podlaczenie laptopa do Sonego

vesoow

New member
mam maly problem, a mianowcie nie wiem jak lepiej podlaczyc lapka do TV

- jest to nieco starszy model ASUSa i nie ma jeszcze HDMI ale jest S-Video i PC
- 40V4000 nie ma S-Video

wiec czy lepiej kablem PC czy kupic kabel S-Video - chinch i podlaczyc pod component

dzieki za pomoc
pozdr
 

edi2003

New member
Podepnę się pod temat

Mam LCD Sony KDL 40W4000, podłączyłem laptopa kablem PC z telewizorem, obraz jest OK ale mam pytanie na temat dźwięku.

Czy idzie osiągnąć dźwięk stereo przez to podłączenie JACK wyprowadzony z laptopa z wyjścia na słuchawki i podłączony stykiem RCA do pojedynczego gniazda audio dla Line PC ??

Chcę zauważyć że wtyki RCA zawsze aby osiągnąć stereo były jako 2xRCA (biały i czerwony).
 

eude

New member
VGa - Component

chciałbym podłączyc do 32w4000 laptopa gdzie mam tylko vga i s-video, czytałem wczesniejsze posty i wiem ze ustaliliście, ze nie ma możliwości aby przez kabel VGA -> VGA uzyskać wiecej niz około 720pix, ale na wejsciu component specyfikacja pokazuje ze da sie uzyskac 1080p, a wiec czy istnieje możliwośc aby kablem VGA -Component uzyskac full hd? // nie moge dawac linków wiec wpiszcie w google SIRVGA 3102 i o ten kabel mi chodzi.

prosze o pomoc, pozdrawiam
 

Henryk55

New member
edi2003 napisał:
Podepnę się pod temat

Mam LCD Sony KDL 40W4000, podłączyłem laptopa kablem PC z telewizorem, obraz jest OK ale mam pytanie na temat dźwięku.

Czy idzie osiągnąć dźwięk stereo przez to podłączenie JACK wyprowadzony z laptopa z wyjścia na słuchawki i podłączony stykiem RCA do pojedynczego gniazda audio dla Line PC ??

Chcę zauważyć że wtyki RCA zawsze aby osiągnąć stereo były jako 2xRCA (biały i czerwony).

Gniazdo PC w sonym może na pierwszy rzut oka trochę przypominac RCA, ale jak spojrzysz dokładnie jest to najzwylejsze gniazdo typu mały jack (spróbuj np. wetknąc do niego słuchawki)
Potrzebny jest ci zatem kabel:
mały jack <---------> mały jack
i stereo z laptopa poleci bez problemu.
 

Henryk55

New member
eude napisał:
chciałbym podłączyc do 32w4000 laptopa gdzie mam tylko vga i s-video, czytałem wczesniejsze posty i wiem ze ustaliliście, ze nie ma możliwości aby przez kabel VGA -> VGA uzyskać wiecej niz około 720pix, ale na wejsciu component specyfikacja pokazuje ze da sie uzyskac 1080p, a wiec czy istnieje możliwośc aby kablem VGA -Component uzyskac full hd? // nie moge dawac linków wiec wpiszcie w google SIRVGA 3102 i o ten kabel mi chodzi.

prosze o pomoc, pozdrawiam

1. czy możesz z grafiki w swoim laptopie "wycisnąć" to 1080p? Jeśli producent nie wstawił mu gniazda DVI ani HDMI to trochę wątpię, że sie to da zrobić.
2. czy gniazdo D-SUB w laptopie obsługuje sygnał component? (w to wątpię trochę bardziej)
 

eude

New member
Henryk55 napisał:
1. czy możesz z grafiki w swoim laptopie "wycisnąć" to 1080p? Jeśli producent nie wstawił mu gniazda DVI ani HDMI to trochę wątpię, że sie to da zrobić.
2. czy gniazdo D-SUB w laptopie obsługuje sygnał component? (w to wątpię trochę bardziej)

mam toshibe a200, karta intel GMA x3100

Intel GMA X3100 integrated
Performance: Basic
Discrete Graphics Memory: NA
Max External Resolution: 1920 x 1200

to opcja na starszych sterownikach a na nowych.

Intel's website says that the GM965 chipset with GMA X3100 can support maximum resolution of 2048 x1536.

forum.notebookreview.com/showthread.php?t=194312

wiec karta podoła ;)
 

Henryk55

New member
Kabelek o który pytałeś wyżej jest kablem kierunkowym:
3xRCA Component Video=>SVGA (D-SUB) tzn. prawidłowo działa gdy źródło wysyła syg. component przez RCA a odbiornik jest w stanie przyjąć go przez D-SUB. Mają tak niektóre projektory, ale osobiście nie słyszałem żeby obsługiwał to jakiś laptop (stąd moje pytanie nr 2).
U Ciebie jest odwrotnie. To laptop z D-SUBem ma być źródłem, a odbiornikiem TV LCD z gniazdami component.

TV akceptuje tylko określone wartości rozdzielczości i częstotliwości pionowej, inaczej pojawi sie komunikat "Brak synchronizacji" (w instrukcji możesz sprawdzić jakie są to wartości). Muszą one znajdować się w ustawieniach karty - maksymalne wartości nie maja tu nicc do rzeczy.
 

eude

New member
specyfikacja TV pokazuje przy tych rozdzielczościach 60 Hz, tak samo karta graficzna ;) dokladnie z vga na component ma przejsc, wiec moze przejsciówka vga -> component a pozniej kablek component 3rca -> 3rca?
 

Henryk55

New member
Kolego Eude chyba za mocno kombinujesz.
Z monitorowego gniazda d-sub(vga) dostajesz skaładowe RGB, natomiast wejście komponent musi otrzymywać składową luminancji Y, oraz składowe różnicowe Pb i Pr. Są to zupełnie INNE sygnały choć kolory gniazd component mogłyby sugerować inaczej. Prosta przejściówka typu: na dwóch końcach jakieś wtyczki a w środku jakośtam skrosowane żyły NICZEGO nie załatwi, dopóki Twój laptop nie będzie w stanie wysłać syg. YPbPr.
Proponuję:
1.sprawdzić w specyfikacji możliwą najwięksżą rozdzielczość, któą akceptuje twój TV przez vga (nie wiem dlaczego wcześniej pisałeś że może to być zaledwie 720, ja moge ustawic 768 a mam TV tylko HDready).
2. dokładnie taką rozdziałkę znaleźć w ustawieniach karty i ustawić ją
 
Ostatnia edycja:
Do góry