś z Marantza, Pioneer-a?
 

mors111

Active member
Bez reklam
Z tym obłędnym dźwiękiem w serii Onkyo 6xx tobym się nie rozpędzał. Z onkyo to w zasadzie seria 8 w góre ale stereo nie urzeka..

w Onkyo 6.. przy dobrych ustawieniach można uzyskać bardzo dobrą dynamikę dźwięku i nagłosnić spore pomieszczenie ( zasilacz ma ponad 600W , mało kto w tej cenie ma taki zapas mocy ) , bo w direct większość w tej klasie cenowej zagra podobnie

seria 8.. gra już całkiem przyzwoicie jak dla mnie , nawet w stereo

test 609 :

Onkyo TX-NR609 A/V Receiver HT Labs Measures | Sound & Vision
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Panowie
dołaczę się do tematu w imieniu kolegi zapytanie. Amplituner KD za 2 tys. Na razie z frontami. Reszta do 5.0 w dalszym czasie
Nie będzie w tych pieniądzach hiendu, ale tak najkorzystniej cena/jakość
Zastosowanie: filmy + muzyka po 50%
Denon X2100, HK AVR 171,coś z Marantza, Pioneer-a?

Eddie przyznaj się, że kupujesz kino ;) A tak na poważnie to wszystko też będzie zależało od kolumn. Mnie bardzo podchodziło brzmienie Marantz-a. Przede wszystkim jest pewnym kompromisem w stereo. Niestety SR5009 jest sporo droższy. Denon 2100 też będzie w porządku. Aktualne modele od D&M odsługują oficjalnie kolumny 4 ohmowe. Może to mieć znaczenie. Jeśli Harman to ja bym szedł bardziej w avr270. Z pionkami długo nie miałem styczności. Model 924 jest dość chwalony. Ja bym też doradził koledze żeby szukał amplitunera w pre-out. Zawsze w przyszłości mógłby dołożyć wzmacniacz stereo.
 

PLrzemeK

New member
Witaj :)

Miesiąc temu miałem podobny problem, zastanawiałem się nad amplitunerami Denon AVR-x2100,Yamaha RX-V677 i Onkyo TX-NR535. Posiadam kolumny Jamo S628 5.0.
Czytałem, czytałem i głowa pełna ale ciężko się zdecydować :wink: co wybrać.
Pojechałem na odsłuchy i sprzęt podłączyli pod Jamo S626.
Denon grał fajnie, Yamaha tragicznie - niskie tony jak w pudełku a wysokie za bardzo dawały o sobie znać.
Dopiero jak podłączyli Onkyo które brałem najmniej pod uwagę i zacząłem słuchać to się okazało, że tego właśnie szukałem. Ostatni stał się pierwszym :D
Piękny bass który lubię ale nie dudniący i wysokie tony bardzo przyjemne i nie dokuczające.

Już wiedziałem czego chcę i zamówiłem Onkyo ale model wyższy czyli TX-NR636 i jak podłączyłem pod moje kolumny to odjechałem :grin: obłęd
Od nowa słucham muzyki którą posiadam od lat i dosłuchuję się nowych dźwięków :)
Polecam Onkyo ale również jedź na odsłuch ponieważ to jest moje zdanie a Tobie może również podpasować a może właśnie nie.

Powodzenia :)


Takie właśnie informacje są najbardziej dla mnie cenne i serdecznie za nią dziękuje. Mam trochę wrażenie że to forum sponsoruje ;-) Harma Kardon bo cały czas te same osoby o nim piszą i ciągle widzę tutaj ich reklam. Byłem w jednym z salonów w Gdyni a jest to sklep który ma bardzo pozytywne opinie. Tam dwójka sprzedawców odradzała mi właśnie HK oczywiście w tym przedziale cenowym. Też zachwalali Onkyo 636 lecz jest on dla mnie troche za drogi chyba że znajdę na Allegro jakąś okazje. Mógłbyś napisać jeszcze coś więcej o odsłuchu przy Onkyo 535. Boje się że może on ma trochę za mało mocy ? Ciekawy jestem czy może ktoś ma doświadczenia z Ampli.. Sony bo i one mnie kuszą a nigdzie nie ma konkretnych recenzji.
 

PLrzemeK

New member
Strasznie mnie też kusi ten Onkyo TX-NR525 . Cena jego jest 1300zł i posiada zasilacz 400W. Miał może ktoś z nim do czynienia ?
 

Garos

New member
Takie właśnie informacje są najbardziej dla mnie cenne i serdecznie za nią dziękuje. Mam trochę wrażenie że to forum sponsoruje ;-) Harma Kardon bo cały czas te same osoby o nim piszą i ciągle widzę tutaj ich reklam. Byłem w jednym z salonów w Gdyni a jest to sklep który ma bardzo pozytywne opinie. Tam dwójka sprzedawców odradzała mi właśnie HK oczywiście w tym przedziale cenowym. Też zachwalali Onkyo 636 lecz jest on dla mnie troche za drogi chyba że znajdę na Allegro jakąś okazje. Mógłbyś napisać jeszcze coś więcej o odsłuchu przy Onkyo 535. Boje się że może on ma trochę za mało mocy ? Ciekawy jestem czy może ktoś ma doświadczenia z Ampli.. Sony bo i one mnie kuszą a nigdzie nie ma konkretnych recenzji.

Cieszę się, że mogłem troszkę pomóc :)
Jeśli faktycznie możesz sobie pozwolić to bierz 535, myślę, że mocy raczej Ci nie zabraknie przy Jamo 626, do moich może by zabrakło. Z drugiej strony to nie będziesz też, chyba ;) urządzał koncertów :D
Ja słucham głównie muzyki rockowej i heavy ale też się zdarza trochę pop.Na odsłuch wziąłem kilka swoich płyt i właśnie Onkyo zagrało tak jak lubię, czyli naprawdę dobry bass który jest taki soczysty i nie męczący, wysokie tony są bardzo dobrze słyszalne ale nie górują jak to miało miejsce w Denonie w którym też mi do końca nie pasował bass.
Myślę, że jak się zdecydujesz na 535 to nie będziesz żałował, masz dobre kolumny, kup dobre kable i będzie sporo frajdy :D

Pozdrawiam Garos
 
Do góry