Podłączenie n-boxa do domowego Wi-Fi

shonsu

New member
Właśnie. Można n-boxa podłączyć do internetu. Ma wbudowaną kartę sieciową (Ethernet?) z wejściem RJ-45.

Ale jak podłączyć go do internetu żeby nie ciągnąć kabli przez pół mieszkania.

Mam w domu router WiFi.

Robił ktoś z was coś takiego?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
Tak, u mnie działa bez pudła. Kupiłem sobie wireless router ASMAX BR-604G, ustawiłem w tryb AP Klient i śmiga aż miło. Router ów ma wbudowany 4 portowy przełącznik. Do niego mam podpięty n-box oraz amplituner DENON AVR-4306 który tą drogą odbiera radio internetowe. Pozostały jeszcze dwa wolne gniazda LAN. Dodam, że AP to modemorouter D-Link DSL-G604T który stoi na piętrze w pokoju, zaś klienta mam w salonie na parterze i sygnał przechodzi przez strop gęstożebrowy bez problemu.

Nie cytujemy poprzednika
 

Gucio50

New member
Bez reklam
shonsu napisał:
Właśnie. Można n-boxa podłączyć do internetu. Ma wbudowaną kartę sieciową (Ethernet?) z wejściem RJ-45.

Ale jak podłączyć go do internetu żeby nie ciągnąć kabli przez pół mieszkania.

Mam w domu router WiFi.

Robił ktoś z was coś takiego?

Kup tak jak ja TANI AP, z mozliwościa pracy w trybie Client i już. :krol:

Ja mam dla tego celu Asus WL-320gE(100zł), dlatego że obsługuje zabezpieczenie transmisji WPA-PSK2, który daje dobre zabezpieczenie przed intruzami.
 

Kyniol_73

New member
Wg mnie pytajacego nie chodziło o takie rozwiazanie. Ja mam podobny problem. Czyli w kuchni mam podłaczony AP WIfi do niego skretką podpiety stacjonarny komp, z wi fi korzystają laptopy. Chodzi o to czy isnieje "cosik" w stylu karty sieciowej wifi która można wpiac do Nboxa a nie ciągnąc do niego kabla przez całe mieszkanie. Założenie - nie mozna przenies AP do pokoju gdzie jest nbox :)
 

remigiusz

Member
Chyba nadal nie o to chodzi, z opisu wynikało by, że jest to ruter sieci bezprzewodowej /choć opis jest bynajmniej dla mnie tak mętny, że za bardzo nie wiadomo co to za urządzenie / n-ka ma kartę lan, więc musi być podłączona przewodowo.Jeśli ktoś ma np neostradę i ruter sieci wi-fi ,to można byłoby spróbować wrzucić do gniazda n-ki zewnętrzną kartę wi-fi z wtyczką rj-45/muszę sprzwdzić, czy takie istnieją, bo z usb napewno/ ale czy to zadziała? Ja zamówiłem taki ruter, gdy go dostanę, spróbuję ten układ.
 
Ostatnia edycja:

shonsu

New member
Kyniol_73 napisał:
Wg mnie pytajacego nie chodziło o takie rozwiazanie. [...] Chodzi o to czy isnieje "cosik" w stylu karty sieciowej wifi która można wpiac do Nboxa a nie ciągnąc do niego kabla przez całe mieszkanie.
dokładnie o to chodziło - a jeszcze dokładniej, żeby takie podłączenie zrealizować jak najtaniej. AP czy router to wydatek powyżej 80zł. Za tyle kasy można kupić 30 piwek i schować kabel pod listwę przypodłogową :D

Właściwie to myślałem o czymś takim, o czym pisał remigiusz:
remigiusz napisał:
można byłoby spróbować wrzucić do gniazda n-ki zewnętrzną kartę wi-fi z wtyczką rj-45
ale takich cudów (i to za np. 20zł) chyba nie ma, chociaż wydawałoby się to najprostsze.

A na poważnie to dziękuję wszystkie odpowiedzi.

Reasumując, jeżeli nie da się podłączyć internetu do n-boxa kablem a mamy w domu sieć WiFi, to rozwiązaniem problemu jest zakup Access Pointa lub dodatkowego routera bezprzewodowego, do którego podłączamy n-boxa krótkim kabelkiem a dalej śmiga wszystko po WiFi.
 
Ostatnia edycja:

jarmalik

Member
Bez reklam
Kyniol_73 napisał:
Wg mnie pytajacego nie chodziło o takie rozwiazanie. Ja mam podobny problem. Czyli w kuchni mam podłaczony AP WIfi do niego skretką podpiety stacjonarny komp, z wi fi korzystają laptopy. Chodzi o to czy isnieje "cosik" w stylu karty sieciowej wifi która można wpiac do Nboxa a nie ciągnąc do niego kabla przez całe mieszkanie. Założenie - nie mozna przenies AP do pokoju gdzie jest nbox :)

Jak to nie o to? Dokładnie o to! U mnie działa tak jak opisałem bez żadnych kabli (nie licząc połączenia n-boxa z AP-kiem). Oczywiście jest pytanie czy można to zrobić taniej. Ja szukałem rozwiązania przez rok i innego nie znalazłem (może słabo szukałem:cool: )
 

many

New member
pozwolcie ze podlacze sie do watku i zadam bardzo blache pytanie:
Do ps3-rozumie kozysci
Ale Jakie kozysci daje podlaczenie internetu do n-ki ?
 

jarmalik

Member
Bez reklam
many napisał:
pozwolcie ze podlacze sie do watku i zadam bardzo blache pytanie:
Do ps3-rozumie kozysci
Ale Jakie kozysci daje podlaczenie internetu do n-ki ?

Możesz słuchać radia internetowego oraz korzystać z serwisu informacyjnego na kanale n-sport (jest też na tvn24, ale do niego nie jest potrzebne połączenie internetowe)
 

Gucio50

New member
Bez reklam
many napisał:
pozwolcie ze podlacze sie do watku i zadam bardzo blache pytanie:
Do ps3-rozumie kozysci
Ale Jakie kozysci daje podlaczenie internetu do n-ki ?

Jeżeli nie słuchasz radia internetowego :confused: , to przynajmniej na dzisiaj takie połaczenie nie jest ci potrzebne.

Ale, jak nka urucho,i wreszcie kanał zwrotny dla usługi VOD to pewnie też podłaczysz :p .
 

iron_master

New member
Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, witam wszystkich :)
Trochę odkopię temat.

Chciałbym podłączyć swojego nbox'a do Internetu za pomocą sieci wi-fi. Z informacji, które udało mi się zebrać, wiem, że potrzebny jest router/acces point. Dodam, że chcę "rozdzielić" Internet, z którego korzystam na komputerze (Neostrada) na dwa - komputer i n. Tutaj pojawia się moje pytanie, co zrobić, gdy już podłącze AP do komputera, w jaki sposób podłączyć bezprzewodowo do niego n? Żadne kable nie wchodzę w grę - mieszkam w domu piętrowym, komputer mam na parterze, a nbox na piętrze.
Co jest potrzebne? Czytałem trochę o bezprzewodowych kartach sieciowych (dałbym link, ale że mam mało postów, nie mogę :/), czy jeśli podłącze ją do USB w nbox'ie, to będzie działać?

Przepraszam, jeśli pytania są trochę banalne, niestety nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi :)

Pozdrawiam
i_m
 

arsenal

Moderator
VIP
Router WiFi kablem ethernet ( albo bezprzewodowo) podłączasz do komputera a acces point z trybem klienta stawiasz obok nBoxa na piętrze i łączysz go z dekoderem N za pomocą kabla ethernet. Tak to działa.
 

iron_master

New member
Wielkie dzięki, w tym tygodniu zapewne zakupię odpowiedni sprzęt :)

Mam jeszcze pytanie, czy aby działały usługi internetowe w N, to musi być włączony komputer, czy nbox może je obsługiwać niezależnie?
 

arsenal

Moderator
VIP
Jeśli zakupisz router to każde urządzenie z usługą sieciową będzie działać niezależnie. Routery są cały czas połączone z siecią. Nawet gdy z niej nie korzystasz.
 

remigiusz

Member
mam tego typu problem- neostrada, ruter wi-fi na piętrze, n-ka na parterze podłączona do rutera przewodowo- nie chce się automatycznie skonfigurować do internetu.Przewód raczej w porządku, bo laptop łapie internet bez problemu.Chcąc ustanowić połączenie ręcznie, należy wpisać kilka danych np.adres tunera, dns 1 -mam, dns2 już nie.Proszę o podpowiedz, jak wypełnić te cholerne tabelki i dlaczego nie udaje mi się konfiguracja automatyczna
 
Do góry