Polsac cyfrowy w kilku pomieszczeniach .Jak to zrobic?

ArSoN_AS

New member
witajcie.Pytanie: Mam polsat cyfrowy ,problem w tym ze odbieram go tylko w salonie a czasem chcialbym poogladac tez w sypialni,jak to zrobic?Co kupic aby miec taka mozliwość?Dzieki jakiemu urządzeiu jest to możliwe?Prosze o pomoc.LAIK.Dziekuje
 

Gie

Member
Bez reklam
Nie jestem fachowcem ale chyba pozostają tylko odbiorniki na linuksie odpowiednio połączone.
Szczegółów powinieneś szukac na forach sat. Na pewno nie da się tego zrobic tak jak z Cyfrą+ - splitterem.
 

dnc

Moderator
VIP
Z technicznego punktu widzenia wyglada to tak.
1. Albo kupujesz drugi tuner z kartą i dajesz do sypialni. Drogo, musisz mieć konwerter z dwoma wyjściami na dwa tunery no i ciagnąc metry kabla do sypialni.
2. Ciągniesz kabel sygnałowy audio/video do sypialni. Nie masz możliwości sterowania tunerem, trzeba ciagnąc kabel sygnałowy.

PC ma to do siebie, że nie da się rozdzielić tak prosto sygnału jak to ma miejsce w C+. Stąd będziesz miał ciężko, ale kto wie. Może coś wymyślisz.
 

ArSoN_AS

New member
Dziekuje za zainteresowanie sie i pomoc.Znalazłem juz odpowiedz na dipol.pl Polecam.Zdecydowałem sie na multiswitcha i dodatkowy tuner, chec porogramy przełączać niezalerznie.Oby mi sie udało.stawiam czoła wyzwaniu .Pozdrawiam
 

kacperek70

New member
ArSoN_AS napisał:
Dziekuje za zainteresowanie sie i pomoc.Znalazłem juz odpowiedz na dipol.pl Polecam.Zdecydowałem sie na multiswitcha i dodatkowy tuner, chec porogramy przełączać niezalerznie.Oby mi sie udało.stawiam czoła wyzwaniu .Pozdrawiam

I jak skończyła sie instalacja powyższego zestawu. Czy możesz podać jakieś szczegóły.

Pozdrawiam,
Marek
 

sponn

New member
ArSoN_AS napisał:
Dziekuje za zainteresowanie sie i pomoc.Znalazłem juz odpowiedz na dipol.pl Polecam.Zdecydowałem sie na multiswitcha i dodatkowy tuner, chec porogramy przełączać niezalerznie.Oby mi sie udało.stawiam czoła wyzwaniu .Pozdrawiam

Ale multiswitch i dwa tunery rozdziela tylko sygnal SAT. A co z rozdzieleniem uprawnien (jedna karta - dwa tunery) ? Bo rozumiem ze chciales to rozdzielic bez placenia dwoch abonamentow.
 

Gollum

New member
najprosciej jest kupić 1zestaw np z familijnym a potem dokupic sam dekoder np za 199 do pakietu mini za 9,90. Dokupic konwerter twin (single z polsatu sprzedac) i pociagnac 2 kable z twina do 2 odbiornikow.
Próbuj z modulatorem i video np. - jeden gosc kupil modulator i za jego pomocą rozbił sygnał :p no ale nie jestem az tak techniczny.
Winę ponosi nagravision :/
lepiej sie nie bawic tylko zakupic normalnie 2 dekoder z 2 abonamentem tym najmniejszym i konwerter twin i ma sie 2 pokoje z 2 polsatami
 

AproX D

New member
ostatnio przez to przechodziłem i wygląda to tak - jesli chcesz by w oddzielnych pokojach była możliwośc oglądania innych programów niestety potrzebujesz drugi dekoder wraz z kartą czyli płacisz 2 abonamenty. Nastepną reczą jest kupno konwertera twin i konieczność podłączenia drugiego kabla antenowego do drugiego pomieszczenia gdzie jest dekoder. Jesli mogę coś doradzić to zainwestuj lepiej w druga antenę sat a nie w twina a to dlatego że twiny nie sa trwałe ( +- 1 rok w porywach do 1,5 roku ) tak jak pojedyncze konwertery oraz co jest ich bolączką to to że jedno gniazdo w konwerterze twin jest słabsze ( dotyczy to sygnału ) - ja niestety ma twina ( i na 100% zamienię go na drugą antenę gdy tylko "padnie" ) i 2 dekodery - ECHOSTARA 616 i SAMSUNGA - ponieważ SAMSUNG jest mniej czuły to podłączony jest w twinie do gniazda słabszego
 
Do góry