Pomoc, Popcorn, Dune czy może Tvix???

yogobela

New member
Witam.
Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze odtwarzacza HD. Na początku słów kilka o moich wymaganiach:

1.Możliwość zamontowania wewnątrz dysku 3,5 cala. (Posiadam jeden wolny takowy 1,5T)
2.Najlepiej gdyby obsługiwał LAN 1GB (WIFI niekoniecznie chociaż też sie przyda) Jestem na etapie ciągnięcia kabla cat6 od telewizora do routera Linksys WRT600N.
Będzie to połączone z serverem multimediów pracującym na Windows Home Server (dla mnie bomba). Dlatego 1GB LAN bo na sieci 100MB transfery miałem rzędu max 12MB i liczę tu na jakąś poprawę.
3.NIE jest wymagany napęd BD ponieważ korzystam w tym celu z Playstation 3.
4.Rewelacją byłyby obsługa polskich napisów w formacie TXT, ale to chyba marzenie.
5.Obsługa na tyle prosta, aby obsłużyła to moja żona....metalową kulkę potrafi zepsuć ;-)

Zastanawiam się nad następującymi modelami -- przykładowe ceny z allegro:
POPCORN C-200 - 1300
DUNE BD PRIME 3.0 - 1420
DUNE HD BASE 3.0 - 1230 (czy DUNE BD PRIME 3.0 i DUNE HD BASE 3.0 różnią się tylko napędem BD ???)
DVICO TVIX M-6600A - 1000
DVICO TVIX M-6500N - 1100 (teoretycznie starszy model)
DUNE HD MAX - 1900 (ten to chyba troszku za drogi)
Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie komentarze...
 

pkomp

New member
obsługa gigabita jak piszą jest eksperymentalna...czyli transfery niewiele wieksze jak na 100 megabitach

w cenie 1300 pln trafisz juz pc asrock z pilotem i nagrywarka dvd - do tego instalujesz xbmc i masz mistrzostwo które odpali praktycznie wszystko
nie wiem tylko czy ION2 puszcza HD audio
i tam gigabit to napewno gigabit

za niecałe 2000 asz już z napedem BD
 

hdtsl

Member
popcorn a200 i masz zaoszczedzona kase.
jak masz ps3 na bluray to popcorn c200 daruj sobie.
a200 jest banalny w obsludze.
co do napisow, to sciagasz sobie ToSrtConverter 1.1.5 - banalny programik (2-3 klikniecia) do przerobki kazdych napisow do formatu .srt
 

yogobela

New member
Dzięki za te nieliczne podpowiedzi. ;-)

Jeśli chodzi o Acera na ionie to chyba nie chcę już w domu kolejnego komputera (1 server multimedialny, 1 solidny do obrabiania video, 2 testowe i 2 laptopy)

chociaż rozwiązanie jest na pewno ciekawe.
Natomiast jeśli chodzi o popcoran A200 to słyszałem że w tej obudowie się dosyć mocno grzeje.
Ograniczyłem listę moich faworytów do praktycznie 2 modeli na dzień dzisiejszy. Jest to POPCORN C-200 i DUNE PRIME bądź BASIC 3,0.
Więc chyba najistotniejszą kwestią dla mnie w tej chwili jest to który z tych 2 modeli na dzień dzisiejszy dysponuje lepszym rozwiązaniem. Doczytałem gdzieś na forum że najnowszy soft z ostatnich dni do POPCORNa nie spełniłm za bardzo pokładanych oczekiwań. Czy tak jest w istocie ? Czy lepszy soft od Popcorna posiada na dzień dzisiejszy DUNE ?

Pozdrawiam i dzięki za sugestie .
 

hdtsl

Member
dokladnie poczekaj chwilke na nowego a210 w nowej lepszej budzie.
moj a200 chodzi domyslnie z wiatrakiem, w plastikowej budzie, bez zadnych tweakow typu otwory wentylacyjne. stoi normalnie na szafce w naslonecznionym pokoju. zero problemow.
jest nowy firmware do a200 z 18 XI, ale jeszcze nie wgrywalem, poki co smigam na tym z 23 IX i gra.
 

salat

Member
Czy DViCO TVix HD Slim S1, po zamontowaniu w nim dysku twardego, może służyć jako Serwer Mediów?
Chodzi mi o to czy materiał zgromadzony na dysku w Tvixie będzie widoczny w sieci LAN np. na telewizorze, który ma DLNA.

pozdr
 
Do góry