Połączenie Denon DBT-3313UD <-> AVR-X2300W - HDMI a RCA

headline

New member
Witam,

Chciałbym zapytać posiadaczy odtwarzacza jak w temacie z amplitunerem w celu odtwarzania stereo - (wiem, wiem, do odtwarzania stereo osobny wzmacniacz, ale to raczej w przyszłości). Obecnie oba sprzęty połączone są kablem HDMI i tak też odtwarzam muzykę stereo. Odtwarzacz ma też wyjście analogowe stereo, które mógłbym podłączyć do wejść analogowych w amplitunerze, tylko pytanie do bardziej doświadczonych, czy to ma sens? Próbowałem takiego połączenia i dźwięk był wyraźnie inny, nie wiem czy lepszy, chyba bardziej przytłumiony. Ale może to wina kabla RCA (jakiś stary marki JVC, wygląda nawet solidnie, opisany 'high performance directional balanced cable' cokolwiek by to miało oznaczać), być może lepszy kabel dały inne rezultaty (jeśli tak to jaki możecie polecić, kable głośnikowe mam QED Silver Anniversary, może iść w tą samą markę).
Czy może gra nie warta świeczki i lepiej pozostać przy HDMI?

Pozdrawiam,
Tomek
 

Rafal7

Banned
Podłączaj bd do muzy kablem analogowym, ten bd gra dość dobrze w stereo, szkoda aby ampli miał obrabiać dźwięk.
Ponoć Hdmi to najgorsze połączenie z połączeń cyfrowych do stereo.
Ale czy to da się wychwycić słuchając czy tylko pokazują to wykresy to już nie jestem w stanie wytłumaczyć.
 
Do góry