Pomoc przy wyborze nowego projektora

ArekBVB

New member
Witam, w moim projektorze Acer x1161p po 3 latach użytkownia padł chip DMD, a że niestety nie miałem dowodu zakupu to nie mogę skorzystać z 5-letniej gwarancji Acera na ten chip. W związku z tym od jakiegoś czasu rozglądam się za nowym projektorem, jednak mnogość specyfikacji powoduje, że jestem niejako zmuszony prosić o pomoc mądrzejszych użytkowników :)

Na początek moje wymagania, mam małe mieszkanie, odległość max z jakiej mogę rzucać obraz to ok. 4-5 metrów, największy obraz jaki zmieszczę na ścianie może mieć ok. 200 cm szerokości. Mieszkanie niezbyt słoneczne, dodatkowo korzystam z projektora głównie wieczorami i w nocy więc wydaje mi się, że jakaś wielka wartość ANSI lumenów nie jest potrzebna, 2000-2500 powinno dawać radę. W poprzednim projektorze miałem rozdzielczość natywną 800x600, teraz chciałbym min. 1024x768. Wiadomo, projektor 16:9 z rozdzielczością 720p byłby fajny ale mój budżet (800 zł) na to chyba nie pozwoli ;)

Współczynniki kontrastów w projektorach, które przeglądam mają jakieś zawrotne wartości, w stylu 15000:1, ponoć to ściema, ale w takim razie nie wiem jak to interpretować jeśli chodzi o realną wartość :D Chciałbym, żeby mój projektor miał złącze HDMI jak również była możliwość oglądania projekcji 3D za pomocą jakichś okularów aktywnych za ok. 100 zł. W 99% przypadków obraz będzie leciał z laptopa w którym mam kartę Nvidia z 3D Vision, chociaż nie wykluczam, że w przyszłości będę chciał do niego podłączyć jakąś konsolę (której na obecną chwilę jednak nie mam :p)

Mam budżet ok. 800 zł więc celuję w projektory używane, powystawowe, refurbished itp.. Chciałbym uniknąć powtórzenia błędu z zepsutym chipem DMD na który nie będę miał gwarancji. Wiem, że Acer ma gwarancje na ten chip 5 lat, BenQ 3 lata (indywidualne przypadki 4 lata), a Optoma taką samą długość gwarancji na chip jak na cały projektor, nie wiem jak z innymi firmami wartymi uwagi. Dlatego interesuje mnie albo projektor na którym jest jeszcze długi okres gwarancji na chip DMD albo projektor niekoniecznie z gwarancją ale od firmy, która jest w aspekcie awaryjności chipu DMD i innych komponentów niemalże niezawodna.

Będę wdzięczny za wszelkie rady i uwagi, informacje na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze, firmy, które są godne polecenia i firmy, które powinienem unikać. Mile widziane również jakieś konkretne wskazania modeli itp. :) Z góry dzięki :)
 
Do góry