Polska 1 - 1 Austria

Status
Zamknięty.

Holt_

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
Saganowski nie podawał, tylko strzelał (sam się nawet przyznał do tego).
Piłka zmieniła kierunek po odbiciu się od austriackiego obrońcy. W związku z tym Roger otrzymał piłkę nie od Sagana, lecz od Austriaka.
O jakim więc spalonym mówią wszyscy (z ekspertami Polsatu włącznie) ???

cytat z przepisów:

"Zagranie piłki przez zawodnika "drużyny przeciwnej musi mieć charakter zagrania w pełni kontrolowanego."

Rykoszet nie jest takim zagraniem.
 

sittek

New member
UEFA juz umywa rączki, twierdząc,że sędzia miał rację. Nie chca robić precedensu i temat zamykają. Dlatego ciągle uważam,że od dawna nie ma uczciwości w sporcie a jest tylko biznes i jasno postawione cele (awans gospodarzy). 30 lat temu liczyły sie umiejętności zawodników i poprawna praca sędziów. Teraz nie wierzę w uczciwość. Gospodarze zawsze są promowani ( pamiętacie MS 2002 w Korei?) Tam dopiero działy sie cuda w wykonaniu sędziów i pewnie dlatego skośnoocy doszli tak wysoko.
Ciekawy jestem co będzie w Polsce i Ukrainie w 2012 (jesli w ogóle dojdzie).
Szkoda tylko,że nasi odpadli w tak głupi sposób, gdyż nie wierzę,aby Niemcy przegrali (choć może wystawią takiego sędziego,że zamiesza jak w naszym meczu?).
Cel jest zapewnie jasno postawiony: Austria ma wejść obok Chorwacji, a Polska ma przegrać . Juz sie pewnie o to sędziowie postarają. Ale wtedy za zadymy na stadionie nie ręczę.
 

Holt_

New member
Bez reklam
sittek napisał:
Cel jest zapewnie jasno postawiony: Austria ma wejść obok Chorwacji, a Polska ma przegrać . Juz sie pewnie o to sędziowie postarają. Ale wtedy za zadymy na stadionie nie ręczę.

hm. A jak wejdą Niemcy i Chorwaci, to odszczekasz powyższe, czy uznasz, że to Twoja zasluga, bo zdemaskowałeś perfidny plan?
 

sittek

New member
Holt_ psem nie jestem więc szczekać nie będę; nawet jak wejdą Polacy i Chorwaci. A co do moich kalkukacji......takie jest moje zdanie i sugestie patrząc na dziwne sędziowanie na tak wielkich imprezach. Czyżby mi nie wolno było ?
 

Holt_

New member
Bez reklam
niby tak. Aczkolwiek pomawianie smaczne nie jest. Tym bardzije, jak się pomówień odwoływać nie ma w planach, nawet jak się naprawdę okażą pomówieniami.
 
Ostatnia edycja:

sittek

New member
Holt_ zagrywka sędziego też nie była smaczna. A co do mojej wypowiedzi. Nie określiłbym to jako pomówienia,ale swoiste przemyslenia co do dalszych losów naszej grupy. Czy uważasz,że Korea była tak wartościowym zespołem,że zdobyła III miejsce na MS w 2002 roku. Szczęściu nalezy pomóc aby odnieść sukces, tam sukces bardziej polityczny miał być a nie spotrowy.
Eurowizję czasami oglądasz?? Nie chodzi mi o wartość muzyczną.........
No chyba,że według Ciebie tam było wszystko uczciwie to sorki.
Jeśli wierzysz w czystość sportu to postaraj się otworzyć szerzej oczy i przypomnieć sobie doniesienia prasowe o dziwnych meczach.
Jeśli uważasz że sędzia z naszego ostatniego meczu był w porządku no to gratuluję niezmąconego obiektywizmu i wiary w uczciwość. Ja nie wierzę.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
Holt_ napisał:
a jakie to ma znaczenie w obliczu powyższego cytatu?
takie, że Sagan strzelał, a nie podawał, więc Roger nie liczył się jako nie biorący udziału w akcji, a piłki by nie dostał gdyby nie rykoszet
na mój chłopski rozum spalonego więc w tej sytuacji nie było, ale widzę żeś tęgi espert, więc popraw mnie jeśli się mylę i uzasadnij w prostych słowach (tak abym był w stanie pojąć)
 

Holt_

New member
Bez reklam
Hoodzielec napisał:
takie, że Sagan strzelał, a nie podawał, więc Roger nie liczył się jako nie biorący udziału w akcji, a piłki by nie dostał gdyby nie rykoszet
na mój chłopski rozum spalonego więc w tej sytuacji nie było, ale widzę żeś tęgi espert, więc popraw mnie jeśli się mylę i uzasadnij w prostych słowach (tak abym był w stanie pojąć)

z przepisów piłki nożnej

"nie jest konieczne wejście w kontakt z piłką tub z przeciwnikiem, aby zostać ocenionym jako przeszkadzający w grze"

"Zawodnik, który przebywał na pozycji spalonej w momencie oddania strzału przez współpartnera i bezpośrednio po odbiciu się piłki od poprzeczki, słupka bramkowego lub przeciwnika broniącego bramki i bierze, według opinii sędziego, aktywny udział w grze, to staje się spalonym."

mam nadzieję, że cytuję w sposób jasny. Trudno uważać, że Roger, czający się tuż przed linią bramkową, nie brał aktywnego udzialu w grze, nie róbmy jaj :)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
sittek napisał:
Holt_ zagrywka sędziego też nie była smaczna. A co do mojej wypowiedzi. Nie określiłbym to jako pomówienia,ale swoiste przemyslenia

ostatnio modne jest "skrót myślowy" :)

sittek napisał:
No chyba,że według Ciebie tam było wszystko uczciwie gratuluję (...) Ja nie wierzę.

wiara w spiski jest dość typowo polską przypadłością. O wiele łatwiej jest nam sobie wytłumaczyć porażki.
 

sittek

New member
Holt_ gdybys się dokładnie skupił na tym co wcześniej napisałem to bys się doczytał, że według mnie Polacy na ME nie zabłysnęli i byli po prostu słabi, dużo poniżej swoich mozliwości. I wcale ich nie tłumaczę a wręcz jestem za ich grę wściekły. Znowu niestety sprawdziła sie maksyma co do 3 żelaznych zasad polskiej piłki nożnej :
1. mecz otwarcia
2. mecz o wszystko
3. mecz o nic i .....wyjazd do domu.

Jednakże zachowanie sędziego, który winien byc z założenia osobą jak najbardziej obiektywną na murawie, było wielce stronnicze i dziwne. Jakoś nie dostrzegał chamskiego zachowania Kienasta, który bezczelnie rozpychał sie na naszym polu karnym.....
Ale co tam. Przecież dla niektórych wszystko jest w porządku.......
 

Holt_

New member
Bez reklam
sittek napisał:
Ale co tam. Przecież dla niektórych wszystko jest w porządku.......

nie. Sędzia w II połowie starał się za wszelką cenę "naprawić" swój bład z I, czyli uznanie gola. Natoamist oczywiste jest dla mnie jedno: gdyby nie

1. słaba forma Polaków
2. kiepsko dobrana kadra z 3-4 wycieczkowiczami zamiast kadrowiczów
3. fatalna taktyka na ostatnie minuty

to żaden Webb nie miałby się szansy "zreflektować" i "naprawiać". A myśmy mu się tylko głupio podłozyli, łącznie z tym nieszczęsnym łapaniem za koszulkę w osatnich sekundach i to po wczesniejszym ostrzeżeniu!!! I wkurza mnie, że 90% Polski oczywiście woli na te trzy powyższe punkty ślepia zamknąć i wszystko zwalić na kiepskiego arbitra z Anglii.
 

RheeTCT

New member
do stereoman i holt

Jesli macie możliwość to przyjrzyjcie się jeszcze raz sytuacji ze spalonym.Cała rzecz w tym,że Guereiro jeśli był na spalonym to zupełnie minimalnie,tak że sędziowie musieliby mieć lekkoatletyczną fotokomórkę,żeby to wyłapać.Poza tym nie było podania tylko strzał i tylko!!! w tym momencie można by się dopatrywać spalonego.Nie znam na tyle przepisów,ale wydaje mi się ,że zawodnik ,który w żaden sposób nie bierze udziału w akcji(nie ma kontaktu z piłką,nie zasłania jej itd.) nie powinien być uznany za spalonego ,kiedy jego kolega strzela na bramkę.Po chwili ,kiedy piłka była już w drodze obrońca austriacki wyprzedził Guereiro i wtedy już zupełnie nie mogło być mowy o spalonym.
Co do zachowania sędziego to jest skandal nie pierwszy zresztą,po prostu FIFA ma taką politykę i koniec.Sędziowie dostają chyba wyraźne wytyczne.Jest to tak ewidentne,że dziwię się,że wszyscy grzecznie to znoszą.Podyktowanie karnego przy tej sytuacji to po prostu nadużycie władzy.Nie ma tu mowy o pomawianiu,bo gołym okiem widać jak było.
Co do gry naszych to wcale nie jest tak tragicznie.Uważam,że grają jako zespół znacznie lepiej niż w ostatnich latach.Natomiast można miec zastrzeżenia do poszczególnych zawodników.Cała rzecz wtym,że my mamy znacznie większe ambicje i oczekiwania,a drużyna nie jest w stanie im sprostać.Bo nie ma systemu szkolenia ,a liga jak wygląda...szkoda gadać.
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oczywiście, że strzał był na bramkę. Nie było to podanie. Nie znam się również na przepisach. Ale potem piłkę dotknął bramkarz i obrońca, a dopiero na koniec Roger dobił. W ten sposób można uważać wszystkie dobite bramki.

Może i sędzie starał się coś "naprawić", ale mógł to zrobić wcześniej. W sposób jaki to zrobił, wypaczył wynik meczu.
PZDR
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Zwroccie uwage jeszcze na maly szczegol:

Jak myslicie, dlaczego (chyba 10min - nie pamietam juz) wchodzi na boisko Vastic - najlepszy specjalista od rzutow karny u Austriakow ??. I jak sie pozniej okazalo strzela nam bramke z karnego ??:)

Moze sie czepiam na sile, ale daje do myslenia...
 

sittek

New member
Fakt. Sędzia ostrzegał zawodników, ale czy zdawał sobie jaka jest stawka meczu i zawodnicy naładowani adrenaliną nie będą stali jak na niedzielnej sumie w kościele!!!! W przypadku przewinienia sędzia powinien ukarac zawodnika karą indywidualną tj. zółtą lub czerwona kartką a nie stosowac kary zbiorowej czyli nieadekwatnego do przwinienia rzutu karnego.
Poza tym Austriacy też szarpali sie nieźle i co???
Tak więc Holt_ nie zwalaj wszystkiego na naszych i bądż obiektywny.
Trochę słabo grali (może takie jest nasze odczucia) ale nie wolno podkładać się gospodarzom w tak świński sposób!!!!!! Angielska piłka nożna jest bardzo twarda i sędziowie są do tego przygotowani. I wymówki,że chciał uspokoić grę (w ostatniej minucie !!!!!!!!!!!!!!!) sa tylko głupim tłumaczeniem.
Poza tym dodanie 3 minut dodatkowo też było nadużyciem, gdyz nie było w trakcie II połowy żadnych większych przerw. Więc sędzia wszystko robił aby pomóc gospodarzom.
Jesli tego nie widziałes to jestes albo slepy albo chcesz byc oryginalny i gadasz głupoty.
 

Holt_

New member
Bez reklam
RheeTCT napisał:
Nie znam na tyle przepisów,ale wydaje mi się ,że zawodnik ,który w żaden sposób nie bierze udziału w akcji(nie ma kontaktu z piłką,nie zasłania jej itd.) nie powinien być uznany za spalonego ,kiedy jego kolega strzela na bramkę.

pooh1968 napisał:
Oczywiście, że strzał był na bramkę. Nie było to podanie. Nie znam się również na przepisach. Ale potem piłkę dotknął bramkarz i obrońca, a dopiero na koniec Roger dobił.sposób jaki to zrobił,


dlatego te przepisy tu przytaczam w brzmieniu dosłownym , widze, że musze to zrobić jeszcze raz

"nie jest konieczne wejście w kontakt z piłką tub z przeciwnikiem, aby zostać ocenionym jako przeszkadzający w grze"

"Zawodnik, który przebywał na pozycji spalonej w momencie oddania strzału przez współpartnera i bezpośrednio po odbiciu się piłki od poprzeczki, słupka bramkowego lub przeciwnika broniącego bramki i bierze, według opinii sędziego, aktywny udział w grze, to staje się spalonym."


sittek napisał:
Tak więc Holt_ nie zwalaj wszystkiego na naszych i bądż obiektywny.

usiłuję. Dlatego nie majacze o spiskach.
 

Conack1410

New member
mnie zadziwia marne sędziowanie na mistrzostwach i sędziowie którzy pomagają gospodarzom


W dotychczasowych meczach błędów sędziowskich było już naprawdę bardzo dużo... Niemcy strzelili nam gola ze spalonego, Van Nistelroy też strzelił będąc na ewidentnym spalonym .. Takich sytuacji było naprawdę wiele... A arbitrzy zamiast dobrze sędziować wlepiają żółte kartki za jakieś głupoty ( za kontynuowanie aukcji i strzał po gwidku itp)

to co stało się w meczu z Austrią mnie szokuje... Jak można odgwizdać karnego za takie coś? i to w 93 minucie meczu??? Sędzia albo był naprawdę ustawiony i bardzo pomagał Austriakom dyktując na ich korzyść 2 razy więcej rzutów wolnych albo jest po prostu sędzią marnej klasy który nie za bardzo wie co oznacza słowo sędziowanie i pojęcie "faul"

Będę tu bardzo bronił naszej drużyny - pokazali klasę i dobrą grę a obrońca który rzekomo faulował zagrał w tej akcji bezbłędnie... bo co miał puścić atakującego Austriaka wolno? walczyli o piłkę a walka ta była w 100% zgodna z przepisami i nie sędzia nie miał żadnych podstaw do podyktowania rzutu karnego...

Ja osobiście na miejscu Polskiego zespołu pojechał bym do domu i nie grał na ustawionych mistrzostwach ... bo nawet grając dobrze nie wyjszlibyśmy z grupy przy takim sędziowaniu ..


ps: co do doliczenia 3 minut to dolicza się przepisowo 1min za jedną zmianię w trakcie połowy spotkania
 
Status
Zamknięty.
Do góry