Połączenie PC – amplituner

Kuba7777

New member
Witam wszystkich mam pytanie, w jakim połączeniu komputera z amplitunerem uzyskam lepszą jakość stereo:

  • PC -> toslink -> amp
  • PC -> coaxial -> amp
  • PC -> konwerter USB - SPDIF -> amp
  • PC -> router -> amp (streaming skrętką DLNA)
  • PC -> USB DAC -> amp (wejście stereo analogiem)
  • NAS Synology DS114 -> router -> amp (streaming skrętką DLNA)
Amplituner - ONKYO TX-NR 809
Kolumny - Monitro Audio Silver RX8
Blu-ray - Panasonic DMP-BDT300
Odtwarzacz multimedialny - HiMedia HD900C
Komputer - system operacyjny Windows 8.1, odtwarzacz JRiver Media Center19



Parametry komputera:


  • Płyta główna ASROCK Fatal1ty H87 Performance H87 Intel LGA1150, Realtek ALC1150
  • Procesor Intel Core i5-4440 3.1GHz
  • Dysk WD20EZRX 2TB WD Green 64MB SATA III - 2TB
  • 8GB GOODRAM DDR3
  • Zasilacz be quiet! STRAIGHT POWER E9 500W 135mm 80+GOLD
  • Napęd LG BLU0024
  • Chłodzenie procesora - Noctua NH-L12
Proszę o ewentualne inne sugestie w jaki sposób uzyskać najlepsze stereo na w/w sprzęcie.


 

Lemil

Banned
PC -> coaxial -> amp
PC -> toslink -> amp

Powinieneś jedynie zwrócić uwagę na częstotliwość ustawioną w mikserze Windows, która powinna być taka, jak ma odtwarzany plik. No chyba, że Windows 8 sam to potrafi ustawiać automatycznie.
 

panalgsung

New member
Przez DLNA jakość będzie taka sama, ale najlepsze możliwości korekcyjne masz bezpośrednio przez kompa, więc wybrałbym to co podał Lemil (sam podłączam przez Toslinka, mimo, że mam w ampli USB i DLNA).
 

edi7777

Member
Sam mam połączone audio przez dlna z kompa do routera po wifi i z routera do ampli kablem. W takim zestawieniu jest bardzo ok tylko w jriver media center trzeba wyłączyć kilka opcji np. optymalizacji dźwięku i stopniowania głośności. Wtedy program sprawuje się super.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 

DrOne1

Banned
Coaxial lub Optyk najlepsze. Możliwość bezprzewodowa zawsze może być przez coś zakłócona a kabel do kabel .
 

edi7777

Member
Osobiście nie zdążają mi się zakłócenia raczej. Problemem może być jeżeli komuś zależy na głośnikach które mają służyć jako komputerowe. Dźwięki systemu nie są streamowane tylko playlisty z konkretnego programu. Takie połączenie jest oczywiście o tyle wygodne ze nie ma kabli. Optykiem mam podłączone ps3 i dźwięk tez jest ok.

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry