Podłączenie audio do TV Samsung

iceman_k

New member
Witam,
Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli dział nie ten co trzeba.

Otóż jestem kompletnym ignorantem w tematach audio, kin domowych itd. Nie wiem o tym nic, ale chciałem uzyskać trochę lepszy dźwięk w pomieszczeniu co za tym idzie wymyśliłem sobie, że podłącze głośniki do TV. Niestety ze względu na swoją niewiedzę kompletnie nie wiem co potrzebuję ani jak to powinno wyglądać.

Stąd moja prośba o pomoc i wyjaśnienie tematu:

Celem jest podłączenie jakiegoś zestawu kolumn (tu prośba o wskazanie jakie są możliwości) do telewizora.
Nie potrzebne są mi przy tym odtwarzace Blu-ray, DVD ani nic podobnego. Interesuje mnie tylko audio. Niestety jest tyle tego (amplitunery, wzmacniacze, kombajny), ze nie wiem co mam kupić Czy wzmacniasz z wejściem optycznym wystarcza ?

Jeśli ktos byłby w stanie pomóc mi zrozumieć temat będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Napisz jaki masz model Samsunga ale od serii B w wzwyż wyjdziesz audio tylko po optyku...
Czyli amli lub wzmacniacz z optycznym wejściem wystarczy...
 

iceman_k

New member
Dokładnie mam tylko wyjście optyczne (no i HDMI ale po tym z tego co wiem nie da rady, bo to wejście :p)

Czy polecacie jakiś wzmacniacz z optykiem na dwie w miarę nieduże kolumny ?
Pokój mam malutki 3,5x4,5 m więc nie ma sensu strzelać z wielkiego działa do muchy.
 

lipikar

New member
Dokładnie - HDMI w tv to wejścia. Musisz podłączyć przez optyczny audio (toslink kosztuje jakieś 40 zł) albo przez wyjście coaxialne / cinch'e.
 
Do góry