Podlaczenie amplitunera przez HDMI

Henry

Active member
Bez reklam
Ta opcja jest fajna jak masz np. tylko sam odtwarzacz podpięty bezpośrednio pod TV albo jakieś KD w jednym klocku, w innych przypadkach niestety trochę komplikuje życie ;)
 

robs85

New member
Jeszcze jedno małe pytanie, ponieważ po wyłączeniu Anynet amplituner nie widzi HDMI zwrotnego z telewiozra.. Wejscie Audio TV w amp jest ustawione na HDMI ACR (TV też podłączony pod HDMI ACR) więc jeśli włączę na TV youtube to dzwięk powinien być słyszalny na kolumnach.. jednak się tak nie dzieje.. Amplituner nawet nie widzi połączenia kiedy wybiorę na amp Audio TV. Czy Anynet steruje HDMI zwrotnym w TV czy jest jakieś inne ustawienie tego? Dodam że jak włącze Anynet w TV to dzwięk z youtube mogę słuchać na kolumnach..
Jeśli dobrze myślę to najlepiej kupić kabel optyczny i podłączyć teraz wyjscie TV do wejścia amplitunera właśnie za pomocą tego kabla i zrezygnować Anynet.. Zgadza się?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja mam u siebie w TV zwykłe HDMI bez ARC, a zobacz czy nie masz w opcjach DVD możliwości rozłączenia Anynet, wtedy włącz tylko w TV, ewentualnie w TV podłącz ampli pod inne wejście HDMI, tak trochę kombinuję teraz ;)
 
Do góry