Polsat Cyfrowy i problemy...

Hardi

New member
Gdy tylko pojawią się chmury to od razu mam problemy ze wszystkimi AXN-ami. Ktoś z was ma podobny problem? Oczywiście na infolinii Polsatu nic sobie z tego nie robią i olewają mnie, klienta.
 

ludwik

New member
nie jestem abonentem C+ a jedynie FTA, ale podobne problemy miałem i rozwiązanie problemu polegało na skorygowaniu ustawienia anteny lub konwertera musisz ustawić jak najlepszy sygnał na kanale który ci zanika , ale ostrożnie juz bardzo niewielkie odchylenie moze rozwiązać twój problem lub zniknie wszystko powodzenia.
 

Hardi

New member
Był u mnie w domu facet, który zawodowo zajmuje sę instalowaniem anten, ustawił wszystko tak jak powinno być, ale gdy przychodzą chmury to AXN-y znikają, na innym forum dowiedziałem się, że nie jesem sam i inni również mają podobne problemy, więc to chyba wina samego Polsatu Cyfrowego :(
 

dnc

Moderator
VIP
Niekoniecznie. Winą może być zbyt słaby sygnał z transpondera Eutelsatu lub coś nie tak z konwerterem. Jak stary on jest? Sprawdź jaka jest siła i jakość sygnału gdy jest ładna pogoda. Jesli masz poniżej 50% jakość to oznacza, że przy złej pogodzie będziesz miał mniej niż 30% a wtedy sygnał sie gubi.
 

bovima

New member
80 cm anteny to za mało, aby zapewnić odbiór w każdych warunkach, choć rzeczywiście, sytuacje, gdy na "80" odbiór zanika są rzadkie - gdy miałem antenę offset 80x90 zdarzało się to może 1 - 2 razy w roku (w południowo-zachodniej Polsce). Od 5 lat przy antenie 120 cm zanik sygnału (Polsat Cyfrowy, zez Hot Bird + Astra) mi się jeszcze nie zdarzył.
 

Prestige

New member
Niekoniecznie, ostatnio Polsat ma problemy z odbiorem sygnału AXN i retransmisją na Hot Birda :sad: Przy kiepskiej pogodzie na ekranie pojawia się informacja "Poor signal" lub "No signal" i jest to wygenerowane przez ich receiver znajdujący sie w uplinku...

Więc swoją anteną nic nie poprawicie (pomijam oczywiście ewidentne przypadki złego ustawienia anteny ale wtedy przy złej pogodzie nakładają się problemy u Klienta i w/w problem)
 
Ostatnia edycja:

Hardi

New member
Konwerter ma miesiąc, więc można powiedzieć, że to nówka. Mój sąsiad ma czaszę 80 cm i dokładnie ma te same problemy co ja, więc wina chyba jest po stronie Polsatu Cyfrowego :(

Prestige napisał:
Niekoniecznie, ostatnio Polsat ma problemy z odbiorem sygnału AXN i retransmisją na Hot Birda :sad: Przy kiepskiej pogodzie na ekranie pojawia się informacja "Poor signal" lub "No signal" i jest to wygenerowane przez ich receiver znajdujący sie w uplinku...
Wiesz jak dugo to potrwa i co można w tej sprawie zrobić? :confused: W końcu skoro płace to wymagam :cool:
 

Prestige

New member
Ja mam w firmie kilka anten od 60 cm do 1.5 m... I oczywiście AXN padają często :(

A pytanie kiedy to się skończy to chyba nie do mnie :) Ale pewnie w Polsacie powiedzą że oni nic nie wiedzą :cool:
 

SabaT74

New member
Hardi napisał:
Gdy tylko pojawią się chmury to od razu mam problemy ze wszystkimi AXN-ami. Ktoś z was ma podobny problem? Oczywiście na infolinii Polsatu nic sobie z tego nie robią i olewają mnie, klienta.
witam...moze jednak to sprawa wielkosci czaszy...ja mam antene o srednicy 110cm plus dekoder HUMAX HDCI2000 (do niego CAM+karta Polsatu) i nie zauwazam zanikania jakiekokolwiek AXN'a nawet przy zlej pogodzie. Hmm....chyba ze chodzi o dekoder bo moj nie pochodzi z Polsatu. Sam juz nie wiem...tak czy inaczej nie zauwazylem wystepowania jakichkolwiek problemow z tymi kanalami
Pozdrawiam
 

haszek

New member
Zachmurzony polsat

Hardi napisał:
Gdy tylko pojawią się chmury to od razu mam problemy ze wszystkimi AXN-ami. Ktoś z was ma podobny problem? Oczywiście na infolinii Polsatu nic sobie z tego nie robią i olewają mnie, klienta.


Witam

Od kilku miesięcy mam podobny problem.Każda nawet najmniejsza chmurka wycina mi programy nadawane na częstotliwości 12188 mhz ( 1,2,Axn ,fox ,cinemax itd.), reszta programów (polsaty, wszystkie tvn) odbierają bez zastrzeżeń . Całą instalację antenową rozebrałem i ustawiałem od podstaw bez efektu. Normalnie moc sygnału jest w zakresie 69 do 74 % (echostar 616, antena 70, inverto 0,3 db nic nie zasłania anteny oczywiście oprócz chmur).
Jeżeli ktoś się uporał z w/w problemem może się z nami podzieli doświadczeniami.

Pozdrawiam haszek
 
Ostatnia edycja:

Zoltyy

New member
A u mnie wieszaly sie TVP1 i TVP2

Nie ogladam zbyt duzo TV, ale ostatnio zauwazylem ze zrywalo mi sygnal TVP1 i TVP2 - obraz "stawal" na chwile, pojawialy sie makro bloki (tak to sie chyba nazywa). Platforma to CP, Humax 2000, dwa konwertery (sygnal z Hotbirda jako glowny, Astra z "zeza"), antena to 90 cm.
 

lzp

New member
błąd 04

U mnie dziś od samego rana pojawia się komunikat "błąd 04 Dekoder zablokowany". Wysłąłem maila do Cyfrowego Polsatu ale nie mam jeszcze odpowiedzi. Może to skutek nocnych burz? Czy u kogoś jeszcze występuje podobny problem?
 
Do góry