Połączenie TV + kino + nbox

jarmk

New member
Witam. Walczę dzisiaj i proszę o paradę i pomoc z połączeniem poniższego sprzętu:

TV Samsung UE46F6650 + kino Sony DAV-DAZ + nbox Turbo (nc+)

Mam dwa kable HDMI i jeden optyczny.
 

tdx

New member
Bez reklam
NBOX>>HDMI>>TV (pod HDMI1)
KINO>>HDMI>>TV (pod HDMI2)

jak kino ma arc to tyle jak nie to
TV>>optyk>>kino
 

tdx

New member
Bez reklam
:) tools na pilocie od TV >>głośniki >> zewnętrzne jeśli ma iść na kino
TV jeśli mają grać Twoje.

Jaki model kina masz dokładnie?
 

jarmk

New member
Jak wybieram TOOLS - WYBÓR GŁOŚNIKÓW - ODBIORNIK, to włącza się samo kino domowe, a głośniki w TV się wyłączają i jest cisza.
Chcąc zwiększyć głos to widzę nową ikonkę, ale jest cisza...

Może spróbuje jeszcze optykiem połączyć kino z dekoderem..
 

tdx

New member
Bez reklam
pewnie OSD kina domowego. Sugeruje Ci wypiąć HDMI na chwile z kina i sprawdzić czy działa bo nadal nie będziesz mieć głosu z USB i neta z TV
 

jarmk

New member
No tak, TV z nboxem mam połączone HDMI...cały czas oglądam telewizję mając dźwięk w głośnikach telewizora..
 

jarmk

New member
Z telewizora przez kino nie ma...

A mam połączone:

TV (HDMI1)>>HDMI>>NBOX
TV (HDMI2)>>HDMI>>KINO
TV>>OPTYK>>KINO

Głupi już jestem... przedtem miałem TV Sony Bravie i podłączyłem od razu i wszystko działało... może dlatego, że teraz TV Samsung, a kino Sony... nie wiem..
 

jarmk

New member
Też przez kino nie mam... a własnie tak miałem z TV Sony, że nbox z kinem był podpięty optykiem i działało, a teraz gdy mam TV Samsung nie działa...

Może w menu telewizora coś mam nie tak ustawione...
 

tdx

New member
Bez reklam
Akurat tv tutaj nie ma nic do gadania.
może w ustawieniach dekodera masz ustawione wyjście audio na hdmi zamiast na optyk ale tak czy owak któraś funkcja powinna działać
 

bigtoy

Member
sprawa wygląda tak:
Nbox musi być ustawiony na dolby (w opcjach dekodera) podłączony do TV HDMI następnie TV podłączony optykiem do Kina domowego i w kinie trzeba ustawić oczywiście kanał TV może trzeba jeszcze w kinie ustawić imput assing na optical, oczywiście w tedy głośniki w TV na zewnętrzne i niema możliwości sterowania dźwiękiem z pilota od nboxa na kanałach z DD. U mnie przynajmniej tak działało (kiono DENON)
Teraz u siebie zastosowałem inną wersje połączenia NBox do kina po HDMI i z Kina do TV po HDMI do tego opcja przepuszczania dźwięku przez kino (HDMI Pass Through - fakt trzeba zmieniać to w opcjach ręcznie bo NBox nie jest kompatybilny z tym systemem) i wtedy do wyboru albo grają głośniki z kina albo z TV
 

jarmk

New member
U siebie mam tak:

- kablem HDMI z wyjścia nboxa do TV
- kablem HDMI z wyjścia kina do TV
- kablem OPTY. z wyjścia nboxa do kina i tu dalej brak dźwięku w głośnikach kina

Takie też połączenie zalecają na różnych innych forach..

Nie wiem, kabel OPTYCZNY niesprawny, czy co... dodam, że łącząc nbox ->> kino dźwięk poprzez kino w trybie kina "line" jest... a nbox ->> kino optykiem nie ma..

 
Do góry