Pomoc przy modyfikacji Onkyo+TannoyEFX

Krk

New member
Witam Wszystkich,
mam leciwy już zestaw: amplituner Onkyo 484 i mały zestaw głośników Tannoy EFX 5.1.
O ile w KD radzi sobie bardzo poprawnie to brakuje mi "mocy" dźwięku przy muzyce.
Pokój w którym grają ma ok 30m2 ale w sumie są rozstawione w kąciku TV na połowie tej powierzchni, w rogach i połowie pokoju.
Zastanawiam się nad wstawieniem większych frontów które poprawiłyby muzykę. Głośniki Tannoya chciałbym zostawić na tyle i centralny bo wielkościowo są ok. Nic większego na tył mi nie wejdzie. Z przodu mam miejsce na postawienie nawet podłogówek ale bez bocznego głośnika. Sub też mógłby zostać.
Budżet to max 1-1,5tys zł.
Oczywiście będę chciał przetestować przed zakupem ale w pierwszej kolejności chciałem się dowiedzieć czy taki mix ma sens i w jakie fronty celować żeby nie wozić za dużo razy kolumn ze sklepu :).
Jeżeli chodzi o muzykę to słuchamy głównie rocka, sporo radia różnego typu.
W niedługiej przyszłości przymierzam się też do wymiany amplitunera bo brakuje mi radia internetowego, HDMI i USB. Celuję w Onkyo 525 lub Denon x1000.
I tutaj drugie pytanie: czy po wymianie amplitunera na któryś z w/w poprawi się zauważalnie dźwięk czy wzbogacę się tylko o kilka gadżetów a poza tym bez zmian?
Pozdrawiam
Marcin
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie jak Kolega pisze bo to jest troche juz metrow i trzeba to odpowiednio naglosnic..
 
Do góry