Podlaczenie TV Samsunga LCD do PC przez VGA

gorgol

New member
Więc tak, zacznę od tego co chcę uzyskać..
Mam TV LCD Samsung model LE23R8, chcę aby mogł mi służyć jako monitor.
Po kupieniu spróbowałem go połączyć kablem z kompem, tym samym kablem standartowym ktorym lacze komp z monitorem LG 17". Wszystko chodziło elegancko na 1360x768 ale kabel był za krotki wiec postanowilem kupic dlugi (10m). I tu zaczyna sie problem...

Włączam komputer podlaczony juz tym dlugim kablem do TV, poczatkowo wykrywa i widac obraz jak sie wlacza komputer i laduje windows xp. Gdy juz dochodzi do strony logowania obraz staje sie czarny i wyswietla mi komunikat TRYB NIEDOSTEPNY. Wiem juz po przeczytaniu kilku tematów ze to rozdzielczosc sie nie zgadza i wiekoszsci przypadków zalecano ustawic najpierw na monitorze 1360x768 a potem przelaczyc kabel do tv i mialo dzialac. Lecz niestety moj monitor nie wyciąga 1360x768 i nie wiem co mam zrobic, probowalem takze na innych rozdzielczosciach podaawanych w instrukcji TV i zadna nie odniosla pozytywnego efektu.
Prosze o pomoc.
 

gorgol

New member
i jeszcze przypomnialo mi sie ze na krotkim kablu gdy wszystko chodzilo dobrze to ten problem (Tryb Niedostepny) pojawial sie gdy odpalalem gre na innej rozdzielczosci, jak wracalem na pulpit spowrotem wszystko bylo ok.
 

astronaut

New member
Trochę to dziwne. Próbowałeś podłaczyć go na jakimś innym równie długim kablu? Jak długi jest ten kabel? Może dla twojego TV jest za długi (moc sygnału). Możesz jeszcze zrobić update sterowników karty grafiki. Ten czarny ekran w momencie załadowania sterowników grafiki wskazywał by na kłopoty właśnie z nimi. Ale skoro przedtem działało bez problemu to jest to dziwne. Jednak zawsze można spróbować. Zobacz jeszcze czy na tym długim kablu masz obraz na TV podczas uruchamiania kompa w trybie awaryjnym (twój TV pownien obsługiwać bezproblemu rozdzielczość 800x600).

No i jeśli chciałbyś kiedyś ustawić rodzielczość na 1366x768 to proponuje zajrzeć tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=122372#post122372.
 

gorgol

New member
Więc tak: Wczesniej podlaczalem na standartowym kablu komputer-monitor o dlugosci okolo 2m. Kabel który kupiłem ma 10m. Wgralem najnowsze sterowniki do karty graficznej ale dalej po podlaczeniu problem sie powtarza.

Natomiast gdy uruchomilem na TV tryb awaryjny windows sie zaladowal, zalogowalem sie i obraz byl ladny, wszystko chodzilo jak nalezy:eek:k: Rozdzielczosc w trybie awaryjnym byla 1024x768.

Potem probowalem uruchomic normalnie i dalej to samo...
 
Ostatnia edycja:

qura12

Member
Bez reklam
Ja proponuje ci użyć kabla DVI-HDMI ponieważ jest to sygnał cyfrowy (zwykły kabel monitorowy to analog) a tam odległość ma tylko takie znaczenie że nie powinna być dłuższa niż 10m więc mieścisz się w górnej granicy ;] Jeżeli masz taką możliwość podłącz zwykły monitor pod DVI (są przejściówki) i wtedy ustaw 1366x768. Co do rozdzielczości gier... Ja nie miałem z tym problemu (gra wyświetlała się w złych proporcjach ale wystarczyło zmienić rozdzielczość w opcjach) ale może w różnych grach być różnie :p

Albo możesz podłączyć jednocześnie zwykły monitor i lcd i na tym zwykłym w opcjach karty będziesz mógł zmienić rozdzielczość lcd ;]
 

kikos

New member
witajcie - mam ten sam problem co kolega

moj tv to samsung le40a551p2

mam lapka ( wyjscie dsub) i stacjonarke (dsub i dvi)

na kablu 2m wszystko dziala pieknie z lapkiem i ze stacjonarka ( dsub ) lecz moj lapek nie daje rady z filmami hd wiec zmuszony jestem na kabel dluzszy ok 10m do stacjonarki no i tu pojawia sie problem . dziala tylko podczas uruchamiania i na malych rozdzielczosciach do 1024x768 a mi zalezy na 1920x1080

problem jest pewnie w samym kablu - czy da sie to jakos rozwiazac ? chce abym mogl podlaczyc stacjonarke albo lapka bo nie zawsze beda to filmy hd a jak wczesniej pisalem lapek ma tylko dsub no i svideo ( ale to odpada )

doradzcie cos

pozdrawiam Tomek
 
Do góry