Podlaczenie, PC, projektor, amplituner

yakuza_Pl

New member
Witam,

jak w temacie. mam pytanko jak podłączyć następujący uklad:

Laptop z projektorem (video), projektor z ampli (audio).
Wyjscie w laptopie HDMI, projektor HDMI.

i teraz:

Jak podlaczam laptop z projektorem kablem VGA, a projketor z amplitunerem HDMI, nie mam dzwieku w amplitunerze. Co moze byc tego powodem? Kable na pewno sa dobre.

Moze jakies inne alternatywne podlaczenia ?
 

redlum

New member
Bez reklam
Jeśli projektor amplituner i laptop mają HDMI to po co w to mieszać kabel VGA? Dajesz kabel z laptopa do wejścia w amplitunerze i drugi do wyjścia w amplitunerze i do projektora.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witam,

Kablem VGA nie prześlesz dźwięku ani na projektor ani "pomostowo" przez niego dalej na ampli. Jak nie masz HDMI ani w lapku ani w projektorze dodatkowo zepnij lapka z ampli przez m-jack->2xcinch. Powinno ruszyć.

Pzdr.,
(C)G

edit.1. Rzeczywiście cosik rzuciło się na oczy. Przy HDMI sprawa rzeczywiście prosta laptop->ampli->projektor po HDMI
 
Ostatnia edycja:

crimson-pirate

New member
Witam,

Kablem VGA nie prześlesz dźwięku ani na projektor ani "pomostowo" przez niego dalej na ampli. Jak nie masz HDMI ani w lapku ani w projektorze dodatkowo zepnij lapka z ampli przez m-jack->2xcinch. Powinno ruszyć.

Pzdr.,
(C)G

Przeciez napisal ze ma HDMI w laptopie oraz w projektorze . Wiec sprawa jest bardzo prosta po co mieszac dodatkowe VGA czy cinche ;d
 

yakuza_Pl

New member
OK rozwiazalem zagadke ;-)

tak owsezm sa HDMI, jednka w projektorze tylko IN, rzadko kiedy sa 2 w tym OUT. Czyli laczymy po HDMI laptop - projektor, a projektor z aml kablem cinch ;-) I gra jak trzeba
 

PeterMac

New member
Bez reklam
projektor z ampli cinchem ? :) toż to jaką da jakość obrazu czy tam dźwięku.

Łączysz tak laptop HDMI OUT -> amplituner HDMI IN, nastepnie z amplitunera HDMI OUT -> projektor HDMI IN.
 
Ostatnia edycja:

tom_ad

New member
hmm no dobra, jeszcze nie kupiłem ampli, ale planuje podobne podłączenie,

oglądnąłem pewien film na Youtube zatytułowanym Yamaha RX-V365 Receiver and energy speaker review
(sorrki nie mogę wstawiać linków, za mało pisałem;)

i gościu koło 2:40 - 3:30 mówi o połączeniu HDMI "czegoś do ampli a z ampli do tv" i że wtedy obraz będzie przekazany, ale dźwięku z ampli nie będziemy mieli? mi by chodziło o podłączenie dekodera Vectry (hd) do ampli z ampli kolumny i monitor z wejsciem hdmi

czy to dotyczy tylko tego modelu??
i jak można poznać taką "przypadłość" co za parametr za to odpowiada? wersja hdmi (1.3, 1.4)??
 

redlum

New member
Bez reklam
i gościu koło 2:40 - 3:30 mówi o połączeniu HDMI "czegoś do ampli a z ampli do tv" i że wtedy obraz będzie przekazany, ale dźwięku z ampli nie będziemy mieli?
dźwięk będzie - przecież to "coś" (w twoim wypadku dekoder Vectry) będzie podłączony HDMI z amplitunerem - a poprzez HDMI idzie i dźwięk i obraz.
 

tom_ad

New member
dźwięk będzie - przecież to "coś" (w twoim wypadku dekoder Vectry) będzie podłączony HDMI z amplitunerem - a poprzez HDMI idzie i dźwięk i obraz.


no i ja też tak myślałem, tylko o czym w takim razie gada ten gościu na filmie?? przepraszam "głupi amerykanin" podłączyć/skonfigurować nie umie?? czy o co chodzi?
 

PeterMac

New member
Bez reklam
dekoder Vectry łącz bezpośrednio z TV kablem HDMI i dodatkowo podłącz dekoder Vectry z amplitunerem optykiem, to najlepsza metoda, gdyz nie zawsze zachodzi potrzeba oglądania TV na głośnikach kina.
Amerykanin wie co mówi tylko Ty coś go nie rozumiesz, poza tym co ma filmik jakis patrzysz jak ktoś sobie podłącza swój sprzet, a Ty swój :) dwie inne bajki.
 
Ostatnia edycja:

tom_ad

New member
no tak jakby już moją sytuacje rozpatrywać, to ja będę musiał przez ampli, bo ja mam tylko monitor komputerowy bez głośników :) nie mam i nie mam zamiaru kupować TV, kiedyś w przyszłości co najwyżej projektor:)
 
Do góry