pomoc przy doborze TV, konsola PS4

ambrozy14

New member
Witam serdecznie, chciałbym się poradzić przy kupnie nowego TV :)

1. Odległość od ekranu? 4m
2. Oświetlenie: Z góry
3. Jak duży jest pokój: 20m2
4. Preferowana technologia: obojętne
5. Jaki masz obecnie telewizor? jakiś 32' LG.. :D
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport w HD (głównie piłka nożna), filmy
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: raczej wieczorem
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? obojętne
11. Preferowana wielkość telewizora? 55 (nie mam miejsca na większy)
12. Preferowana marka? Nie mam
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia przy szybkim ruchu
14. Jakie urządzenia będą podłączone? Telewizja cyfrowa kabel,konsola PS4
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? pół na pół
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Na wprost
[FONT=&quot]17. Czy ważne jest wifi ? Nie
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Nie koniecznie
19. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Nie koniecznie
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? Nie koniecznie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie koniecznie
22. ma mieć 3D? Nie koniecznie
23. ma mieć slot na karty SD ? Nie koniecznie
24. ma mieć tuner DVB-S? Nie koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI- [FONT=&quot]dekoder,[FONT=&quot] konsola[/FONT][/FONT]
26. Jaki masz sygnał? [FONT=&quot]Telewi[FONT=&quot]zja[/FONT][/FONT] cyfrowa
27. ile programów HD? [FONT=&quot]spo[FONT=&quot]ro[/FONT][/FONT]
28. ma stać czy wisieć? [FONT=&quot]sta[FONT=&quot]ć[/FONT][/FONT]
29.Rozdzielczość: [FONT=&quot]jak najlepsza :D[/FONT]
30.DVB-T, DVB-C: Nie koniecznie
31.Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu (filmy HD), płynność podczas meczy, niski input l[FONT=&quot]ag (PS4)[/FONT]
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4-5h
33.Sugerowana cena ? [FONT=&quot]do 3[/FONT]000zł ([FONT=&quot][FONT=&quot]jeżeli znacz[FONT=&quot]ą[/FONT]co wpłynie to na[/FONT] [FONT=&quot]jakości[/FONT] obrazu [FONT=&quot]można delikatnie podwyższyć[/FONT])

[FONT=&quot]zainteresował mnie:

[/FONT][/FONT]
[/FONT]Sony KDL-48W705C (przystępna cena w Media Expert)
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Witam ten Sony nie polecam do sportu,matryca natywna 60 Hz. Polecam do wyboru LG 50LF652V, Samsung UE50J6200
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
DO 3 tyś Sony 50 ale W755, Philips 50PFT6510 - czyli modele na matrycy natywnej 100Hz.
 

jacek.z

New member
skopiowane z innego tematu: matryca 60hz?
Parametry mojego pudła W755C

Hardware: mt5890
Ram: 2GB
Storage: 8GB
CPU: 2x ARM Cortex A17, 32 bit, ARMv7
CPU Cores 2
Core 1 Clock: sleeping
Core 2 clock: sleeping

Screen:
GPU Vendor: ARM
Renderer: Mali-T624
GPU Cores: 3
Refresh rate 60hz
OpenGL: 3.0
GPU Version OpenGL ES 3.1

Android 5.1.1
Api Level 22
USB: 2.0/2.0/3.0/2.0
 

Damaranus

New member
ale wg hdtv polska 120hz. podalem to co wkleiles na podstawie tego co mi apka podala. ale reki sobie uciac nie dam ktora wartosc jest pewniakiem. ale tak jak pisalem jesli nawet 60 to w755c wyssal z 60hz 120% i w zyciu bys nie powiedzial. jesli 120hz to chwala i spokoj. do konsoli moim zdaniem dobry wybor i jako ze nie jestem videofilem ale lubie jak wszystko gra i dziala jak trzeba to polecam sony. android tez swoje zrobi a zaczynam widziec dla niego coraz wiecej plusow.
 

tomchem

New member
Witam,

To ja może pozwolę podczepić się do tematu, co wynika z faktu, że mam podobne potrzeby jak kolega z góry, jednak z tym małym wyjątkiem, że mój pokój to około 12 - 14 m2 w formie prostokąta 3x4, gdzie odległość od TV będzie na poziomie 2,5 - 3 metrów. Zastanawiam się na 3 opcjami w budżecie do 4 tysięcy:
- Sony KDL-43W809C
- PANASONIC LED TX-50CXE720E
- Samsung UE48J6300 Curved

Zastanawiam się, czy pomysł z wydaniem większej kwoty pieniędzy i zakupem TV 4K - Panasonic, to dobry pomysł, czy może lepiej skupić się na FullHD w wersjach bardziej wyspasionych?

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedzi.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
zastanawiam się między Samsung UE50H6400, a Sony KDL-50W755C.. biorąc pod uwagę moje preferencje (j.w.), który lepszy?
Odpuściłbym i skierował swój wzrok na większe modele. Odległość w twoim przypadku to 4m więc nie bierz niczego poniżej 55". Masz budżet około 3000 tyś a w komputroniku jest akurat promo na 55UEH6400 i cena wynosi 3099 zł. Do tego 3D, dwie pary okularów w zestawie i 2 piloty. Jest to naprawdę bardo dobry model i polecam go z czystym sumieniem.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Witam,

To ja może pozwolę podczepić się do tematu, co wynika z faktu, że mam podobne potrzeby jak kolega z góry, jednak z tym małym wyjątkiem, że mój pokój to około 12 - 14 m2 w formie prostokąta 3x4, gdzie odległość od TV będzie na poziomie 2,5 - 3 metrów. Zastanawiam się na 3 opcjami w budżecie do 4 tysięcy:
- Sony KDL-43W809C
- PANASONIC LED TX-50CXE720E
- Samsung UE48J6300 Curved

Zastanawiam się, czy pomysł z wydaniem większej kwoty pieniędzy i zakupem TV 4K - Panasonic, to dobry pomysł, czy może lepiej skupić się na FullHD w wersjach bardziej wyspasionych?

Dzięki wielkie za pomoc i odpowiedzi.
Moim zdaniem zakup TV 4K w budżecie do 4k mija się z celem :) Za takie pieniądze tak naprawdę nie dostaniesz obecnie żadnego dobrego modelu 4K a te budżetówki na 60 Hz matycy z góry bym sobie odpuścił. Nie wiem jak Panasonic bo nie widziałem go w akcji, chociaż jest z 3D więc można domniemać że na 120 Hz matrycy.
W budżecie do 4 tysięcy i odległości 2.5m - 3m brałbym 55"
55H6400
55W755c
55W809c jeżeli trochę dołożysz
55J6200
55J6300
 

tomchem

New member
Dzięki Seizo za informacje i odpowiedź. Obawiam się że do tego małego pokoju 55" to możebyć za dużo. Niemniej mogę przymierzyć się.
I pytanie jeśli większy to dlaczego nie brać Sony KDL-50W809C? Czytałem wiele pozytywnych opinii na jego temat i całej serii na tym forum, a co do okularów i 3D, zbędne mi to.

Ten Panasonic w wielu serwisach branżowych uważany jest za TV roku 2015, nie wiem ile w tym marketingu a ile rzeczywistości, nie mniej rozpatruje różne opcje.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Dzięki Seizo za informacje i odpowiedź. Obawiam się że do tego małego pokoju 55" to możebyć za dużo. Niemniej mogę przymierzyć się.
I pytanie jeśli większy to dlaczego nie brać Sony KDL-50W809C? Czytałem wiele pozytywnych opinii na jego temat i całej serii na tym forum, a co do okularów i 3D, zbędne mi to.

Ten Panasonic w wielu serwisach branżowych uważany jest za TV roku 2015, nie wiem ile w tym marketingu a ile rzeczywistości, nie mniej rozpatruje różne opcje.

Nie żartuj. Na Twoją odległość 65" to minimum (tylko że w tym przypadku cena ponad dwukrotnie przekracza twój budżet). Wiem z doświadczenia. Ja mam około 3,5m i posiadam wysłużonego już 46D6750 więc wiem co piszę. Sam rozglądam się za nowym TV i wiem że dla mnie 55" byłby na styk, a po miesiącu wydawałby mi się już za mały, więc celuję co najmniej w 60-65"

W tym przypadku 50W809c jest o 5" mniejszy od proponowanego przeze mnie Samsunga i cena również jest wyższa. Z kolei jeżeli niepotrzebne ci 3D to lepiej sięgnąć po 55W755c. Od 809c różni go tylko to że nie ma 3D i nie ma osobnego zasilacza. W Saturnie w obecnej promocji wychodzi lekko ponad 4100 zł. Tylko weź pod uwagę że ten Android przynajmniej na chwilę obecną do najlepszych systemów nie należy i np. Smart w 55H6400 chodzi o niebo lepiej niż w obecnych TV Sony.

Gdybym to ja miał wybierać TV do 3000 zł, bez wahania biorę 55H6400.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Nie żartuj. Na Twoją odległość 65" to minimum (tylko że w tym przypadku cena ponad dwukrotnie przekracza twój budżet). Wiem z doświadczenia. Ja mam około 3,5m i posiadam wysłużonego już 46D6750 więc wiem co piszę. Sam rozglądam się za nowym TV i wiem że dla mnie 55" byłby na styk, a po miesiącu wydawałby mi się już za mały, więc celuję co najmniej w 60-65"

W tym przypadku 50W809c jest o 5" mniejszy od proponowanego przeze mnie Samsunga i cena również jest wyższa. Z kolei jeżeli niepotrzebne ci 3D to lepiej sięgnąć po 55W755c. Od 809c różni go tylko to że nie ma 3D i nie ma osobnego zasilacza. W Saturnie w obecnej promocji wychodzi lekko ponad 4100 zł. Tylko weź pod uwagę że ten Android przynajmniej na chwilę obecną do najlepszych systemów nie należy i np. Smart w 55H6400 chodzi o niebo lepiej niż w obecnych TV Sony.

Gdybym to ja miał wybierać TV do 3000 zł, bez wahania biorę 55H6400.

Wybacz pomyliłem odległości. 55" na twoje warunki to wg. mnie minimum.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Z kolei jeżeli niepotrzebne ci 3D to lepiej sięgnąć po 55W755c. Od 809c różni go tylko to że nie ma 3D i nie ma osobnego zasilacza. W Saturnie w obecnej promocji wychodzi lekko ponad 4100 zł.
W RTV Euro po rabacie 55W755c kosztuje 3880 zł i jest to chyba obecnie najlepsza cena tego telewizora.
 

tomchem

New member
Dzięki za informacje.
Cały czas mam obawy czy 55 " to nie będzie za dużo, bo to już mega duży TV, jak na tak małe pokój. Będę musiał pomierzyć i zobaczyć jak to ogólnie wygląda na ścianie - TV będzie wisiał nie stał.
 

racuh

Banned
Dzięki za informacje.
Cały czas mam obawy czy 55 " to nie będzie za dużo, bo to już mega duży TV, jak na tak małe pokój. Będę musiał pomierzyć i zobaczyć jak to ogólnie wygląda na ścianie - TV będzie wisiał nie stał.

Nie ma czegoś takiego jak za duży TV :) na ścianie wszystko znika, a po miesiącu uznasz że mógł by być większy.
 

tomchem

New member
no ok, skoro tak mówicie. To teraz pytanie, czy w budżecie do około 4000 złotych stanąć na 55" Samsunga czy Sony?

Mam mieszane uczucia co do Samsunga przez problemy z motion blur, na temat którego rozpisują się na forach...

Dzięki za pomoc :)
 

racuh

Banned
no ok, skoro tak mówicie. To teraz pytanie, czy w budżecie do około 4000 złotych stanąć na 55" Samsunga czy Sony?

Mam mieszane uczucia co do Samsunga przez problemy z motion blur, na temat którego rozpisują się na forach...

Dzięki za pomoc :)

SONY:
55W755C albo 55W809C

Samsungi do tej ceny:
55H6400
55J6200
55JU6400 to na matrycy 60Hz - cała seria 6 UHD na ten rok ma matryce 60Hz, nie nadaje się do sportu, upłynniacz niestety nie daje rady.
 
Ostatnia edycja:

tomchem

New member
ok, a czy posiadacie wiedzę czy te modele samsunga mają ten nieszczęsny motion blur??

Wyglądowo bardziej przemawia do mnie Sony, nie mniej Samsung ma DLNA, który jest mega użyteczny. A czy orientujecie się czy Sony coś zamiast tego zaoferowało?
 

racuh

Banned
ok, a czy posiadacie wiedzę czy te modele samsunga mają ten nieszczęsny motion blur??

Wyglądowo bardziej przemawia do mnie Sony, nie mniej Samsung ma DLNA, który jest mega użyteczny. A czy orientujecie się czy Sony coś zamiast tego zaoferowało?

Każdy TV ma motion blur jest to tzw upłynnianie i za nie odpowiada procesor obrazu, ale tak jak wspomniałem Samsung UHD serii 6 sobie z tym upłynnianiem nie radzi ze względu na zamontowanie słabych matryc w tych modelach i każdy z nich tych ma DLNA.

Jedyna różnica to w systemie operacyjnym
Samsung ma Tizen'a, a Sony Androida, aby Sony poprawnie działał trzeba go skonfigurować, powygrywać kodeki itd.
Samsung znowu jest od razu gotowy do pracy, ja to nazywam TV dla leniwych.
 
Do góry