podpięcie starego gramofonu do amplitunera denon

xbeer

New member
Witam,
dostałem stary gramofon sprawny i mam problem jak go podłączyć pod kolumny. Z tyłu ma dwa wejścia głośniokowe lewy i prawy to są chyba din2 (3W i 4 ohmy) jeżeli dobrze znalazłem w necie i chciałbym go podpiąć do amplitunera czy jest jakaś możliwość czy istnieje jakiś kabel przejściówka np z din2 na coaxial albo inny? i czy wogóle moge go podpiąć do amplitunera? I jeszcze jedno pytanko skoro przy tych wejsciach jest napisane 3W to jak bym bezpośrednio wcisnoł druciki z kabli głośnikowych głównych dużych bo mam 5+1 Jamo to by coś się mogło stać z głośnikami lub gramofonem? Dodam że gramofon to unitra fonica cyryl gws-114.

czy może podłączyć pod din2 słuchawkowe a do amplitunera czinczami bo na allegro znazłem taki kabel - myślicie że zadziała?

http://allegro.pl/kabel-maly-jack-3-5-wtyk-din-2-5m-0786-i1942600199.html
lub taki
http://allegro.pl/kabel-wtyk-din-2x-cinch-3m-tanio-0846-i1935529058.html

Z góry dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

damian820927

New member
Bez reklam
również mam taki kabel kupiłem niedawno też będe próbował go podłączyć, może w przyszłym tygodniu mi się uda połączyć stary gramofon "Adam" ;)
 

xbeer

New member
ja czekam tylko na igłe nową i bym coś już podłączył tylko boje się że mi moje kino domowe rozwali taki manewr dlatego się pytam przed podpięcie (choć wydaje mi się że przecież gramofon ma mały wzmacniacz chyba nie?) co się może stać? :D

a ty będziesz probowal tym na jacka czy tym na czincze?
 

damian820927

New member
Bez reklam
Tym na chincze, miałem tak go podłączonego do kiedyś do starej wieży Unitry z resztą nadaj ją mam ;) w stanie sklepowym i grało czemu tu by miało nie iść.
 

plewan

New member
aby wszystko było jak należ trzeba się wpiąć w wejście PHONO "czincze" w Amplitunerze oraz w GDN podłaczyć uziemienie. jesli nie ma PHONO to trudno .. w jakieś inne. Wejście PHONO jes szczególnie wzmocnione nie należy tam nic innego podłączać niż gramofon bo nam może zjarać sprzęt.
 

plewan

New member
Mam gramofon (w pełni autoamt)30 letni z DJ-ską wkładką. na wyjściu miałem chinche już wbudowane w gramofon i kabelek uziemiający (kabel dlugości 1m). aby podłaczyc gramofon musialem dokupić przedłużkę chinchów i dorobić uziemienie. Wszystko podpięte w wejscie PHONO... w inne.. za cicho.

Dlatego opierając się na własnym doświadczeniu polecam to rozwiązanie -->:D chinche w PHONO

niestety nie wiem czy masz kabel uziemienia on tez jest ważny ale nie aż tak :p
 

xbeer

New member

plewan

New member
phono to słuchawki? czy to z tyłu ampli jest jakiś specjalne wejście phono pod gramofon?
TAK-> specjalne wejście tylko do gramoPHONu

Wejście PHONO wyglada jak zwykłe wejście chinch i jest tam napisane PHONO. jęsli nie masz wejscia phono i podłączycz pod dowolne wejście chinch to gramofon będzie grał bardzo cicho. aby wszystko miało" ręce i nogi" potrzebujesz przedwzmacniacza gramofonowego. Na allegro z łatwością znajdziesz
Przedwzmacniacze gramofonowe - Aukcje internetowe Allegro
niestety nie pomoge z wyborem.

Gdy byłem ostatnio w Mediamarkt przegladałem z ciekawości amplitunery czy maja PHONO... żaden nie miał--> ale mój ma :)

Narazie podłącz i sprawdź jak to gra. Sam po tym bedziesz wiedział co robic dalej.
 
Ostatnia edycja:

Przemek_PC

New member
A jaka wkładka jest w tym GWS-114? Oryginalnie była piezoelektryczna (chyba UF-70 albo UF-50), która daje wysoki poziom sygnału i można wpiąć się z sygnałem z wyjścia gramofonu (złącze DIN pięcio-pinowe, okrągłe) do amplitunera nie posiadającego wejścia Phono poprzez przejściówkę DIN->Cinch.
 

xbeer

New member
Dzięki za info plewan.
co do dinu to tak mam takie wejście jak din i właśnie myśłałem żeby podłączyć takim kablem jak wskazałem wyżej na allegro i wyjść cinchami do aplitunera tylko czy nie spieprze czegoś? (głośniki, ampli) nie widze takiego kabla z uziemieniem (jest jeden ale z wtyczką din żeńską a ja mam żeńską w gramofonie) może kabel din-din (męski męski) i wtedy do kabla din żeński i cinche z uziemieniem -
najpierw taki od gramofonu :
Kabel DIN - DIN / DIN 5 pin / 1,2m vintage audio (1936680732) - Aukcje internetowe Allegro

a potem taki :
Adapter Gramofonowy DIN -> 2 x RCA Sklepy W-wa (1935158112) - Aukcje internetowe Allegro

co wy o tym myślicie?
 

Przemek_PC

New member
Przy wkładkach piezoelektrycznych nie stosuje się oddzielnego uziemienia bo mają one wysoki poziom sygnału rzędu 0,5V w porównaniu do 0,004V (ponad 100 razy niższy) z wkładki magnetycznej. Jeśli podłączysz DIN do amplitunera to nic się nie stanie bo to są te samo poziomy sygnału co Cinch tylko złącza inne. Kable do których podałeś linka sprawdzą się choć wystarczyłby jedne kabel z męskim (z bolcami) DIN na jednym końcu i 2xRCA na drugim.
 

plewan

New member
idealne rozwiązanie tylko gdzie podłaczysz uziemienie?
tu musi wypowiedzieć się ktoś jeszcze.. nie jestem pewien ale uziemienie musi iść do obudowy amplitunera... odkręcasz śrubkę obudowy i do niego przykręcasz. ALE JAK PISAŁEM WCZEŚNIEJ NIE JESTEM PEWIEN:eek:k:
 

damian820927

New member
Bez reklam
Widzę że dyskusja rozkwitła :) też wolałbym wiedzieć na 100% żeby czegoś nie popalić.
Dawniej Adama miałem połączonego do Unitry: z Adama wychodzi mi wtyczka męska 5 DIN i kablem DIN na DIN do wzmacniacza UNITRY bez żadnego uziemieni tylko kabel DIN DIN i grało głośno.

Teraz chcę połączyć z CA740A albo z Onkyo 906 i tak, mam Adama z męską końcówką 5 DIN i przejściówkę DIN damski na 2x RCA
w ONKYO mam wejście PHONO 2xRCA
w CA 740A mam wejścia RCA i nie wiem do którego można by to wpiąć czy ma to jakieś znaczenie ?
Niestety nie ma dedykowanego gramofonowego :(

Jak coś źle opisałem pytajcie.
 

Przemek_PC

New member
Gramofon Adam miał wkładkę magnetyczną Unitra MF-100, 102 czy 104. Skoro wkładka magnetyczna to KONIECZNIE wejście Phono a więc z przedwzmacniaczem do wkładki magnetycznej lub zewnętrzny przedwzmacniacz.
 

Przemek_PC

New member
Przejście DIN->RCA i do któregokolwiek gniazda w amplitunerze. Oczywiście pod warunkiem, że wkładka jest oryginalna czyli piezoelektryczna. Podaj symbol wkładki to będzie wiadomo.
 

xbeer

New member
wkładki w gramofonie? bo tam przy tym gnieżdzie din mam tylko znak słuchawek jak mam to sprawdzić? a orginalna jest bo nikt nigdy nie rozkręcał tego staruszka jeżeli mówimy o gramofonie zresztą denona także nikt nigdy nie ruszał.
 

xbeer

New member
ten kod na niej to chyba UI-70 załączam zdjęcie tej wkładki.

Czy jak by coś można ją zmienić na diamentową?
 

Attachments

  • 20111120098.jpg
    20111120098.jpg
    265,1 KB · Wyś: 429
Do góry