Podłączenie całego zestawu - jak ugryźć?

jurcio6

New member
Witam!

Zakupiłem ostatnio TV LG 50PV250 i powoli myślę o rozbudowie audio. I teraz mam kilka pytań, bo nawet nie wiem co potrzebuję.

Chciałbym zrobić jakieś w miarę sensowne audio za nieduże pieniądze (domyślam się, że na 5.1 nie ma co liczyć i lepiej kupić dwie kolumny, ale ile trzeba wydać na jakiś zestaw przestrzenny żeby to grało?). Planuję zakupić odtwarzacz Blu-Ray LG z serii BD, ale to raczej oddzielna kwestia. Teraz co jeszcze do tego będzie mi potrzebne, aby "grało i bucało"?

1. Amplituner
2. Jakieś kolumny

W sumie za amplituner i kolumny chciałbym wydać jakieś 600zł (odtwarzać blu-ray to oddzielna kwestia). Odsłuch to 80%filmy, 20% muzyka (chyba, że będzie grało tak dobrze, że przestanę włączać PC). Wolałbym sprzęt nowy, nieużywany, ponieważ nie znam się na tym i nie chciałbym kupić szrotu.

Czy jest możliwość podpięcia tego (nie wiem co się podpina, odtwarzacz?) np. do domowej sieci? Mam podciągniętą skrętkę w okolice TV, mam również WiFi b/g/n mixed na routerze TP-Link. Chodzi mi o odtwarzanie filmów np. z dysku swojego komputera stacjonarnego, znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Jakimi kablami to wszystko spiąć? Proszę o pomoc, bo jestem laikiem w tej dziedzinie.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
600zł na kolumny i amplituner i jeszcze nowy ?, chyba żartujesz :) za tyle to nawet jednej kolumny nie kupisz przyzwoitej.

Zapytaj kolege "blackninja" moze on zna jakis sprzet za tyle.
 
Ostatnia edycja:

jurcio6

New member
Ja wiem, że najlepiej kupić od razu zestaw za 10k zł, ale niestety nie jestem w stanie przeznaczyć aż tyle kasy na coś, co używam przez mniej niż 1/10 doby. Są inne, ważniejsze rzeczy, na które te pieniądze przeznaczę.

Chcę zastąpić czymś lepszym głośniki telewizora, które są jakie są. Czy naprawdę jest to niemożliwe i takie dziwne?
 

jurcio6

New member
A jeśli w grę wchodziłoby montowanie takiego zestawu krok po kroku, to w jakiej kolejności najlepiej to zrobić? Zakładam, że wpierw kolumny, bo po co mi sam amplituner... czy są więc jakieś kolumny/zestawy głośników 5.1 do 500zł? Docelowo później dokupiłbym wzmacniacz za podobną cenę, aby rozwinąć ten zestaw...

Ewentualnie czy jest opcja zmontowania zestawu z dwiema kolumnami, a później rozbudowa go do zestawu z dźwiękiem przestrzennym np. 5.1?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
A jeśli w grę wchodziłoby montowanie takiego zestawu krok po kroku, to w jakiej kolejności najlepiej to zrobić? Zakładam, że wpierw kolumny, bo po co mi sam amplituner... czy są więc jakieś kolumny/zestawy głośników 5.1 do 500zł? Docelowo później dokupiłbym wzmacniacz za podobną cenę, aby rozwinąć ten zestaw...

Ewentualnie czy jest opcja zmontowania zestawu z dwiema kolumnami, a później rozbudowa go do zestawu z dźwiękiem przestrzennym np. 5.1?

W drugą stronę jest identycznie, po co same kolumny bez wzmacniacza/amplitunera, musisz je czymś napędzić. Jeżeli chcesz budować zestaw stopniowo to amplituner+fronty, z drugiej strony jeżeli to ma być zestaw budżetowy to najbardziej ekonomicznie wyjdzie w zestawie, z nowych sprzętów rozsądne minimum to Denon 1611 + np. jamo s 426, można zmieścić się w 1,7 k zł.
 

jurcio6

New member
Mhm, myślę, że to rozsądna cenowo opcja. Będę musiał wobec tego wstrzymać się z zakupem wszystkiego do końca remontu :) Mam nadzieję, że coś grosza się ostanie.

Czy do odtwarzacz blu-ray średniej klasy (myślę tu o jakimś LG lub Samsungu do 550zł) wyciągnie z tego zestawu pełnię możliwości? Czy lepiej kupić np. PS?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Jakość obrazu i dźwięku będzie identyczna w obu przypadkach, przy dedykowanym urządzeniu zalety do cisza i mały pobór energii, w przypadku ps3 odtwarzacz bluray jest takim gratisem, maszynka jest dedykowana do gier, niestety troszeczkę szumi i pobiera dosyć dużo energii.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
szumi nie przesadzaj ;) przy oglądaniu filmu tego nawet sie nie słyszy, ja polecam jak najbardziej jako odtwarzacz BD nadaje sie idealnie a do tego można sobie w miedzy czasie pograć.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
szumi nie przesadzaj ;) przy oglądaniu filmu tego nawet sie nie słyszy, ja polecam jak najbardziej jako odtwarzacz BD nadaje sie idealnie a do tego można sobie w miedzy czasie pograć.

PeterMac widzę, że masz PS3 80 Gb, czyli pewnie dużą wersję PS3, która moim zdaniem jest o wiele lepiej wykonana, slim potrafi dosyć głośno szumieć i częsta słychać trzaski plastiku podczas nagrzewania się sprzętu. Moim zdaniem sony dało ciała z obudową, zwłaszcza ze słabym plastikiem, źle dobranym do warunków panujących wewnątrz. Sam pozbyłem się odtwarzacza dvd po zakupie PS3, jednak dedykowane urządzanie jest ma swoje zalety :)
 

PeterMac

New member
Bez reklam
tak mam wersje FAT, która tez troche trzeszczy od czasu do czasu jak sie rozgrzewa/stygnie, ale szum wiatraczka jest naprawde bardzo subtelny i kompletnie nie przeszkadząjacy, ale moze tak jak mówisz Slimka jest głośniejsza, niestety nie miałem okazji jej słyszeć u siebie.
W porównaniu np. do mojego Xboxa 360 Jasper, to niebo a ziemia, Xbox to szumi jak suszarka nawet jak nic nie robi, a jeszcze jakbym miał grać prosto z napędu to juz byłby horror :)
 
Ostatnia edycja:

jurcio6

New member
Kurde, żona straszy, że mnie z domu wygoni, jak kupię sobie konsolę :D Dobrze, że mam ten topic na dowód xD Ale powoli... wszystko po kolei.

Dzięki za pomoc, z pewnością odezwę się jeszcze bliżej zakupu. Pozdrawiam.
 

diuczysko

New member
Bez reklam
tak mam wersje FAT, która tez troche trzeszczy od czasu do czasu jak sie rozgrzewa/stygnie, ale szum wiatraczka jest naprawde bardzo subtelny i kompletnie nie przeszkadząjacy, ale moze tak jak mówisz Slimka jest głośniejsza, niestety nie miałem okazji jej słyszeć u siebie.
W porównaniu np. do mojego Xboxa 360 Jasper, to niebo a ziemia, Xbox to szumi jak suszarka nawet jak nic nie robi, a jeszcze jakbym miał grać prosto z napędu to juz byłby horror :)

Jednak z tym plastikiem sony dało d...py po całości, możliwe że slimka jest głośniejsza, z resztą cięć jest więcej, ale to inny temat.
 

jurcio6

New member
Koledzy, a co ewentualnie możecie polecić w konfiguracji 2.0/2.1? Nie dam rady jednak ustawić odpowiednio tylnych głośników - będą za blisko kanapy, jeden z nich w dodatku wychodzi w rogu pokoju - to wszystko mija się wówczas z celem. Dużo lepiej wyjdzie chyba 2.0. Jaki amplituner i kolumny? Cena powiedzmy 1200-1500zł.
 

Maciej H/K

New member
co prawda to prawda to ps3 slim strzela jak glupie a wentylator przeszkadza jak cholera przy cichum oladaniu w nocy lub graniu ....

nieudany sprzet. ale co do odtwarzania video i audio na ps3 to w tej cenie jest super.
 

PeterMac

New member
Bez reklam
Koledzy, a co ewentualnie możecie polecić w konfiguracji 2.0/2.1? Nie dam rady jednak ustawić odpowiednio tylnych głośników - będą za blisko kanapy, jeden z nich w dodatku wychodzi w rogu pokoju - to wszystko mija się wówczas z celem. Dużo lepiej wyjdzie chyba 2.0. Jaki amplituner i kolumny? Cena powiedzmy 1200-1500zł.
Jesli ma być to tylko do stereo to nie amplituner tylko wzmacniacz stereo, popytaj w innym dziale.
 
Do góry