Pomoc przy doborze sprzetu a/v do salonu

marwol

New member
Rozpal solidnie w kominku i zmierz temperature 50 cm od niego

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Od frontu, lub tam gdzie szyba 50 cm to za blisko, ale z boku, tam gdzie scianka kominka, gdzie cieplo nie promieniuje calkiem bezpiecznie. Mam 50 cm kolumnę z boku kominka i zawsze jest chlodna, ale z przodu bym jej nie postawił ;)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Twoje słowa sa dla mnie zbawienne. Poprawiłes moj zjechany humor od trzech dni. Myslałem ze sie potne bo nie przewidziałem takiej sciany frontowej jak trzeba... ale z tego co piszesz to moge wstwic piekne, mocne 150W fronty, ktore beda zdobiły pomieszczenie wygladem jak i przede wszytskim wypełniały ponad przecietnym brzmieniem. Odzyskałem spokoj ducha:wink:
Od tego tu jesteśmy, by sobie pomagać :) Mam tylko nadzieję że te MA BX6 wypełnią Ci 40m2. Bo sama ściana i rozstawienie jest co najmniej dobre.

Jesli chodzi o wykonczenie to juz jest dawno pomyslane;).
Gdy spojrzysz jeszcze raz na fotke z gory to zobaczysz ze zabudowa kominka jest odrysowana rowniez na posadzce. Kominek bedzie narozny blisko stopni i bedzie sie znajdował około 120cm od sciany tv. Mysle ze nie bedzie wadził lewej kolumnie.
No właśnie, propo kominka bo on tu największym przeciwnikiem kolumn jest. Obejrzałem i zdjęcie jeszcze raz i schemat. Wychodzi mi że kominek będzie się otwierał na ścianę ze sprzętem, czyli na lewą frontową kolumnę. Jeśli tak to koniecznie do poprawki. Nie da się kominka zrobić pod kątem 45stopni do ściany audio tak by był front kominka na wprost kanapy/kącika siedziskowego?

Sub jednak chyba bedzie stał razem ze wszytskim gdyz kanapa znajduje sie na przeciwległym koncu pokoju. Czyli trzeba by uzyc około 7-8m przewodu. Nie wiem czy to dobrze.
Etam, nawet się nie zastanawiaj tylko połóż pod podłogą kabel z wyjściem na ścianie za kanapą, póki podłogi nie ma. Nic mu nie będzie. A efekt będziesz miał taki że epicentrum basów i wstrząsów będzie obok kanapy, efekt łatwy do wyobrażenia sobie :D

Najbardziej jestem nastawiony na amplituner marantz SR6007 głownie dlatego ze te produkty sa uniwersalne i maja dobre brzmienie stereo.
To prawda co piszesz. Powinna być moc.

:eek:k:
 

Robak81

New member
Jestem dzis po rozmowie z architektem i zaakceptowałem wizki 2d prawie ostateczne do małych korekt. Jest tez rzut z gory. Jak go dostane ma mail to wkleje do waszej oceny.
Jutro tez postaram sie zrobic zdjecie oznaczenia przewodow do kolumn bo obawiam sie ze moga byc za słabe. Ewentualnie wymieni sie je poki jeszcze mozna.
Aha musze jeszcze dodac ze jest to kominek z płaszczem wodnym wiec jedynie co bedzie gorace to szyba. Cała zabudowa bedzie zimna ew. lekko letnia.

Edit:
Oto rzuty. Jesli kolumny stoja zle prosze o sugestie jak je przesunac optymalnie. W takiej konfiguracji mysle ze kominek nie wpływa na kolumne. Połka rtv bedzie zupełnie inna ( sam ja zaprojektowałem). Architekt sugeruje zeby nie zawalac jej i głosnik centralny powiesic nad tv. Czy to jest prawidłowo i nie ucierpi akustyka?
http://img181.imagevenue.com/img.php?image=732177311_pokojrzuty_122_379lo.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Niestety u mnie nawet po kliknieciu pojawia sie tylko miniatura. Jesli korzystasz z zewnetrznych serwerow wklej wlasciwy link do pelnej fotki, nie do miniatury.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z kolumnami powinno byc ok w takim ustawienieu są bezpieczne, jednak jesli juz chcialbys je nieco bardziej odsunac od tylnej sciany to moze byc roznie. Lepiej zostaw jak jest, czyli w okolicach drewna.
Będzie ładnie i przyjemnie. Fajny kącik się szykuje ;)
Co do kabla, to wg mnie to zwykły OFC, ale nie to mnie martwi, tylko jego mały przekroj. Wybrałes juz kolumny? Z tego co pamietam, pisales, ze kable masz juz pod tynkiem. Temat kabli ostatnio przewija się tu i tam. To kwestia wlasnej percepcji. Najpierw skoncz remont, dobierz sprzet, potem martw sie kablami, ktore inaczej brzmia z kazdym systemem.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Robak81

New member
Chodzi o to ze nie chce zeby kable sie walały po całym pokoju wiec dlatego sa schowane. Na tym etapie moge jeszcze oddłubac i wymienic. Szykuje sie na fronty MA BX6 lub inne w tej klasie. Nie chce mi sie słuchac kabli bo to juz wg mnie gruba przesada. Nie mam czasu na takie ceregiele. Co bys mi polecił optymalnego do takich kolumn?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie czytałem całego tematu, no i te błędne przekierowania....Już to się staje irytujące. Rozumiem że chcesz jakiś ampli KD? Do jakiej kwoty szukasz, i co częściej będzie słuchane/oglądane muzyka, film?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robak81

New member
Własnie co sie dzieje z tym forum. Pierwszy raz sie spotykam ze klikajac na dany temat ide do innego.
Wybrałem marantz SR6007 i BD UD5007. Do tego zestaw 5.1 z frontami MA BX6. Ma grac KD i w sprzyszłosci gramofon. Ten maratz ma wejscie phono i przyzwoita cene stad moj wybor. Mam pod tynkiem połozone kable i sa to 1,5. Kolega mowi ze sa chyba za słabe do tych frontow. Na jakie wymienic.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jesli nie chcesz sie ceregielic to kup zwykle, ale dobre, do 30 za metr, profigoldy widzialem w MM za 29 zl. 1,5 to ostatczenie daje sie na tyly, ale reszte okablowalbym minimum na 2.5. Mam tą sama elektronike, a BX uwazam, ze tez są udane.

Wydaje mi sie, ze chowanie kabli w scianie dla forntow to nie jest najlepszy pomysl, taki trochę przerost formy nad treścia. Dla tyłow to koniecznosć. Zawsze mozna je ladnie puscic pod listwą lub inaczej schowac, ale by byl dostęp. Zamierzasz je wypuscic ze sciany luzem czy wpiac w gniazdko? Lepiej ograniczac ilosc niepotrzebnych połączen, a jesli gniazdka to tylko dobre, a takie niestety kosztuja i nie kupisz ich w castoramie.Wiem, ze jestes na etapie remontu i pewnie niechcesz szpecic fajnej wiszącej polki na sprzet jakimis kablami pod nią, ale zebys potem nie zalowal i nie prół sciany za pol roku ;)

Uwazam, ze masz fajny sprzet, ktory bedzie wyciagał niedostatki w nagraniach, a zwykly kabel bedzie to potegowac, zgodnie z zasadą, ze system jest tak dobry jak jego najslabszy element.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Własnie co sie dzieje z tym forum. Pierwszy raz sie spotykam ze klikajac na dany temat ide do innego.

To co się dzieje od paru dni to masakra. Nawet nie piszę że klikając temat, wyskakuje inny, ale nawet jak się otworzy ten co chcę i klikam aby podejrzeć co ktoś pisał stronę wcześniej, też przekierowuje w inne miejsce. Ostatnio miałem fajny przypadek, że np. strona 15 i 17 normalnie się otwierały w danym temacie, a 16 przekierowywała w inne miejsce. Coś władze forum nie radzą sobie z tym problemem, podobnie jak wklejanie foto z dysku twardego.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gniazda w scianie to nie jest taki zly pomysl, ale tak jak napisal Krzychu - tylko i wylacznie na wysokiej klasy gniazdkach, moim zdaniem to podstawowy warunek. Jezeli budzet na to nie pozwala, to darujmy sobie takie zabawy i zostanmy przy widocznej konfekcji, co osobiscie uwazam za atut (wizualny), lub naturalnie chowajmy gdzie jest mozliwosc., ale bez posrednictwa bylejakich "gniazdek" w scianie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Jak koledzy napisali, z kablami bez przesady. Ale na pewno na Fronty i Central 2,5mm a lepiej 4mm. Na tyły spokojnie 1,5mm. Jakie konkretnie? Ja bym nawet do 20zł za metr zjechał z ceną, na fronty i central, zaś na tyły 1,5mm to max 10zł za metr, to tylko efektowe kolumny.
I frontowych i centralnego kabla też bym nie chował w ścianę. Do surroundów tak. Jeśli już musisz, to chociaż w jakiejś rurce, by móc potem wyciągnąć i włożyć nowy bez rycia ściany.
I faktycznie ładny salon i kącik audio/video się szykuje, byłbym spokojny o efekt końcowy :)
 
Do góry