Podlaczenie plazmy do komputera kablem Mini Hdmi - Hdmi

MartinMartin

New member
Witam, posiadam plazme Panasonica TX-P55VT30 E,chailem ja podlaczyc do komputera ale okazlo sie ze w kompie nie mam klasycznego wejscia Hdmi tylko Mini Hdmi a z tego co sprawdzalem nie ma w sprzedazy 7 metrowych kablow Mini Hdmi-Hdmi (bo wlasnie takiej dlugosci potrzebuje)), dlatego znalazlem na allegro klasyczna za 10 zł przejsciowke z micro hdmi na hdmi .
Teraz pytanie , czy podlaczajac plazme przez 7, 5 metrowy kabel hdmi do tej przejsciowki ktora bedzie wepchnieta do kompa pod mini hdmi nie bedzie w tv zadnej starty na obrazie i nadal bedzie on wyswietlany w 1080 p oraz czy pozwoli mi to na odbior 3d na tv puszczonym z kompa? Czy ta przejsciowka bedzie zgodna ze standardem 1.4 hdmi a moze do 3d wystarczy kabel 1.3 i czy wtedy jest z nim zgodna? Jak sprawa wyglada? pozdrawiam i dzieki z gory za pomoc:)
 

wysio

Member
Bez reklam
Wszystko będzie działać. Przejściówka musi być tylko zgodna ze standardem 1.4, przewód HDMI także. To że będzie miał taką długość, nie przeszkadza w odbiorze 1080p.
I tak na zaś... Nie zdziw się, jeśli nie będziesz mógł ustawić większego odświeżania niż 60 hz. To jak najbardziej normalne.
 

MartinMartin

New member
A moze wiesz gdzie takie przejsciowki minihdmi-hdmi ze standardem 1.4 moge dostac, bo narazie moge znalezc tylko te z 1.3? Jakis link? Rozumiem ze 3d puszczone z kompa na tv tez bedzie isc przez ta przejsciowke i kabel?

Tak z ciekawosci, to czemu nie mozna wyzej niz 60 hz bo to w sumie jest spory problem?

Dzieki za pomoc:)
 

wysio

Member
Bez reklam
Właśnie coś takiego będzie ok.
A dlaczego tylko 60 hz? Było to już poruszane tu na forum niejednokrotnie. W skucie: sygnał puszczony przez przewód zawsze będzie miał 60 hz i wypadku komputera podłączonego pod telewizor najczęściej tyle właśnie można max ustawić. A już sam telewizor przerabia ów sygnał na te 100 lub więcej hz. Więc nie masz się tym co przejmować.
 
Do góry