Podlaczenie monitora i telewizora. Problem.

Veltrez

New member
Witam. Mam problem, gdyz po podlaczeniu dwoch ekranow (monitora o jakosci full hd i telewizora o jakosci uhd) chcialbym korzystac tylko z jednego. Ale zaczne od podstaw. Pod gniazdo Display port w karcie graficznej podlaczony mam monitor, zas pod HDMI (2.0) mam podlaczony telewizor. Po wlaczeniu komputera chcialbym korzystac z jednego, raz z monitora, raz z telewizora, zaleznie. Tu sie pojawia problem, chcialbym to ustawic tak, ze np po wylaczeniu monitora automatycznie obraz zostaje przeslany na telewizor. Niestety jedyne co mi sie udalo ustawic to to, ze jesli obraz jest wyswietlany na TV i go wylacze to zmienia sam na obraz na monitor. Lecz jest tu problem, gdyz nawet jak wlacze TV i tylko ogladam telewizje (nie korzystam z komputera) to i tak obraz jest przesylany na TV i nie pokazuje sie na monitorze. Dlatego najprosciej by bylo chyba ustawic, ze jesli wylacze monitor przyciskiem zasilania (nie chce sie bawic w wyciaganie wtyczek) to chcialbym, zeby byl obraz pokazywany na TV. Nie wiem jak to ustawic, moze sa jakies programy do tego, lecz nie radze sobie z tym, zatem prosilbym Was o pomoc.
PS nie moge dac duplikacji na dwoch monitorach, gdyz wtedy TV moze byc maksymalnie ustawiony w jakosci full HD (dopasowanej do monitora), a takze niepotrzebnie bedzie sie wyswietlal obraz na dwoch odbiornikach.
 
Do góry