Podłączenie Komputer - Lcd (nakładka wideo)

djwozik79

New member
Witam
Szukam programu lub sterowników do rozwiązania mojego problemu.
Chodzi mi o wyświetlanie w trybie Full screen filmu puszczonego z komputera a wyświetlanie go tylko na Lcd.

W momencie gdy mam w komputerze wpiety kabelek w S lub chinch , a w Lcd euro lub S to wg. mnie Lcd jest traktowany jako Tv i tu nie ma problemu bo po uaktywnieniu nakładki wideo i trybu Overlay mam na ekranie Lcd film w trybie full screen a w komputerze przeciagniety jest tak jakby obok monitora (poza pulpit) i nie przeszkadza mi to wtedy w pracy. Jednakże po podłączeniu Lcd kablem dvi- hdmi Lcd traktuje jak monitor i wtedy to co puszcze na swoi kompie tak sie wyświetla na Lcd. W ustawieniach karty graficznej tracimy funkcje nakladka wideo niezależnie od trybu wyświetlania (clone, dualview).

Czy ktoś znalazł programik rozwiązujący ten problem?.

Tak jak napisalem w innym poście w przypadku 1 typu połączenia obraz średniej jakości + opuznienie przy przewijaniu stron internetowych (na LCD) a w przypadku 2go typu połączenie brak tych objawów i kolorki w grach też wystarczające a nawet zadowalające :)

pozdro
 

nagi

New member
Może coś więcej o konfiguracji Twego kompa.Jaka grafika?
W moim przypadku 32A451 pracuje poprawnie z Gigabyte GA-MA69GM-S2H ze zintegrowaną grafiką ATI Radeon X1250. Monitor po D-sub a bajki dla dziecka na długim kablu HDMI na TV. Po podlączeniu Tv wykryty jako ekran główny. W sterowniku można zamienić miejscami ekrany. Video poprawnie na całym ekranie TV. Opcje nakładki działają poprawnie. Na kablu s-video działa również poprawnie ,oczywiście wtedy monitor podłączony po DVI. W moim przypadku jeden ekran po cyfrze (HDMI lub DVI) a drugi po analogu (D-sub, S-video, compsit, component) i tylko tak.
Jedyny problem to filmy HD. Za słaba grafika. Przy filmach 720p w mkv lekkie opóżnienie dzwięku (prawie nie słychać), ale dla 1080p to już tragedia przy pracy z nakładką video.
 

djwozik79

New member
mam podlaczony w tej chwili tylko 1 tv - LCD a451 (moge testowac rowniez na a551)
podłączenie s do euro zostalo usuniete ( w tym przypadku byla nakładka )
zostało tylko polączenie dvi - hdmi ( i w tym przypadku nie traktuje juz lcd jako standart tv tylko jako samsung wg. mnie bardziej jako monitor niz tv no i znika opcja nakladki).

W 2 gim przypadku obraza zyleta w porównaniu z 1wszym podlaczeniem, dlatego nie zamiezam ciągnać ponownie S na stale.

W normalnym przypadku (standart tv) gdy puscisz film to masz na drugim monitorze/Tw ciemny obraz , ponieważ nie wlaczony jest overlay . Po włączeeniu masz film nie czarny obraz , a w przypodku podłączenia 2 w trybie dualwiem nic sie nie pokazuje na tv oprucz pulpitu.

Karta graficzna ngeforce 6600 gt 2x dvi-d , najnowsze stery z oficjalnej strony pod xp.

Nie za bardzo chce wydawac kase na nowa karte w wyjsciem hdmi i wejsciem audio w karcie , Ale z tego co czytam to ty 1 z sygnałów puszczasz po dsubie lub S a 2 po dvi i tu może tkwić problem. Ja używam 2x Dvi-d, a jeden z twoich sygnałów jest analogowy), dopiero w przypadku uzycia dvi jest fajny obraz ale znika nakładka (powtarzam sie :) .
 
Ostatnia edycja:

nagi

New member
Trudno mi będzie Tobie pomóc gdyż mam zupełnie inną konfigurację. Moja płyta główna pozwala tylko na pracę z dwama ekranami ale tylko gdy jeden jest po analogu a drugi po cyfrze. Musisz doczytać może u Ciebie są podobne lub inne ograniczenia. A być może problem tkwi w poprawnej konfiguracji sterownika.
Pozdrawiam.
 

djwozik79

New member
poprawie cie .. twoja karta graficzna na plycie pozwala na wyswietlanie na 2 odbiornikach z czego 1 analogowy 2 cyfrowy i dlatego dziala ci nakladka. U mnie w tej konfiguracji też dzialalo. Ale chce wszysko cyfrowo bo jakość o nie bo lepsza. Dzieki za zainteresowanie i czekam dalej na propozycje.
 

djwozik79

New member
gdy zastosuje przjsciowke z dvi n adsub ai np monitor LUB tv puszcze po analogu mam nakladke video. Więc karta raczej tego nie ogranicza.
Jak widzisz my w dwojke jedynie szukamy rozwiązania. Chyba juz nikt nie uzywa divx i nikt nie ma z tym problemu.
Co masz teraz puszczone po analogu monitor czy tv ? (dsub)
 

nagi

New member
Po analogu TV z racji tego iż monitor 22'' w rozdz. 1680 na 1050 a dla dziecka bajki z Divx'a po 10 metrowym s-video. Wcześniej małem TV po 10 metrowym kablu hdmi ale chyba go uszkodzilem bo po kilku sekundach obraz na TV robi sie różowy i zanika (gówniane wykonane wtyczek). I raczej to kabel bo działa na innyk , ale krótkim kablu.
P.S
Gniazdo DVI ma zarówno analog i cyfrę. Przejściówka to tylko zmiana rodzaju wtyku/gniazda na d-sub.
 
Ostatnia edycja:

damga

New member
Nie wiem, jak inne programy, ale AllPlayer ma opcję "Full Screen na Monitorze 2" i to działa niezależnie jak podłączysz drugi monitor / telewizor.
 
Do góry