Podłączenie telewizora crt do kina domowego

freerider

New member
Witam!!
Mam takie pytanko i prośbe o pomoc. Podłaczyłem telwizor crt do kina domowego przez euro-złacze badz jak to sie inaczej nazwya zlącze scart i mam pytanie jak zrobic zeby miec dziwek z telewizi na wszytskich glosnikach nie koniecznie 5:1 bo raczej tak sie nie będzie dalo ale stereo tez moze byc . Wiec jak to zrobic czy kupic jakis kabel euro z dodatkowym zlaczem pod dzwięk. Aha i moje kino to samsung ht-x20
 

freerider

New member
wiesz co telewizor jest lipny jakis stary sharp ze ma tylko euro złacze i zlacze antenowe i kurcze nie wiem jak to podłączyc bo z kolei w kinie mam zlacza scart, component video i video out i audio in i wlasnie nie wiem czy znajde taki kabel zeby mial dwie koncowki euro i jescze zeby wystawal o tego kabel z dwiema koncowkami chinch
 

qura12

Member
Bez reklam
jeżeli masz tylko euro złączo to przy oglądaniu tv nie będziesz mógł puszczać dźwięku przez kino.. musiał byś mieć przynajmniej wyjśćie słuchawkowe lub audio out na 2 chinche
 

freerider

New member
Podłaczenie telewizora do kina to nie problem ale mnie chodzi tak jak juz pisałem zeby dzwiek np z polsatu byl na glosnikach z kina domowego. Aha i co do kabla to to co ja podałem chyba daje lepszy obraz przynajmniej tak czytałem jezeli chodzi o wejscie component. Ale wrocmy do tematu czy z tym kablem co podalem bądz podał monsanto bede mial dzwiek na glosnikach z kina ????
 

adijazda

New member
crt

a ja jestem ciekawy czy mozna wogóle wypuścić cokolwiek po euro???niejest przypadkiem tak że to jest wejście a nie wyjście??!!
chociaż,,,mój tv na jednym euro ma wyjście:)
-wydaje mi sie że twój tv niema wyjścia euro bo jesli by było to kino by zagrało!
 

eltar

New member
Miałem kiedyś taki kabelek... Z jednej strony EURO, z drugiej dwa chinche na wejście audio, dwa chinche na wyjście audio + video.
Czyli takie coś jest możliwe.

P.S. dostałem toto wraz z video Phillipsa (long, long time ago....)
 

monsanto

New member
tak jak pisałem wyżej, ja mam tak podłączony telewizor i dźwiek z niego leci przez glośniki podłączone do ampli. Telewizor mam jakies LG kupione kilkanaście lat temu. Mysle że na 99% u ciebie też bedzie ok. jeżeli masz wejscie audio w swoim kinie.
 

lepp

New member
Bez reklam
Taka kostka zupełnie bez sensu, trzebaby biegać i zmieniać co chwile.
Kabelek jaki monsato zaproponował będzie świetny. Zalerzy tylko czy masz wyjścia chinch w kinie domowym. wtedy do tego jednego euro prześlesz sygnał z kina do tv i wypuścisz nim dźwięk z tv do kina.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Przecież scart jest zarówno wejściem jaki i wyjściem. Musisz mieć tylko pełny kabel (działający w obie strony). W instrukcji kina będzie podane jak je należy ustawić - z pewnością musisz włączyć tryb dolby pro logic.
 

freerider

New member
Co do wyjsc i wejsc są : wyjscia component video i video out a do wejsc to audio in. A tryb dolby pro logic jest ciągle ustawiony i dzwięk nie dziala. Ja mysle ze to prez ten kabel euro-euro co ma teraz ze on tylko dziala w jedna strone z kina do tv a w druga juz nie. Kupie kabel i sie sprawdzi
 
Do góry