Podłączenie dodatkowego wzmacniacza

Kris1973

New member
Witam mam takie pytanie obecnie mam AV Marantz sr7005 czy poprawie jakość dźwięku podlanczajac poda AV dodatkowy wzmacniacz stereo np. Arcam lub Rotel poprawie jakość dźwięku w stereo posiadam kolumny ProAc studio 140 mk2 co o tym sądzicie
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Na mój gust nie ,ponieważ wydłuży się droga sygnału .Lepszej klasy amplitunery AV budowane są właśnie z założeniem żeby "przesiadka na stereo nie bolała tak bardzo " .Zawsze ze wzmacniacza uzyskasz lepszy dźwięk niż z amplitunera , amplituner jest tańszym rozwiązaniem niż kupno dwóch oddzielnych urządzeń jednak dla wymagającego słuchacza jest to rozwiązanie niezadowalające
 

mors111

Active member
Bez reklam
masz już dość ładny klocek z amplitunerów
przesiadka na tani wzmacniacz może pogorszyć efekt
na drogi zapewne poprawi , po to w amplitunerze jest pre-out
pytanie ile chciałbyś przeznaczyć na wzmacniacz ?
czy będziesz zadowolony to też musiał byś sam porównać
co brakuje Ci w obecnym amplitunerze ?
 

Kris1973

New member
Chciałbym podlaczyc Rotel RA 1520 mam bardzo dobre oceny

Ale muszę przyznać ze Marantz w stero gra swietnie az jestem zaskoczony milo
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
skoro jesteś miło zaskoczony to po co dokładać dodatkowy klocek

wzmacniacz na pewno zagra inaczej niż amplituner
ten Rotel nie jest jakimś super mocarzem ( 2x60W i zasilacz 300W - Ty obecnie w jednym i drugim masz ponad 2x tyle )

nie wiem może się mylę , ale ja tam wolę mieć zapas mocy
co nie zmienia też faktu , że ten Rotel może zagrać wyśmienicie i mocy też może mieć pod dostatniem
 

Kris1973

New member
Tak zastanawiałem sie na taka opcja jesli miało by to poprawić jakos dźwięku to kupił bym tego Rotela, takze lubie miec zapas mocy :) ale mysle ze Rotel dał by rade
 
D

Deleted member 121090

Guest
To dobry pomysł. Dołożenie dobrej klasy końcówki mocy do amplitunera oczywiście będzie bardzo korzystne w stereo ale i poprawi kino domowe. Zwłaszcza przy wymagających kolumnach odciążysz amplituner i na pozostałych kanałach zagra również swobodniej. Da Ci to również możliwość zakupienia na przyszłość jeszcze lepszych frontów które pod końcówką pokażą co potrafią.
Mam Onkyo 905 i do tej pory wzmacniałem go HK990, później Pioneer-em Elite M-91( jest na sprzedaż) a od paru dni ASR Emitterem1. Więc wiem o czym piszę.
Polecam zakup wzmaka lub końcówki mocy z możliwością wejścia processor(main-in) i wejściami z regulowaną czułością. Wtedy kino podłączysz pod processor a CD bezpośrednio pod wejście regulowane. Unikniesz pre z amplitunera w stereo. Tak ma właśnie m.in. Pioneer Elite M-91 i HK990.
Bardzo to jest wygodne jak ktoś ma stereo i kino oparte o jeden system.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Też tak sądzę. Raczej poszukał bym używki, za to dużo lepszej. W cenie 3,5tzł już można co nieco znaleźć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kris1973

New member
Mam jeszcze okazje kupić Roksan caspian m1 za około 2500zl

Wczoraj byłem u kolegi kupił AV Onkyo txnr818 hmm i powiem wam ze niczym mnie ten amplituner nie zaskoczył jak dla mnie jesli chodzi o stereo to troszke brakuje mu do Maratza mojego, Onkyo jest mocne ale czegos mu brakuje
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Nie ma w tym nic dziwnego ,amplituner ma inne zadanie

Ale nawet ze swojego Marantza możesz więcej wycisnąć ,zafunduj mu lepsze zasilanie ,wymień przewód sieciowy jeżeli możesz sobie pozwolić na dodatkowy wydatek kup kondycjoner zasilanie ma kolosalne znaczenie ,nie mówiąc już jaki zbawienny wpływ daje podprowadzenie osobnej linii z licznika do zasilania sprzętu grającego
 

mors111

Active member
Bez reklam
Wczoraj byłem u kolegi kupił AV Onkyo txnr818 hmm i powiem wam ze niczym mnie ten amplituner nie zaskoczył jak dla mnie jesli chodzi o stereo to troszke brakuje mu do Maratza mojego, Onkyo jest mocne ale czegos mu brakuje
wszystko zależy jak słuchaliście
jeżeli w pure direct , to Onkyo rzeczywiście gra dość płasko ( mocy ma sporo )
jeżeli natomiast załączy się kilka opcji ( tzw. ulepszaczy ) Onkyo zaczyna grać bardzo dynamicznie

czy w swoim Marantzie słuchasz w pure direct czy z kalibracją

Swoją drogą twój Maranz jest sporo droższy od Onkyo 818 i tutaj cenowo porównywał bym model 1009 ( co nie zmienia faktu że też mogło by byś lepiej )

Onkyo robi świetne maszyny do kina domowego , w stereo wiele osób już pisało że Maranz i HK lepiej zagrają
 

robcio

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem podobny problem:) - zainwestowałem więc w bardzo dobrą końcówkę mocy, dobry kabel zasilający i bardzo dobrej klasy przewody połączeniowe i głośnikowe :) - oczywiście bardzo waaaaażne jest żródło :) - powodzenia:).
 

Kris1973

New member
Wlasnie szukam nowego kabla zasilajacego kupiłem nowe kable do głośników Chordy odyssey2, a jesli chodzi o AV Onkyo to ja Marantza kupiłem w podobnej cenie dałem za niego 700£ dzis podlaczylem moje ProAc na bi-amp i jest różnica zastanowie sie na ta końcówka mocy
 

Kris1973

New member
Kupiłem kabel sieciowy The copper-line Alpha one dostał dobra ocenę w What HiFi piec gwiazdek i nie był drogi około 150zl
 

Kris1973

New member
Byłem dzis na odsluchu i to był bardzo dobry pomysł,dwa wzmacniacze stereo Roksan kanady k2 i Audiolab 8200A i stwierdziłem ze moj AV Marantz niczy im nie odbiega w stereo :) tak jak i moje kolumny ProAc studio 140mk2 słuchałem Kef r500,Spenbor a6 i Pmc Gb1i najbardziej podobały mi sie z tych trzech Pmc, takze nie widze sensu podlanczania dodatkowego wzmacniacza chyba ze juz jakiegoś z wysokiej polki ale to moze kiedys dzięki wszyskim za rady
 

PeteShadow

New member
Bez reklam
Bez obrazy panowie, ale czy możecie mi wyjaśnić po kiego grzyba kupować tego typu kabel zasilający? Ja rozumiem kable głośnikowe, kable sygnałowe, ale co niby ma dać taki metrowej długości kabelek z miedzi beztlenowej wstawiony gdzieś pomiędzy gniazdkiem w ścianie, a tyną ścianką komponentu? Czy z tego samego materiału macie wykonaną instalację w ścianach? Bezpieczniki macie wstawione ze szczerego złota? Kris, nie wiem czy dobrze wnioskuję z nicka że masz 39 lat? Jestem w podobnym wieku i ostatnio sobie przetestowałem pasmo częstotliwości jakie rejestruję. Sorki ale wyniki były typowe dla mojego wieku, czyli beznadziejne. Stąd moje pytania. Ja wybieram się do laryngologa sprawdzić czy u mnie jeszcze się da coś z tym zrobić :/
 

mors111

Active member
Bez reklam
znałem pewnego gościa mieszkającego w starym bloku , w którym instalacja była aluminiowa i zakupił takowy kabelek za 300zł , do też bardzo drogiego sprzętu , ponoć efekt był lepszy
mało tego zamiana położenia wtyczki ( 0 z fazą ) ponoć była u niego wyczuwalna

dla mnie to brednia jakich mało

oczywiście lepiej jest też jak i cała instalacja jest wykonana poprawnie ( czyli w gniazdkach przewód 3x2,5mm2 ) a przewód zasilający mocny amplituner/wzmacniacz nie ma przekroju 2x0,5mm2 , tylko 2x1-1,5 przynajmniej , z tym się zgodzę
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry