Połączenie LCD do kompa przez HDMI

ms-trex

New member
Witam,
mam 3 sprawy:
1) podłączyłem komputer poprzez HDMI 5m Belkina do LCD Toshiba AV635. Po włączeniu komputera ekran jest czarny, w momencie gdy włączę tv i przełącze się na komputer to na tv pojawia się ekran windowsa, ale jak przywrócić obraz spowrotem na komputer? Mam karte grafiki radeon 4670 w control center ati są dwa monitory jednak klikanie prawym, lewym dolnym, górnym klawiszem myszy czy wybieranie opcji spod tych klawiszy nie przełącza mnie na monitor komputera. Gdy wyjdę w tv z trybu HDMI to na ekranie pojawia mi się program tv a monitor kompa jest dalej czarny. Za każdym razem musze odpinać kabel z grafy żeby móc korzystać z monitora, o co chodzi?

2) przy korzystaniu na tv z komputera wyświetla mi dziwną rozdzielczość 1920x1080 i to w dodatku jest recommended. Mój telewizor to HD Ready dlaczego obraz nie jest wyświetlany w natywnej rozdzielczości telewizora czyli w 1366 x 768? Co gorsza obraz wyświetlany w takiej rozdzielczości w jakiej jest wyświetlany jest strasznie kiepski, czcionki są prawie nie czytelne!

3) Jak obchodzić się z podłączeniem kabla HDMI do kompa i tv, czy podłączanie/odłączanie należy wykonywać przy wyłączonym sprzęcie?

POMOCY!
 

LUPO78

Banned
po podłączeniu kabla karta automatycznie ci przełącza się na tv,musisz przełączyć na ręczne przełączanie,a rozdzielczość i Hz ustaw w karcie po podłączeniu tv taką jak jest wyświetlana na monitor np. 1280x800 60Hz 32bity to jest przykład zobacz w karcie jaką masz dokładnie rozdzielczość Hz bity i tak ustaw po podłączeniu tv,wszystko powinno wrócić do normy (nie ustawiaj rozdzielczości tv w karcie)ja odłączam kompa przy włączonym sprzęcie (odpisz czy pomogło?)
 

ms-trex

New member
musisz przełączyć na ręczne przełączanie
Ale gdzie?
a rozdzielczość i Hz ustaw w karcie po podłączeniu tv taką jak jest wyświetlana na monitor np. 1280x800 60Hz 32bity
Ale dlaczego? Ja bym chciał żeby monitor pracował w swojej rodzielczości natywnej 1680x1050 i telewizor w swojej czyli 1366 x 768
i tak ustaw po podłączeniu tv

Poza tym jaką bym rozdzielczość nie wybrał to na telewizorze mam około 2cm czarnego paska po bokach, na górze i dole, dlaczego?
 

LUPO78

Banned
ms-trex

Cytat:
musisz przełączyć na ręczne przełączanie
Ale gdzie? w panelu kontrolnym ATI ikona opcje wyświetlania oczywiście na podłączonym kablu
Cytat:
a rozdzielczość i Hz ustaw w karcie po podłączeniu tv taką jak jest wyświetlana na monitor np. 1280x800 60Hz 32bity pisząc np. w skrócie miałem na myśli na przykład to z zasady najczęściej oznacza ten skrót w j.polskim nie napisałeś jaka jest dokładnie rozdzielczość itd no ale już o rozdzielczości coś wiadomo,o Hz i bitach dalej nic
Ale dlaczego? Ja bym chciał żeby monitor pracował w swojej rodzielczości natywnej 1680x1050 i telewizor w swojej czyli 1366 x 768 teraz z tego że wiem jaką masz rozdielczość wyświetlania to ci napiszę dokładnie,a więc po podłączeniu kabla hd w panelu kontrolnym ATI ustaw rozdzielczość1680x1050 i np. 60Hz i 32 bity tak więc sprawdź ile masz Hz i bitów i tyle ustaw wtedy wszystko powinno być ok z obrazem
Cytat:
i tak ustaw po podłączeniu tv

Poza tym jaką bym rozdzielczość nie wybrał to na telewizorze mam około 2cm czarnego paska po bokach, na górze i dole, dlaczego? odpisz jaki efekt
 

ms-trex

New member
w panelu kontrolnym ATI ikona opcje wyświetlania oczywiście na podłączonym kablu
W Catalyst Control Center w "Pulpity i ekrany" mogę sobie wybrać na który monitor chcę się przełączać poprzez wybranie "Zastąp". Za każdym razem muszę jadnak pamiętać żeby ustawić taki ekran jaki chcę mieć przy następnym uruchomienia komputera. Czyli jeśli oglądam wieczorem film z kompa na tv i zapomnę zmienić w CCC na monitor to po włączeniu następnego dnia kompa ekran jest ustawiony na TV.

teraz z tego że wiem jaką masz rozdielczość wyświetlania to ci napiszę dokładnie,a więc po podłączeniu kabla hd w panelu kontrolnym ATI ustaw rozdzielczość1680x1050 i np. 60Hz i 32 bity
No i tak mam jak pracuje na monitorze we "Właściwości pulpitu" w CCC dla monitora czyli: 1680x1050 i 60Hz, 32 bity. No i co z tego? Jak przełączę się na telewizor to rozdzielczość podaje 1920x1080 i jak zmienię na natywną telewizora czyli 1366 x 768 to obraz i tak jest brzydki, czcionki paskudne, czarne paski przy krawędziach i jak potem wróce na monitor to i na monitorze mam taką rozdzieczlość jak wcześniej zmieniłem będąc pod telewizorem, czyli lipa.
 

LUPO78

Banned
ms-trex napisał:
W Catalyst Control Center w "Pulpity i ekrany" mogę sobie wybrać na który monitor chcę się przełączać poprzez wybranie "Zastąp". Za każdym razem muszę jadnak pamiętać żeby ustawić taki ekran jaki chcę mieć przy następnym uruchomienia komputera. Czyli jeśli oglądam wieczorem film z kompa na tv i zapomnę zmienić w CCC na monitor to po włączeniu następnego dnia kompa ekran jest ustawiony na TV.


No i tak mam jak pracuje na monitorze we "Właściwości pulpitu" w CCC dla monitora czyli: 1680x1050 i 60Hz, 32 bity. No i co z tego? Jak przełączę się na telewizor to rozdzielczość podaje 1920x1080 i jak zmienię na natywną telewizora czyli 1366 x 768 to obraz i tak jest brzydki, czcionki paskudne, czarne paski przy krawędziach i jak potem wróce na monitor to i na monitorze mam taką rozdzieczlość jak wcześniej zmieniłem będąc pod telewizorem, czyli lipa.
czyli nie lipa tylko prędzej coś źle robisz,ja nie widzę tego kompa i nie wiem jak dokładnie ci to opisać po kolei musisz pokombinować próby i błędy i na pewno ustawisz,a druga sprawa czytaj dokładnie co piszę bo nie pisałem że masz ustawiać w rozdzielczości w panelu kontrolnym 1366x768 po podłączeniu do tv tylko 1680x1050 60Hz i 32 bity tzn tak jak masz na monitorze napiszę ci to jeszcze raz na czerwono podłącz lapa czy kompa do tv po kablu hdmi i przełącz obraz na tv w panelu kontrolnym karty graficznej ATI ustaw 1680x1050 60Hz i 32 bity pużniej naciśnij zastosuj i ok jak to zrobisz po koleji napisz jaki był efekt
 

ms-trex

New member
Raz mi się udało ustawić że po przełączniu nie zmieniał rozdzielczości na ekranach, porąbano to jest na maxa. Powiedzmy że to działa ale obraz i tak jest obrzydliwy, jest po prostu paskudny, czcionki są nieczytelne, niewyraźne. Windows mówi że 1920x1080 to natywna rozdzielczość tej Toshiby ale przecież ten tv jest hd rady więc dlaczego nie 1366x768?
 

LUPO78

Banned
ms-trex napisał:
Raz mi się udało ustawić że po przełączniu nie zmieniał rozdzielczości na ekranach, porąbano to jest na maxa. Powiedzmy że to działa ale obraz i tak jest obrzydliwy, jest po prostu paskudny, czcionki są nieczytelne, niewyraźne. Windows mówi że 1920x1080 to natywna rozdzielczość tej Toshiby ale przecież ten tv jest hd rady więc dlaczego nie 1366x768?
napisz co masz za kompa czy lapa jaki dokładnie model?
 
Do góry