Podłączenie Pc do komputera

szymanek17

New member
Witam. Mam laptopa z wyjściem s-video i vga, nie mam hdmi ani dvi. Jakim kablem podłączyć najlepiej komputer do telewizora sony 40w5500 żeby uzyskać obraz fullhd?
 

OmniModo

New member
vga a dokładniej sygnał UXGA (1600x1200) połączeniem poprzez D-subminiature (w skrócie D-sub)

Ale osobiście wątpię czy ten laptop uciągnie tak wysoką rozdzielczość, jakby był nowszy to miałby już wyjście DVI lub HDMI , a niestety płynne wyświetlanie w tak dużej rozdziałce wymaga lepszej karty graficznej
Ale pobróbuj sam, oczywiście taki sygnał to analog czyli jest bardzo ważna jakość kabla i w miarę krótki metraż...
 

OmniModo

New member
Nie wiem, ale skoro będzie mógł pracować w rozdziałce 1600x1200 to poradzi sobie z 1920×1080 czyli full HD (1080p)
Zresztą nie wiem po co tak wysoka rozdziałka , na granie to z słaba karta, może w laptopie jest BluRay ? Bo gromadzenie na dysku filmów full 20/30 GB to trochę bez sensu ...
A znowu silnie skompresowane będą wymagały mocnego procka, inaczej obraz będzie skakał
Do normalnej "pracy" , czy przeglądania stron nie potrzeba akurat full hd, najważniejsze to uzyskać natywną rozdzielczość, czyli piksel w piksel (może 720p?) tak aby TV nie przeskalowywał obrazu bo to pogarsza jakość, szczególnie poszarpane są wtedy czcionki ...

Proszę podłączyć i próbować, sterowniki GeForce mają też możliwość ustawienia własnej rozdzielczości , ale forum jest od nakierowania sprawy na właściwe tory a nie wykładanie gotowych instrukcji , zresztą i tak wszystko zależy od danej karty i systemu op.

Jak się wszystko uda to oczywiście proszę później w tym temacie opisać swoje ustawienie.
Powodzenia!
 

szymanek17

New member
Podłączyłem komputer przez kabel pc. Telewizor i komputer wyświetlają chyba najwyższą rozdzielczość w ustawieniach karty graficznej ustawiam na 1920 na 1200 - rozdzielczość natywna. Jeżeli chodzi o obraz to jestem trochę zawiedziony. Obraz w każdej z ustawianych rozdzielczości jest jakby trochę rozmazany. Filmy wyglądają dobrze ale czcionka jest jakby minimalnie niewyraźna.
 

clint

New member
Ja nie mogę sobie poradzić z uzyskaniem poprawnego obrazu full hd z kompa. Jeżeli podłączę kompa przez kabel DVI-HDMI, ustawię rozdzielczość na 1920x1080, to widać wyraźnie, że obraz wyświetlany jest niepoprawnie jakby w innej rozdzielczości, a nie piksel na piksel. Efekt jest taki, jakby nie była ustawiona rozdzielczość natywna matrycy czyli ikonki mają cienie. Mam ustawione wyświetlanie wszystkich pikseli bo bez tego TV obcina wszystkie krawędzie. Jak ustawić ten TV, aby działał on dokładnie jak monitor komputerowy?
 

Buti

New member
Cześć.
Interesuje mnie również współpraca w5500 lub v5500 z komputerem. Planuję zakup tego telewizora. Odnośnie ustawienia odpowiedniej rozdzielczości wyczytałem w instrukcji kilka informacji na ten temat. Możecie sprawdzić czy działa.

Strona nr 50 instrukcji.
"* Zastosowanie przy sygnale HDMI rozdzielczo
ści 1080p zostanie uznane za rozdzielczość video, a nie PC. Dotyczy to ustawień menu “Ustawienia wideo” i menu “Ustawienia ekranu”. Aby obejrzeć treść PC, “Format ekranu” należy ustawić na “Wide”, a “Pole wyświetlania” na “Wszystkie piksele”."


Więc należało by chyba ustawić w kompie rozdzielczość 1920x1080 i ustawić opcje jak w instrukcji. Dajcie znać czy obraz będzie wyświetlony pixel w pixel.
 
Ostatnia edycja:

OmniModo

New member
Aby TV działał dokładnie jak monitor komputerowy musi być uzyskana rozdzielczość NATYWNA , czyli pixel w pixel <br>
To co piszecie o rozmazanej czcionce, lekko drgającym obrazie to właśnie przykład złej rozdzielczości. Telewizor otrzymany sygnał z PC przekształca (np. interpolacja z SXGA 1280x1024 na 1366x768) na ustaloną sobie rozdzielczość i wychodzą rozmycia czy delikatne zniekształcenia, które własnie najlepiej widać na wyświetlanej czcionce. <br>
Najpierw należy sprawdzić rozdzielczość obsługiwaną przez matrycę telewizora. W parametrach technicznych TV musi być to podane. Zazwyczaj to jest 1366x768 , 1360x768 lub 1620x1080 i taką rozdzielczość ustrawić w komputerze. Jeśli nie jest gotowa (predefiniowana w ustawieniach karty) to można ją "stworzyć" (sterowniki nVidia Geforce na to pozwalają, ATI Radeon chyba nie, ale mogło się to zmienić) <br>
Tak kiedyś musiałem utworzyć rozdzielczość 1360x768 aby mój Sharp HD ready ją natywnie obsłużył
Nieraz należy też w opcjach TV powyłączać ulepszacze obrazu , wszelkie Mhz, kontrasty, jasności powinny być ustawiona na kompie. <br>
Obecnie w moim SONY 5500 mam 1920x1080 widziane przez telewizor jako 1080p i jest super ektra wyraźny , czytelny i bez zakłóceń <br> PS: korzystam z połaczenia typu DVI=>HDMI <br>

Podana rozdziałka 1920 na 1200 to własnie przykład błędnego ustawienia na kompie i telewizor (jeśli jest full HD z matrycą 1620x1080) to dopasowuje i zmienia co pogarsza jakość obrazu.
 

pusz73

New member
Buti napisał:
Więc należało by chyba ustawić w kompie rozdzielczość 1920x1080 i ustawić opcje jak w instrukcji. Dajcie znać czy obraz będzie wyświetlony pixel w pixel.

Zarówno po vistą jak i ubuntu sterowniki nvidii bardzo dobrze wykrywają telewizor (32w5500). Obraz jest ostry jak żyleta, oczywiście z użyciem kabla hdmi. Nie wiem bo nie miałem ptrzeby sprawdzić, jak obraz wygląda w innej rozdzielczości niż natywnej telewizora
 

Buti

New member
A czy może ktoś sprawdzić jak to wygląda przy podłączeniu do wejśćia d-sub? Ten zapis w instrukcji dotyczy włąsnie wejścia analogowego.
 
Do góry