podlaczenie Laptopa do Amplitunera

Mieciu

New member
Witam, chialbym podlaczyc laptopa do ampli Yamaha rx-v 463 abym mogł sobie sluchac muzyki itp. zatem jak to zrobic?
Czy wystarczy podpiąc do laptopa kabel w wyjscie glosnikowe (jack) a w amplitunerze w pzrednim panelu do V-aux? to bylby kabel "maly jack" <-> "2xRCA" spełni to swoje zadanie?
 

ivf

New member
to jest taki amplituner?

2_3e19a1fd107e.jpg


V-aux? V kojarzy mi się z Video, nie Audio, a aux to wyjście nie wejście.

stereo będzie działać tak jak mówisz, jeśli podepniesz te 2 RCA do jakichkolwiek wejść "IN" w lewym dolnym prostokącie oznaczonym jako AUDIO

jednakże, być może Twój laptop obsługuje również cyfrowe połączenie, które pozwoli cieszyć się nie tylko lepszą jakością dźwięku, jak również dźwiękiem przestrzennym. podaj model laptopa jeśli nie wiesz czy obsługuje
 

Mieciu

New member
MOj laptop to Asus F5v ap026. Raczej nie posiada wyjscia cyfrowego. Jesli chodzi o podlaczenie do tylnego panelu to pewnie masz racje. Natomiast wyczytalem w instrukcji ze w pzrednim panelu wejscia V-aux mozna podpiac kamere video (1 RCA do video, 2xRCA do audio, tak samo konsole do gier) zatem analogicznie laptop pewnie tez. Mam nadzieje ze nie spowoduje to uszkodzenia z ktoregokolwiek urzadzenia. To zdjecie co dałes to wlasnie dokladnie ten amplituner.

Wyczytałem na innym forum, że mozna lapka podłaczyc do dowolnego wejscia line in lub aux. Kabel z jednej strony "jack" z drugiej chinch
 
Ostatnia edycja:

ivf

New member
z Twojego opisu wynika, że jak najbardziej możesz podłączyć ten przewód z przodu i o nic się nie bać ;) nie lepiej jednak schować kable podłączając je z tyłu? mniejsza z tym, masz wybór

oprócz tego, wg strony ogólnej asusa, Twój model posiada wyjście spdif zintegtrowane z analogowym wyjściem słuchawkowym, możesz więc skorzystać z zalet cyfrowego sygnału ;)
 

marecky_mm

New member
ivf napisał:
z Twojego opisu wynika, że jak najbardziej możesz podłączyć ten przewód z przodu i o nic się nie bać ;) nie lepiej jednak schować kable podłączając je z tyłu? mniejsza z tym, masz wybór

oprócz tego, wg strony ogólnej asusa, Twój model posiada wyjście spdif zintegtrowane z analogowym wyjściem słuchawkowym, możesz więc skorzystać z zalet cyfrowego sygnału ;)

Również polecam te rozwiązanie!
Mam lapa Asus A6km w wyjście SPDIF i mam to połączone z wejściem (w panelu przednim)do aplitunera Yamaha663.
Dźwięk lepszy niż na jack-2rca i filmy divix w DD ładnie odczytuje
Pozdrawiam
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pozwole się podłączyć pod temat i zapytać o podłączenie cyfrowe laptopa pod ampli ...
...kabel HDMI- HDMI z laptopa do ampli (konkretnie HK AVR147) ...czy ktoś juz podłączał tak laptopa do jakiegokolwiek ampli HK ? ...jeśli tak to gdzie w ampli ustawić aby dzwiek czytał z IN HDMI ?
 

gr8marcin

New member
josh78 napisał:
Pozwole się podłączyć pod temat i zapytać o podłączenie cyfrowe laptopa pod ampli ...
...kabel HDMI- HDMI z laptopa do ampli (konkretnie HK AVR147) ...czy ktoś juz podłączał tak laptopa do jakiegokolwiek ampli HK ? ...jeśli tak to gdzie w ampli ustawić aby dzwiek czytał z IN HDMI ?

Ja również mam kłopot z podłączeniem Laptopa Sony Vaio do amplitunera Onkyo 875. Laptopa podłączam poprzez HDMI do Ampli a ampli do TV również HDMI. Efekt jest taki, że na ekranie TV widze niebieski obraz i tyle :(. Przy podłączeniu laptopa bezpośrednio do LCD poprzez HDMI jest gitara, dzwięk i obraz super. pozdro
 

gr8marcin

New member
niestety wypróbowałem różne połączenia hdmi, s-video, komponent. Wszędzie ten sam "blue screen" laptop rozpoznaje podłączenie amplitunera (jako monitor) ale obrazu na ekranie TV niema. Zwątpiłem już chyba Onkyo nie bardzo chce współpracować z laptopem, teraz podłączam to tak: laptop do TV po HDMi a z TV optykiem do amplitunera i mam dzwięk na kolumnach.
 

manfred1

New member
gr8marcin napisał:
niestety wypróbowałem różne połączenia hdmi, s-video, komponent. Wszędzie ten sam "blue screen" laptop rozpoznaje podłączenie amplitunera (jako monitor) ale obrazu na ekranie TV niema. Zwątpiłem już chyba Onkyo nie bardzo chce współpracować z laptopem, teraz podłączam to tak: laptop do TV po HDMi a z TV optykiem do amplitunera i mam dzwięk na kolumnach.
Ja natomiast mam podłaczonie takie.Rec enki do ampla (805) hdmi-hdmi do LCD też z ampla hdmi natomiast z rec do LCD optykiem aby nie właczać za każdym razem ampla. No i jak teraz podłączyć lapa do ampla aby obraz i dźwięk leciał przez ampla???
 

paniol

New member
Żeby lapek wykrył drugi monitor (telewizor) trzeba najpierw włączyć monitor (telewizor) a dopiero później włączyć lapka. Jeżeli chodzi o kable do podłączenia lapka do ampla i słuchania muzy polecam stronkę sklepu rms (nie moge podac linka)
 

Boodzisz

New member
Witam wszystkich. Mam problem z podłączaniem Laptopa Lenovo 580 do amplitunera onkyo TxSr 576 . Czsem działa czasem nie. Zwariuje poprostu. Nie mogę podejść podłączyć i dział tylko loteria. Raz zadział a raz nie. . Podłączone mam tak: laptop do ampli po hdmi i tv ampli po hdmi. Ustawiam źródło odpowiednio do wejścia i czekam . Pomiga chwilę hdmi na ampli i zapala się a na tv i wgłośnikach nic. Oszalałem już. nie wiem w czym problem.
Laptop bezpośrednio do TV nie ma problemu, działa. Ale laptop do tv przez ampli to dramat. Może coś źle robię? Może kolejność podłaczenia nie ta. Choć kombinacji 1000 już wykonałem dawno temu.
 
Do góry