polsat cyfrowy - słaba jakość TVP1 i TVP2

jarula29

Member
witam wszystkich forumowiczów.
od ok. miesiaca jestem posiadaczem Sharp lc42xde1a:-D . jestem z tego lcd-ka bardzo zadowolony. niemniej mam pewnien problem z jakością obrazu tvp1 i tvp2:( . korzystam z polsatu cyfrowego ( dekoder samsung dsb-s305g, podłączenie: scart) i wszystkie kanały oprócz tvp1 i 2 odbierają bardzo dobrze. na tych dwóch jedynie postacie jak z gliny, brak ostrości itp..
czy jest szansa aby to zmienic?

prosze o pomoc:blagam:

dzieki i pozdro
 

teqila1

New member
Witam ja mam SamaLe32r82b i polsac cyfrowy EchostarDSB 717 i ma takie samo wrarzenie co do tych programów!!tagrze nieda się nic zmienić chyba że ina satka cyfrowa!!
 

jarula29

Member
tak się zastanawiam, a może pomogła by wymiana dekodera na inny, tzn. z component. a może poprostu trzeba wymienić konwerter na lepszy, może antenę albo cos:cry: innego? już się trochę gubię...
wymiana na inna satke nie wchodzi na razie w rachubę, nadchodzi HD w polsacie, EURO 2008 w piłce nożnej a poza tym cena abonamentu w porównaniu do innych jest naprawde konkurencyjna

a mozliwe jest podłącznie tego dekodera z jednej strony scart a do lcd przez cosinnego? np . component, czy jest jakas przejsciówka? czy to może pomóc?

Nie piszemy posta pod postem! Jest funkcja "edytuj"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

arsenal

Moderator
VIP
To panowie nie wiedzą jaka jest trasa sygnału TVP->Cyfrowy Polsat?
Otóż CP bierze sygnał TVP z analgowego nadajnika naziemnego w Warszawie i tę słabiznę jakościową jeszcze kompresuje do MPEG2 z megabitrate na poziomie 2Mbit/s. Dlaczego? Bo nie chce płacić TVP za udostępnienie porządnego sygnału jak pozostali operatorzy.
 

jarula29

Member
teraz juz wiem..

dzieki arsenal za answer. cóż wiec moze da rade cos zamieszac z podlaczeniem dekodera do tv tak jak sugerowalem wczesniej. niestety dopiero sie wciagam w te tematy...
pozdr
 

Skibus

New member
Nie poprawisz sygnału, który jest nadawany źle. Generalnie jak źródło masz słabe to efekt końcowy może być tylko gorszy ( nawet nie równy, ale zawsze gorszy ). Przyzywczaj się do plastelinkowych ludzików :D
 

jarula29

Member
plasteliowe ludziki....

dzieki za pocieszenie, trudno poczekamy - zobaczymy, pal licho tvp są przecież inne stacje heheheh.
w każdym razie dzieki za pomoc skibus:eek:k:
a propos zamierzam zakupić jakiś amplituner, głosniki dvd hd może cos doradzisz za " rozsądną" cenę (tzn. tak pośrodku)
 

jarula29

Member
definicja "posrodku"

z racji tego ze jestem laikiem w sprawach dotyczácych amplitunerów, glosników itp. w moim rozumieniu "posrodku" znaczy cos o dobrej jakosci w miaré atrakcyjnej cenie:grin: . to moja def "posrodku":D
jakosc - za dobra cené ( np. amplituner za ok 800-1000 euro) i tak dalej...
na tzw "caly" zestaw cokolwiek to by nie bylo jestem w stanie przeznaczyc ok 2000-2500 tys.euro
 
Ostatnia edycja:

AreckiW

New member
jarula29 napisał:
dzieki za pocieszenie, trudno poczekamy - zobaczymy, pal licho tvp są przecież inne stacje heheheh.

nie czytają koledzy instrukcji obsługi, szkoda....
ten tuner sat Polsatu Samsung 305 ma możliwość wypuszczenia sygnału component,
musisz iść do sklepu i znaleźć kabelek (w MM i Saturnie widziałem, np. Vivanco), z jednej strony eurozłącze (Scart), a z drugiej 3 czincze, ale nie czerwony, czarny i żółty, tylko komponentowe YPbPr, czyli zielony, czerwony i niebieski.
Samsung podaje sygnał component przez eurozłącze, końcówki czincz podłączasz do wejścia komponent w TV,
odrobinkę powinna się poprawić jakość obrazu na wszystkich kanałach, ale TVP1 i 2 i tak będzie słaba, bo na to wpływ ma jakość przekazu z bardzo niskim bitrate...
oczywiście trzeba jeszcze w menu tunera ustawić w ustawiniach TV odpowiednie wyjście w podmenu Typ sygnału video (tam będzie napisane kompozyt+YUV)

pozdro...
 
Ostatnia edycja:

jarula29

Member
a to skucha z tą instrukcją:D ....
dzięki za poradę. tak więc kupię jutro ten kabel i zobaczymy jaki będzie efekt.
A co do poprawy obrazu to tylko tvp1,2 i tvpolonia odbiera słabo. resztę kanałów ma bardzo dobry obraz.
.
pozdrawiam
 

Skibus

New member
Nie skucha, tylko TVP1 i 2 poprawi się w tak minimalnym stopniu, że szkoda wydawać na kabel :D

Co do zestawu KD to powiedz mi jeszcze jaki masz pokój ( układ, wymiary, wyposażenie, możliwość przestawiania mebli itd ), jeżlei słuchasz muzyki to jakiej i w jakim % muzyka i jaki KD. I czy oczekujesz gotowego zestawu czy jestes w stanie "troszkę" poświęcić czasu na to.
 

jarula29

Member
dokonując wyboru KD jestem gotów poswięcic na to mój czas, chcę żeby KD po prostu spełniało moje oczekiwania.
-moj salon to 7,5 m x 6 m ale część wydzielona pod KD to 4,5mx4.5m
-na scianie 3.5 m lcd, na przeciwko centrum dowodzenia czyli -kanapa:D
-brak mozliwości przestawienia mebli (oprócz kanapy) - stała zabudowa
-po lewej stronie sofy okno w odległości ok 1,5m(nie balkonowe)
-moje preferencje to: 65% muzyka (głównie "acoustic" i wszystko oprócz tzw ciężkiego metalu;) ), oraz 35% KD
-atrakcyjny design - głosniki w drewnie i bardzo mi zależy na jakości dźwieku

a co do sensu zakupu kabla: jesli obraz chociaz w minimalnym stopniu ulegnie poprawie jestem zdecydowany go kupic, kasa nie jest tutaj priorytetem tylko moje zadowolenie hehe:D
 
Ostatnia edycja:

arsenal

Moderator
VIP
Po co kabel za stówę jak to coś służy to tego samego znacznie taniej:
1488.jpg
 

AreckiW

New member
arsenal napisał:
Po co kabel za stówę jak to coś służy to tego samego znacznie taniej:
1488.jpg


ooo, dokładnie !!!!
tylko i tak do tej kosteczki potrzebny jest kabel component - component, a ja sugerowałem, żeby kolega kupił kabelek z jednej strony z EURO, a z drugiej już z kabelkiem i wtykami,

gwoli ścisłości napisałem też, że taki kabel będzie za mniej niż stówę, ta kosteczka może być w tej samej cenie co kabel....np. 20,30, 50, 70.....

pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

hatson

New member
Witam.

Ja bym jeszcze dodal, ze w Polsacie TVP1 i 2 jest w nizszej rozdzielczosci bo w 544x576 ,a nie 704x576 tak jak to ma miejsce w C+. Wiecie moze jak to wyglada z TVN`ami. TVN mam na C+ rowniez w 704x576 ale juz TVN24 i Turbo w 544x576. Tak sobie mysle, ze moze mam TVNy z listy polsatu, a nie z C+ ?
Roznica jest naprawde widoczna.

Pawel
 

Skibus

New member
jarula29 napisał:
dokonując wyboru KD jestem gotów poswięcic na to mój czas, chcę żeby KD po prostu spełniało moje oczekiwania.
-moj salon to 7,5 m x 6 m ale część wydzielona pod KD to 4,5mx4.5m
-na scianie 3.5 m lcd, na przeciwko centrum dowodzenia czyli -kanapa:D
-brak mozliwości przestawienia mebli (oprócz kanapy) - stała zabudowa
-po lewej stronie sofy okno w odległości ok 1,5m(nie balkonowe)
-moje preferencje to: 65% muzyka (głównie "acoustic" i wszystko oprócz tzw ciężkiego metalu;) ), oraz 35% KD
-atrakcyjny design - głosniki w drewnie i bardzo mi zależy na jakości dźwieku
W takim razie proponuję zapomniec o KD i skupic sie na niezłym STEREO + SUB tylko do filmów.
A to z kilku powodów:
- dużo lepsza jakość dźwięku przy tym samym nakładzie finansowym
- łatwiejsze ustawienie

Moja propozycja: CA 740A ( wzmacniacz ) + 640C (CD)+ AA Hyperion III + sub ( tu nie mam dużego doświadczenia i proponował bym podpytać bardziej zaawansowanych uzytkowników. Przy moich kolumnach sub bardziej przeszkadza niż pomaga, ale przy AA w KD ładnie uzupełni efekty )

Jezlei będziesz sie upierąl przy KD licz sie ze znacznie gorszym jakościowo dźwiękiem. Jeżeli jednak załącz schemat pokoju z zaznaczonymi strafami przejść itd ( np kolumny efektowe trzeba ustawic za kanapą, dlatego rozplanowanie wszystkiego jest bardzo ważne. W Stereo jest trochę lepiej. A i na ustawinia automatyczne nie licz ( chcesz dobre brzmineie musisz mieć kolumny w odpowiedniej odległości i symetrycznie ), to jedna wieka ściema dla półgłuchych ( bez obrazy ))
 
Ostatnia edycja:

jarula29

Member
kable zakupione - nic nie działa

1 dzieki skibus za poradę, rzeczywiście bardziej przemawia za mna zestaw stereo+sub. Więc teraz postanowie sie trochę rozejrzeć za sprzętem i cenami.

2 a propos poprawy jakości tvp
zakupiłem nastepujące kable:
1. kostkę adapter scart-component
2. kabel component
3. kabel dołączony do LCD component-vga i tylko taki moge podłączyc do mojego LCD ponieważ nie mam w nim oddzielnego wejścia na component tak jak kazdy sharp z serii Aquos

z racji tego że mieszkam w Irlandii bardzocięzko było dostac tą kostkę, nie mówiąc juz o odpowiednim kablu o którym była mowa wczesniej.
Podłączyłem wszystko razem czyli dekoder-kostka-kabelnr2-kabelnr3-lcd (wyjście nr4 w moim lcd) i co?..... wielka klapa. zmieniłem też ustawienia dekodera i ciagle nic, czarny ekran i nic więcej .już naprawdę nie wiem jak sobie z tym poradzić...



pozdro
 
Ostatnia edycja:
Do góry