Połączenie-cd/amplituner-optical?

mpl09

New member
Witam serdecznie.Panowie kupiłem używane kino domowe od kolegi .Amplituner pioneer vsx-d512s(bez pilota) + cd pioneer pd-207 + zestaw głośników pioneer do kina s-h510v.Wiem że to staroć jak świat,ale kolega w ogóle na tym sprzęcie nie grał, także wiem że stan ideał(800 zł) Pytanie moje brzmi tak - jak połączyć cd(wejście optyczne) z amplitunerem(jedno optyczne) aby uzyskać połączenie cyfrowe ? Połączyłem to kablem optycznym podpiąłem pod tv/sat w amplitunerze .Gra, ale nie wyświetla się na wyświetlaczu amplitunera digital tylko auto.Czy to jest wina tego że nie ma pilota-(nowy 169zł) i z tego powodu nie mogę przypisać odpowiedniego gniazda do wyjścia w amplitunerze ? Czy będę musiał dokupić kabel rca/rca + konwerter ?? (jeżeli będzie potrzebny proszę napisać który z foto)czy jest jakaś różnica którym końcem jest podłączony przewód optical ??

i wtedy podłączyć opticlal(cd)~konwerter~rca(amplituner wyjście cd) ???
Zaznaczyłem wejścia cyfrowe(żółta ramka) w amplitunerze ale coś słabo widać.
Z góry serdecznie dziękuję za wszystkie odpowiedzi.Pozdrawiam.
View attachment 7692 View attachment 7693
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
zaraz bo nie nadążam - jeżeli odtwarzacz CD ma wyjście cyfrowe optyczne (opisane jako digital out optical ) a amplituner ma 3 wejścia cyfrowe 2 coaxial + 1 optyczne, to po co kombinować jeszcze z jakimś przejściem ?
 

mpl09

New member
Podłączone jest tak z cd(optical) do amplitunera(optical pod tv/sat) gra,ale nie wyświetla się połączenie digital tylko auto.Teraz nie wiem czy nie wyświetla się digital ,bo gniazdo jest nie przypisane do odpowiedniego wejścia w amplitunerze ??-pilota brak.
Czy będę musiał kupić pilot i dzięki temu przypiszę gniazdo w odpowiednie wejście ??
Czy z tym ''pudełkiem'' połączyć kablami - od cd(optical)-(optical)pudełko(coaxial)-amplituner(coaxial cd) ??
I wtedy będzie połączenie digital na wyświetlaczu amplitunera ??

Mam nadzieje że czytelniej:)
 
Ostatnia edycja:

ikar1975

Active member
Bez reklam
Ale cos tu nie gra:grin: a czy czasem na tym wyswietlaczu napis DIGITAL zapali sie jak mu podasz kolego DOLBY DIGITAL a nie 2 CH z cd:roll: jezeli gra to znaczy ze jest ok . Podepnij DVD odpal film ze sciezka D.DIGITAL i sie twoj upragniony napis zapali .Pozdro
 

DeeBass

New member
Bez reklam
To nie kwestia połączenia tylko ustawień w ampli. Pewnie jest ustawione na automatyczne wykrywanie i dlatego "auto". Wg mnie jak byś ustawił na digital to będzie digital. Przejściówki niepotrzebne, lepiej dokup tego pilota
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ale cos tu nie gra:grin: a czy czasem na tym wyswietlaczu napis DIGITAL zapali sie jak mu podasz kolego DOLBY DIGITAL a nie 2 CH z cd:roll: jezeli gra to znaczy ze jest ok . Podepnij DVD odpal film ze sciezka D.DIGITAL i sie twoj upragniony napis zapali .Pozdro

No właśnie, też tak czytam i się zastanawiam jak kolega chce uzyskać ścieżkę Dolby Digital z odtwarzacza CD?:)
 

Kleikadam

New member
Się podepnę pod temat.
Bagiennik, Krzysiek1980 piszecie że CD lepiej podłączyć analogowo. Czy w moim przypadku Denon DCD700AE podłączony do AVR2113 też lepiej podłączyć przez LINE OUT R i L niż po wyjściu optycznym? Oczywiście chodzi o to żeby dźwięk był lepszy :)
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Właśnie taki - cena przyzwoita można go kupić w takich granicach 50-70zł .Tylko jak będziesz kupować taki kabel to najlepiej jakby miał na wtykach kolorowe gumki ,co prawda gumki nie mają wpływu na działanie ale ułatwiają oznakowanie lewy -prawy
 
Do góry