Podłączenie TV, kina domowego i dekodera

klaudia_

New member
Witam serdecznie,

Mam pytanie dotyczące podłączenia:

1. TV SAMSUNG UE40ES7000
2. KD SAMSUNG HT-E8200
3. DEKODER HD Z NAGRYWARKĄ (platforma N)

Zależy mi na dobrej jakości obrazu z dekodera, chciałabym również aby była możliwość przesyłania dźwięku z dekodera na KD.

Czy należy podłączyć Kino domowe kablem HDMI do TV [wejście HDMI IN 2(ARC)], a dekoder kablem HDMI do TV [HDMI IN 1(DVI)]? Tylko co z dźwiękiem? To wejście HDMI nie posiada funkcji ARC

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

klaudia_

New member
Dekoder -hdmi- kino
Tv -hdmi- kino
Tv -optyk-kino

Tylko ze wtedy kino musi byc wlaczone caly czas

Opcja z włączonym kinem przez cały czas odpada.
kabel optyczny pomiędzy tv, a kinem jest potrzebny do uzyskania dźwięku?
Ponieważ w instrukcji kina domowego znalazłam:

Sposób 2 Podłączanie do telewizora za pomocą kabla HDMI — najwyższa jakość (zalecana)
Podłącz kabel HDMI (sprzedawany osobno) z gniazda HDMI OUT z tyłu urządzenia do gniazda HDMI IN w telewizorze.
Jeżeli telewizor obsługuje funkcję ARC, za pomocą zestawu kina domowego można odtwarzać dźwięk telewizora po podłączeniu tylko tego kabla.

Telewizor posiada funkcję ARC tylko w jednym porcie z tych trzech: HDMI IN 1(DVI), HDMI IN 2(ARC), HDMI IN 3(MHL)
 

marwol

New member
Jesli jest arc to

Kino hdmi tv pod arc
Dekoder hdmi tv
Dekoder optyk kino

Poprzez kabel optyczny laczacy kino z dekoderem uzyskasz dzwiek DD z N na kinie
 

klaudia_

New member
Poprzez kabel optyczny laczacy kino z dekoderem uzyskasz dzwiek DD z N na kinie

Dziękuję za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie:

Kabel optyczny należy podłączyć do "Złącza optycznego S/PDIF (dźwięk cyfrowy)" w dekoderze, a w kinie do wejścia optycznego tak?

Pozdrawiam
 

bony55

New member
Z dekoder do kina optyk ( SPDIFdzwięk), dekoder tv HDMI obraz i dzwięk (nie musisz wlanczać kina żeby sam TV grał) w opcjach kina wyłącz funkcje ARC bo inaczej dzwięk z dekodera nie przechodzi w DD ( u mnie tak było widocznie ARC zakłucało się z optykiem)
 

marwol

New member
Jak wylaczy arc to dzwiek z tv na kino nie pojdzie

W dekoderze ustaw dzwiek DD

Ja mam u siebie arc wlaczone i dekoder z kinem optykiem spiete i wszystko dziala
 
Ostatnia edycja:

bony55

New member
W dekoderze masz racje oczywiście trzeba przełączyć na dzwięk Dolby Dugital 5.1 a funkcja ARC działa po kablu HDMI a dzwięk z dekodera do kina leci po optyku. U mnie przy właczonej tej funkcji dekoder nie puszczał dzwięku DD.
 

klaudia_

New member
Jak wylaczy arc to dzwiek z tv na kino nie pojdzie

W dekoderze ustaw dzwiek DD

Ja mam u siebie arc wlaczone i dekoder z kinem optykiem spiete i wszystko dziala

Dokładnie jeżeli wyłączę funkcję ARC to będę musiała dodatkowo podłączyć kabel do dźwięku.
Dziękuję wszystkim za porady, jak tylko będę miała sprzęt u siebie to podłącze i dam znać czy działa.
 

bony55

New member
A dekoder z jakiego wyjścia puszcza dzwięk DD ? bo podejrzewam że nie z HDMI tylko właśnie z optyka, popatrz na specyfikację może jest napisane jeśli tak jest to bez dodatkowego kabla się nie obejdziesz
 

klaudia_

New member
A dekoder z jakiego wyjścia puszcza dzwięk DD ? bo podejrzewam że nie z HDMI tylko właśnie z optyka, popatrz na specyfikację może jest napisane jeśli tak jest to bez dodatkowego kabla się nie obejdziesz

6. SPDIF
Przesyła tylko dźwięk.

Wykorzystywany do podłączenia kina domowego lub zestawu Hi-Fi, jeśli Klient korzysta z któregoś z nich.
Umożliwia przesłanie dźwięku przestrzennego Dolby Digital 5.1.
W tym przypadku opcja Dolby Digital w menu dekodera (zakładka USTAWIENIA → TELEWIZOR) powinna być ustawiona na „TAK”.


Czyli potrzebne jest połączenie kina z dekoderem kablem optycznym.
To kino posiada system głośników 2.1, ale i tak lepiej połączyć je z dekoderem optykiem?
 

bony55

New member
Tak , podłącz optykiem ( koszt około 25zł) z dekodera SPDIF out do kina. Wtedy wyłacz funkcjie ARC w kinie ( nie wiem jak dokładnie się ta funkcja nazywała w Sasmungu dotrę wieczorem do domu to napisze dokładnie) i powinno wszystko grać. Jak masz NatonalG w HD to tam chyba cały czas jest dzwięk DD do sprawdzenia.
 

zajac88

New member
Witam
Nie tworząc nowego tematu mam pytanie:

Czy mając Telewizor LG42 LW570s do tego TV z dekodera oraz podłączone PS3 a ...
chcąc kupić zestaw
LG DH6420P

lub

LG HT306PD

dam rade to podłączyć i jakimi kablami bo czytalem jeszcze o amplitunerach ale czy one są konieczne?) pytanie laika proszę o podpowiedź
 
Ostatnia edycja:
Do góry