Polskie menu Argosy HV 355T

sadada

New member
Próbuje HyperTerminalem dostać się do Argosy ale coś mi wiedzy zabrakło...

Zakładam, że masz zmodyfikowany firmware, bo na oryginalnym sie nie da.

Wpisujesz adres IP Argosy do HyperTerminala, albo z linii komend:
telnet adres_ip_argosy

Pojawia się linuxowy login, podajesz root i ... juz jesteś w środku :)
 

GeoTrance

New member
Witam.

Właśnie zaktualizowalem soft naV2.2 po to by chodzil internet TV a po aktualizacji nadal nie odpala. We ktos moze dla czego?
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.

Właśnie zaktualizowalem soft naV2.2 po to by chodzil internet TV a po aktualizacji nadal nie odpala. We ktos moze dla czego?

Internet TV testowałem na FW D2.13 20101022 (Beta) na późniejszych wersjach już nie, bo nie mam dostępu do tego urządzenia (stoi u kumpla a on nie korzysta z LAN). Jest nowsza wersja FW D2.22 20101217 http://www.argosyusa.com/download/Firmware/HV335T_256M_Flash_Upgrade_Image_D2.22_20101217.rar można spróbować. Czytałem na innym forum o problemie z działaniem tej funkcji w ostatnich softach. Problem jest zgłoszony do supportu Argosy więc można poczekać na wyjaśnienie tej sprawy.

Na FW D2.13 20101022 (Beta) mi działało.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
cypisek_xl zauktualizowalem z tego linku co mi podales i nadal nie smiga :(

Rozumiem że nie masz problemów z utworzeniem linków do Net TV? Wszystko robisz wg. instrukcji?
Tworzysz plik tekstowy o nazwie np: 'NRJ_tvHIT.url' - następnie zawartość pliku to 'rtsp://vipnrj.yacast.net/nrj_tvhit' i zapisujesz w 'Net TV' czyli katalogu na wewnętrzymn dysku playera? A następnie z menu odtwarzacza w zakładce 'Net TV' odpalasz ten link?
 

GeoTrance

New member
hmmm... i tu zaczynaja sie schody. Mianowicie po pierwsze w pudełku nie mialem instrukcji (tylko taką karte jak zamontowac dysk) po drugie to w chwili obecnej sprzet mam bez dysku gdyz dysk ktory kupilem okazal sie zepsuty i zostal oddany na gwarancje :( Odtwarzacz mam stosunkowo od nie dawna a ze wzgledu na brak dysku nie mialem okazji sie nim pobawic.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
hmmm... i tu zaczynaja sie schody. Mianowicie po pierwsze w pudełku nie mialem instrukcji (tylko taką karte jak zamontowac dysk) po drugie to w chwili obecnej sprzet mam bez dysku gdyz dysk ktory kupilem okazal sie zepsuty i zostal oddany na gwarancje :( Odtwarzacz mam stosunkowo od nie dawna a ze wzgledu na brak dysku nie mialem okazji sie nim pobawic.

No instrukcja jest chyba na CD w PDF'ie. Ale i tak nic to nie zmienia gdyż opcja Net TV pojawiła się w 2.xx firmware. więc jej nie ma w załączonej z urządzeniem instrukcji.
Szczerze mówiąc nie wiem czy można ją używać bez wewnętrznego dysku twardego. W każdym razie się nie doczytałem o innej możliwości umieszczenia linków w katalogu Net TV. Poczekaj na dysk.
 

GeoTrance

New member
Dysk wczoraj wrocił z reklamacji. dostałem całkiem nowy. podłączyłem pod PC wykrywa bez problemu. Zainicjowalem i zrobilem format pod NTFS, Włożyłem dysk do playera i tak jak by go nie bylo niec nie widzi... Podłaczałem tez dysk w odtwarzaczu przez USB ale tez nic sie nie stało. ( czy odtwarzacz moze byc podłączony HDMI do TV i w tym samym czasie do PC czy trzeba HDMI odłączyć? I czy włączy tylko odtwarzacz czy tez uruchomic go z pilota?)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Dysk wczoraj wrocił z reklamacji. dostałem całkiem nowy. podłączyłem pod PC wykrywa bez problemu. Zainicjowalem i zrobilem format pod NTFS, Włożyłem dysk do playera i tak jak by go nie bylo niec nie widzi... Podłaczałem tez dysk w odtwarzaczu przez USB ale tez nic sie nie stało. ( czy odtwarzacz moze byc podłączony HDMI do TV i w tym samym czasie do PC czy trzeba HDMI odłączyć? I czy włączy tylko odtwarzacz czy tez uruchomic go z pilota?)

Możesz zobaczyć czy masz możliwość Format z menu Argosy?
 

GeoTrance

New member
Wracajac do internet TV jak prawidlowo ztwozyc link...? np do youtube. Ja prawidlowo powinien wygladac?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

maryl

New member
Sory :(
ale czy mógłbyś wyjaśnić prościej jak zrobic plik do skopiowania do NetTV bo nie bardzo rozumiem
to z musicbox mi nie działa
ale tak łopatologicznie :)
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Sory :(
ale czy mógłbyś wyjaśnić prościej jak zrobic plik do skopiowania do NetTV bo nie bardzo rozumiem
to z musicbox mi nie działa
ale tak łopatologicznie :)

OK tak bardzo prosto się postaram. Jak mamy już ten przykładowy plik Musicbox.url to go możemy otworzyć np. notatnikiem zmienić mu treść z mms://81.89.49.210/musicbox na rtsp://vipnrj.yacast.net/nrj_tvhit i zapisujemy z nową nazwą np. nrj_tvhit.url


Teraz nowo utworzony plik kopiujemy na wewnętrzny dysk Argosy do istniejącego katalogu TV Net (chyba tak się nazywa) Plik ten będzie widoczny już z menu Argosy więc go uruchamiamy. Link nrj_tvhit.url osobiście sprawdzałem i działał. W tej chwili nie mam dostępu do urządzenia więc nie wiem czy aktualnie ta opcja Internet TV działa na 100%.
 

maryl

New member
OK tak bardzo prosto się postaram. Jak mamy już ten przykładowy plik Musicbox.url to go możemy otworzyć np. notatnikiem zmienić mu treść z mms://81.89.49.210/musicbox na rtsp://vipnrj.yacast.net/nrj_tvhit i zapisujemy z nową nazwą np. nrj_tvhit.url

podstawowa rzecz to nie moge otworzyć pliku .url Notatnikiem ,mam XP czy trzeba coś doinstalować?
2. stworzyłem nowy plik wg instrukcji , widać go w menu IMS/Internet Tv ale się nie otwiera(invalid file)
 
Do góry