Polaczenie kablem HDMI, a EURO.

halski

New member
Witam.
Jestem nowy na forum lecz trafilem tu calkiem nie przypadkowo.
Potrzebuje pomocy, a raczej odpowiedzi na naprawde wazne dla mnie pytanie.
Jakis czas temu zakupilem tv panasonica model: th-50px600en - podlaczylem do niego dvd oraz tuner satelitarny za pomoca kabli "euro" i wszystko bylo cacy - zalaczam tv i zalaczam tuner - obraz odrazu wskakuje na AV1 (bo tam podlaczony byl tuner).
Teraz mam nowy dekoder i podlaczylem go za pomoca kabla HDMI - z tym ze teraz za kazdym razem gdy zalaczam tuner i tv obraz nie przeskakuje na HDMI automatycznie... wskakuje na analogowa 1 i recznie z pilota musze przelaczyc na HDMI. - moze blachostka ale jakze denerwujaca, gdyz za kazdym razem po wlaczeniu tv sa te przyslowiowe "mrowki" na ekranie.
i tu moje pytanie:
dlaczego przy polaczeniu kablem "euro", tv sam przelacza sie na odpowiednie AV.
a przy polaczeniu kablem HDMI, juz nie?!
(nie wiem czy nie napisalem tego zbyt infantylnie i nie profesjonalnie - ale jestem tylko zwyklym userem TV :) )
licze na wasza pomoc i konkretne odpowiedzi.
 

_spy_

New member
Aby uzyskać taką funkcjonalność, dekoder i kabel HDMI muszą być zgodne ze standardem Viera Link (lub odpowiednikiem innego producenta).
 

111112

New member
Jeśli chodzi o euro to jeden z przewodów jest do tego specialnie do różnych zadań powołany. Hdmi Panasonic Viera Link zgadza się ale czy inne firmy to też stosują niewiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie pamiętam już tego modelu. Ale sprawdź w menu. Bo była funkcja wybierania na AV rodzaju złącza , zatwierdź i wówczas działało.
 
Do góry