Polsat + Cyfra

ghost41

New member
witam, chciałbym dokupic do polsatu cyfre +, wszystko ma być w salonie. Kable z anteny do dekodera mam pociagniete w ścianie wiec nie chciałbym puszczac drugiego kabla z anteny do dekodera cyfry. Czy można podłaczyć dwójnik z kabla głównego na 2 dekodery zamiast ciagnąc dwa kable i kupować konwerter z dwoma wyjsciami. Telewizje oczywiście bedą ogladane na zmiane, nie bedzie nic z stylu multiroom, tylko jeden TV w salonie.

z góry dzieki
 

munk

New member
Człowieku, opamiętaj się. Jeśli masz jeden telewizor i masz zamiar oglądać jeden program na raz, to po kiego ci dwie platformy? Żeby płacić 2xwiecej??
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli się chce oglądać dwie lub więcej platform najlepiej wtedy dekoder kupić na wolnym rynku ,w tym przypadku dobry by był np.Ferguson ok.300zł ma gniazdo na moduł i slot na kartę .W Polsacie podpisujesz umowę i bierzesz od nich moduł ,z tego co pamiętam (piszę z pamięci ) można to zrobić od pakietu familijnego 39,90 zł /miesięcznie ,od cyfry bierzesz kartę kodową najniższy abonament 19zł wkładasz to wszystko do dekodera i z jedno pudełko obsługuje obie platformy wtedy z anteny idzie jeden kabelek i jest elegancko

Ale tak jak napisał mój przedmówca po co Ci teraz dwa dekodery i dwa rachunki ?
 

ghost41

New member
Człowieku, opamiętaj się. Jeśli masz jeden telewizor i masz zamiar oglądać jeden program na raz, to po kiego ci dwie platformy? Żeby płacić 2xwiecej??
bo chce oglądac kanały które sa dostepne tylko na tych platformach...

poza tym pytanie dotyczyło kwestii technicznej a nie porady " jak zaoszczedzić na abonamencie"
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli odpowiedź ma być techniczna a nie ekonomiczna to trzeba kupić konwerter twin (podwójny) i za pomocą dwóch przwodów podłączyć dekodery
 

munk

New member
bo chce oglądac kanały które sa dostepne tylko na tych platformach...

poza tym pytanie dotyczyło kwestii technicznej a nie porady " jak zaoszczedzić na abonamencie"
Ok. Myślę, że nie tylko ja chciałbym się dowiedzieć co to są za kanały.

Chociaż uważam, że oglądanie telewizji ogłupia w stopniu wprost proporcjonalnym do czasu spędzanego przed telewizorem (na oglądanie telewizji, czyli programów telewizyjnych; myślę tu o reklamach i robieniu wody z mózgu w różnych tokszołach i debilnych programach dla odmóżdżonych), potwierdzone własnym doświadczeniem, z technicznego punktu widzenia należy to ująć w taki sposób.

Masz tuner Polsatu i cyfry. Są to zapewne podwójne tunery z twardymi dyskami. W takim układzie potrzebujesz konwertera z czterema wyjściami i czterech równolegle pociągniętych kabli. W sumie warto też zrobić zeza na Astrę, więc trzeba dodać przełączniki. Kabli będzie cztery, jak do tej pory, tylko tych krótkich od konwertera do przełącznika będzie osiem.

W takim układzie masz taką ilość materiału do obejrzenia, że życia nie starczy, pomijając to, że szkoda czasu na oglądanie telewizji. Moje zdanie jest jednak takie, że jedna platforma i podwójny tuner = tyle materiału, że nie da się tego obejrzeć, bo życie za krótkie.
 

Gie

Member
Bez reklam
Ale mu doradzacie :)
Sprawdź czy w tunerze CP masz dwa gniazda F (te gdzie podpinasz kabel od anteny). Jeśli są opisane jako IN, OUT (zresztą chyba CP nie daje tunerów dwugłowicowych więc mogą być tylko takie) to wystarczy że do gniazda OUT podepniesz kabelek i podłączysz go do tunera z Cyfry+. Wtedy przy wyłączonym tunerze CP powinieneś móc swobodnie oglądać kanały z Cyfry+. To tak najogólniej bo nie wiadomo czy wynalazki made in CP przepuszczają dalej sygnał.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystko fajnie mówisz o tzw.gnieździe przelotowym ,problem w tym że nie we wszystkich dekoderach działa
Przy takim połączeniu obawiam się jeszcze jedno ,że w przypadku przelotki obejrzysz na drugim dekoderze kanały tylko z tej samej polaryzacji jakie lecą na pierwszym dekoderze
 

ghost41

New member
Tylko nie wiem jak zachowa się całość kiedy będą włączone dwa tunery i oba będą podawały napięcie do konwertera?
dwa na raz nie bedą właczone bo mam jeden TV wiec bedą działały na zmianę. Chyba że chodzi już o same podłączenie do pradu.

piszac temat myslałem właśnie o czymś w stylu podanym przez ciebie rozgałęźniku satelitarnym
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Czytam opisy przy tych rozdzielaczach i nikt nie wspomina że może się coś stać. Niemniej uważam że jeśli Twój dekoder CP ma przelotkę to użycie jej będzie bezpieczniejsze.
 
Do góry