połączenie hk990 i pc

pogrzebacz

New member
Witam chcę podłączyć wzmacniacz z komputerem kablem coaxialnym qed performance 3m do wejścia spdif na płycie głównej foxconn bloodrage gti, tyle że po podłączeniu komputer nie widzi że podłączone jest nowe urządzenie, wybieram coaxial 1 w ustawieniach wzmacniacza i nic, cisza, ktos wie jak to ustawić w komputerze/wzmacniaczu aby działało?
 

pogrzebacz

New member
Sprawdź w samym ustawieniu sterownika swojej karty dziwiękowej

kabel nie jest połączony do karty dźwiękowej która zresztą niema wyjścia coaxialnego, tylko do panelu tylnego płyty głównej, szukałem w biosie, ale nie znalazłem żadnej wzmianki o tym wyjściu, nic w opcjach dźwięku w windowsie, kompletne zero, kończą mi się pomysły...
 

pkomp

New member
w panelu sterowania w ustawieniach dźwieku - sprawdź czy masz wyjscie spdif i ustaw parametry takie jakie obsłuzy ampli
Potem wybierz to jako urządzenie główne

i zaktualizuj sterowniki do karty integrowanej
 

pogrzebacz

New member
w panelu sterowania w ustawieniach dźwieku - sprawdź czy masz wyjscie spdif i ustaw parametry takie jakie obsłuzy ampli
Potem wybierz to jako urządzenie główne

i zaktualizuj sterowniki do karty integrowanej

Problem właśnie w tym że karta dźwiękowa nie jest zintegrowana z płytą tylko producent dołącza kartę osobnohttp://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/Fox_1366/BR_GTI/f/dodatki2.jpg:http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/yotomeczek/Fox_1366/BR_GTI/f/panel.jpg tylko wyjście spdif jest na tylnym panelu na tej karcie niema spdif ani w biosie ani w ustawieniach dźwięku, po prostu nigdzie w kompie nie widzę tego wyjścia... taj karty osobnej nie mam podłączonej do kompa, mam jeszcze do złącza pci podłączoną kartę creative x-fi xtreme music tam jest spdif output ale typu minijack na taki wtyk http://spdif.pl/kabel-spdif-karta-muzycz_1496.jpg no ale tu nie podłącze kabla queda

Chyba że zakupić tą przejściówkę: http://sklep.rms.pl/index.php?p880,przejsciowka-spdif-mini-jack-3-5-mm-mono-gn-rca-amjspdif i podłączyć do karty creativa, możę właśnie dlatego to wejście spdif nie działa na płycie bo nie mam podłączonej tej karty dźwiękowej od producenta płyty głównej (a to wyjście musi być z nią powiązane) i tym samym zainstalowanych do niej sterowników...
 
Ostatnia edycja:

pogrzebacz

New member
sterowniki mam, ale nie jest ona podłączona do płyty, co lepiej zrobić? podłączyć tą kartę i użyć połaczenia spdif bezposrednio czy zakup w/w przejsciówki do oryginalnej karty crativa?
 

pkomp

New member
ale o czym my wogóle gadamy?Panel sterowania-> audio
jak korzystasz ze zintegrowanej to musisz mieć ją włączona w biosie i zainstalowane sterowniki - jakim cudem masz wypasiona płyte główna i zero pojęcia o konfiguracji?
 

pogrzebacz

New member
ale o czym my wogóle gadamy?Panel sterowania-> audio
jak korzystasz ze zintegrowanej to musisz mieć ją włączona w biosie i zainstalowane sterowniki - jakim cudem masz wypasiona płyte główna i zero pojęcia o konfiguracji?

Dobra daruj sobie już te głupie uwagi sam już do tego doszedłem, chociaż my się w ogóle się nie rozumiemy, podałem ci wszystko jak na tacy, zdjęcia, tłumaczę ze wszystko sprawdzałem, a ty i tak nie wiesz czy korzystam czy nie korzystam z karty zintegrowanej, cóż czytanie ze zrozumieniem chyba kuleje u ciebie. Istota problemu leżała głębiej niż twoje najprostsze spostrzeżenia o panelu sterowania, sterownikach i biosie. Napisałem ten temat bo myślałem że ktoś mi doradzi coś więcej niż tylko najprostsze rozwiązanie czyli sprawdź w panelu zainstaluj sterowniki, ble...ble...ble... No ale ty tyle wiesz o konfiguracji..., więc respect dla ciebie:krol:
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
kolego ja wiem jak wygląda ta płyta i ma dwie karty - jedna to integra realtek i będzie widoczna po zainstalowaniu sterowników w apenlu sterowania po audio jako spdif
druga to dodatkowa xfi która będzie inaczej opisana
twoje zdjęcia nic nie wnoszą podobnie jak to że nie zrozumiałes co sie do ciebie pisze - skoro masz xfi nie podłaczone to korzystasz z spdif karty zintegrowanej - a więc panel sterowania ->audio i tam masz spdif

czytanie u ciebie kuleje albo sam nie wiesz co piszesz skoro napisałes że NIE PODŁACZYŁEŚ DODATKOWEJ KARTY

zdecyduj sie i przemysl kilka razy co chcesz osiągnąć - ja skończyłem
 
Do góry