Pogorszenie obrazu, możliwe?

georing

New member
Witam, chciałbym się zapytać czy istnieje taka mozliwość, że w moim P42G10E nastąpiło pogorszenie obrazu po zaledwie ok 300h pracy? Mam odczucie że czerń wcześniej była wyraźniejsza jak i kontrast. Ciekawi mnie czy powodem tego może być jakaś usterka? Może być to tylko "efekt psychiczny", zwłaszcza jak ostatnio czytałem o problemach Panasonica z czernią. Jednakże chciałbym się również zapytać, czy jest ktoś z Krakowa posiadający model G10 i czy istniała by możliwość porównania wyświetlanego obrazu?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
będziemy robić taki test - jeszcze przed nami.
Ale Panasonic oficjalnie podał do wiadomości że czerń zbadana spadła wg ich badań o 0,08 cd/m2. Nie podał co prawda w jakim czasie ale czas technologiczny modeli to jeden rok.
Co to oznacza ?
Ano tyle że z danych wyjściowych nowego dziewiczego modelu jest 0,08 cd/m2
Czyli pogorszenie jest o połowę.
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/49297-utrata-czerni-w-panasonicach-seria-na-2009-a-18.html
Google Tłumacz
Masz podobne odczucia jak użytkownicy w innych krajach i to w dużej ilości.

I bought my device for the good black-level performance, but now black is getting gray.
Kupiłem telewizor dla dobrej czarni, ale teraz jest coraz mniej czarny a więcej szary.

Next time I'll think twice before buying anything of this company.
Następnym razem zrobię to dwa razy pomyśleć, zanim kupisz cokolwiek tej firmy.
 

georing

New member
Rozumiem, że problem utraty czerni może wystąpić, ale wszędzie podają ze następuje to głównie po dłuższym czasie użytkowania - ponad 1000h . Zegar na mojej plazmie pokazuje dopiero 300h, dlatego moje zdziwienie i pytanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Google Tłumacz
Tu pokazane jest poprzez badania jaki spadek czerni czeka i co się z tym może wiązać.

Na świecie wręcz żartują :
G25ManualScreenshot.jpg


http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1167339&page=211
 
Ostatnia edycja:

spanker

New member
poki co na forum tylko wlasciciele serii g/v narzekaja, na szczescie serii s jeszcze nie widzialem... moze dlatego ze ma starsza elektronike...
 

georing

New member
W moim przypadku problem wydaje się poważniejszy, ponieważ wraz z utrata jakości czerni pojawiły się bardzo wyraźne powidoki, ktore nie chcą zniknąć. Wcześniej taka sytuacja nie maiła miejsca. Można zdobyć w internecie oryginalne ustawienia menu systemowego? Co prawda sprawdzałem tam tylko zegar, ale może coś przypadkiem przestawiłem, choć wątpię. Może zgłosić sprawę do serwisu?

Nie mogłem nic przestawić, bo jak teraz sprawdziłem zmiana wartości w menu systemowym odbywa się tylko za pomocą panelu bocznego telewizora, a nie za pomocą pilota.
 
Ostatnia edycja:

spanker

New member
Nie tylko oni ;)

Pozdrowienia!

no mozliwe, chyba za szybko wyjechalem z tym, ze tylko g/v, pamietam ze ktos jeszcze na starenkiego py700 narxzekal, ale biorac na logike, to byl najwyzszy model swego czasu - 3lata temu chyba, wiec moze i on mial juz czern "zanizona" by moc byc oferowany za wieksza kase..., natomiast modele nizsze startuje z "defaultowej" czerni, do ktorej lepsze niestety tez dochodza po tych np 1000godzin, co o tym myslicie?
 

gorylla

New member
Bez reklam
poki co na forum tylko wlasciciele serii g/v narzekaja, na szczescie serii s jeszcze nie widzialem... moze dlatego ze ma starsza elektronike...


Na szczęście potwierdzam- moja eska po ponad 2000h zupełnie nie zmieniła swoich walorów. Czerń jest nadal na bardzo dobrym poziomie i nie widzę żadnych oznak pogorszenia jej jakości
 

georing

New member
Oglądając ostatnio film zauważyłem bardzo dziwną rzecz. Wcześnie przy tak długiej pracy telewizor był bardzo ciepły, żeby nie powiedzieć gorący. Teraz mimo wielu godzin działania tylna obudowa jest chłodna. wiem, że za ta temperaturę odpowiadają umieszczone z tyłu wiatraczki ale dlaczego wcześniej tak bardzo nie chłodziły. Cała sytuacja robi się dla mnie za bardzo podejrzana. Zastanawiam się czy to "tylko" początek opisywanego szerzej problemu czy usterka dotycząca wyłącznie mojej plazmy.

mam jeszcze jedno pytanie, ale nie na temat: jak się nazywa to demo Panasonica, gdzie jakaś piosenkarka śpiewa na tle ładnych krajobrazów?
 
Do góry