POMOC POTRZEBNA

Samuiman

New member
Witam !

To moj pierwszy post wiec przepraszam za swoja ewentualna ignorancje :p

Probuje podlaczyc swoj LCD (Samsung 32" LE32A41B)

do swojego kompa LCD ma DVI KArta graficzna tez ma wyjscie DVI (karta to GeForce Ultra 2 stara ale jeszcze zipie niezle wkoncu pare lat temu to byl szczyt mozliwosci za 2 tysiaki)
Problem w tym ze w ksiazce do TV jest napisane ze nie mozna kompa podlanczac po DVI do TV, czy ktos wie czemu?????????


Druga sprawa to ze moge podlaczyc kompa do LCD po zwyklum D-sub, czy wtedy bede mial jednak HDTV???? jakie beda straty w obrazie?????

Czy zwykly film na DVD jest HDTV? czy na pudelkach sa jakies specjalne oznaczenia takich filmow??? GDzie je mozna dostac???

Mam takze DVD pioniera ale ono nie ma wyjscia DVI ani HDMI jednak ma progresive skan. Czy jest roznica z DVD ktore to obsluguje a takim zwyklym? Czy na tym z HDMI lub DVI zwykly DVD ma lepsza jakosc?

OStatnie pytanie od pewnego czasu mam jakis problem z kompem, mam Creative sound works 5.1 speakers. Jak testuje kazdy speaker oddzielnie kazdy wydaje dzwiej jednak kiedy puszczam film, muze, mp3 dzwiek mam ze wszystkiego oprucz centralnego glosnika gdzie blad?????? (w ustawieniach mam wybrane speakers 5.1)??? Co moze byc zle? Problem mysle tak sobie zaczal sie kiedy nagralem Quick Tima 7, dlaczego tak mysle bo od kad mam Quick Tima 7 nie moge ogladac trailerow na www.apple.com/trailers!!!!! Mam obraz ale no sound............ moze ktos to mial?

Prosze o pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :( :(
 

Thorusx

New member
Możesz śmiało podłączyć kompa prze D-sub. Sam używam tego kabelka do telewizora Sony Bravia i efekt jest świetny. Jest jeden warunek kabelek musi być ten od monitora, bo często dokupione d-sub obsługują tylko SVGA tzn. rzdzielczość do 800x600 .
Zwykły film na DVD nie jest HDTV, bo HDTV to wysokie rozdzielczości tzn. 720p, 1080i i 1080p (FHD). Oczywiście takie filmy można kupić, trzeba tylko troszkę poszukać w sieci (sam się tym nie interesowałem) lub użyć jakiegoś programu P2P. Po wpisaniu hasełka HDTV wyskoczy mnóstwo ciekawych propozycji :)
Na DVD, które ma opcje progressive scan obraz będzie troszkę lepszy. Zwykłe filmy będą pewnie hulały bez przeplotu, tylko musisz podpiąć DVD do telewizora odpowiednim kablem. Jeśli nie masz w DVD wyjścia DVI/HDMI, to być może jest komponentowe, którym podepniesz się do panelu.
Co do problemów z dźwiękiem na kompie, to może być ich multum. Na początek spróbuj pobawić się z ustawieniami sterowników. Powodzenia :)
 

hernu

New member
Samuiman napisał:
OStatnie pytanie od pewnego czasu mam jakis problem z kompem, mam Creative sound works 5.1 speakers. Jak testuje kazdy speaker oddzielnie kazdy wydaje dzwiej jednak kiedy puszczam film, muze, mp3 dzwiek mam ze wszystkiego oprucz centralnego glosnika gdzie blad?????? (w ustawieniach mam wybrane speakers 5.1)??? Co moze byc zle?
Mam ten sam problem, zabawa ze sterownikami nie pomaga :(
 
Do góry