Podlaczenie amplitunera przez HDMI

krolik122

New member
Witam! Mam pytanie. Posiadam amplituner Pioneer VSX-322 do tego Pioneer BDP-450 i kolumny Maestro S, ogolnie dziala to jako stereo ale chce podlaczyc to pod TV i tutaj zaczynaja sie problemy bo jak polacze kablem HDMI TV do OUT (w amplitunerze) i cyfrowy polsat kablem HDMI do amplitunera to musze za kazdym razem wszystko wlaczac! Jak podlaczyc tak zeby tv dzialalo tylko z cyfrowym polsatem a amplituner i glosniki to byl tylko dodatek ktory sobie wlacze jak poleci jakis lepszy film w tv???
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
2 opcje. Albo podłączasz dekoder pod TV kablem HDMI i optykiem z dekodera do amplitunera, albo ( jeżeli masz?) ustawiasz w ampli opcję HDMI Pass Through. Umożliwia ona przesyłanie obrazu i dźwięku przez amplituner KD bez konieczności jego włączania.
 

krolik122

New member
Jesli chodzi o pierwsza wersje to juz tak probowalem ale wtedy nie bedzie mi dzialal blu rey. Co do drugiej wersji to nie mam pojecia jak to wlaczy bo nie posiadam instrukcji do tego amp. :( Morze mala podpowiec jak to zrobic w amplitunerze pioneer?
 

krolik122

New member
Dobrze sprawdzilem druga wersje i faktycznie dzwiek przelacza sie na glosniki w tv ale nadal musi byc wlaczony amplituner jak go wylacze to wylacza sie dekoder polsatu. A jakies inne wyjscie zebym nie musial wlaczac amplitunera???
 
I

irek6311

Guest
Połącz wszystko do amplitunera (HDMI) i HDMI out do TV ,
na pilocie obok głównego sterowania strzałki i centralnie enter z lewej góra klik ten przycisk ,
potem na wyświetlaczu amplitunera wyświetlą się funkcje i wyszukaj HDMI AMP i strzałką w prawo zmień na HDMI THRU .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Opcja nr. 1 dotyczy tylko dekodera TV. Odtwarzacz BD podłączasz normalnie do amplitunera, bo przeważnie filmy BD/DVD i tak oglądamy przez KD, a TV niekoniecznie zawsze puszczamy przez głośniki.
 

dimo

New member
Dobrze sprawdzilem druga wersje i faktycznie dzwiek przelacza sie na glosniki w tv ale nadal musi byc wlaczony amplituner jak go wylacze to wylacza sie dekoder polsatu. A jakies inne wyjscie zebym nie musial wlaczac amplitunera???

VSX-322 raczej nie ma opcji HDMI Passtrough i przy podłączeniu wszystkiego przez hdmi amplituner musi być włączony. Jeżeli chcesz tego uniknąć to połącz to co chcesz oglądać przy wyłączonym ampli ( np. tuner satelitarny) bezpośrednio do telewizora przez hdmi a przewodem optycznym albo koaksjalnym do ampli.
BD raczej ogląda się z dźwiękiem z kolumn więc to można podłączyć kablami hdmi przez amplituner.
 

krolik122

New member
To sprobuje tak! Bo najbardziej chodzi tu wlasnie o "tuner satelitarny" Tylko jak go podlacze kablem hdmi do tv to koksjalem czy optykiem musze podlaczyc dekoder z amlitunerem czy tv z amplitunerem?
 

dimo

New member
Dekoder kablem optycznym albo koaksjalnym ( w zależności jakie masz wyjścia) do amplitunera. Można wtedy oglądać tv bez włączania amplitunera. Jak chcesz oglądać z dźwiękiem z kolumn to włączasz amplituner i wyciszasz telewizor.
 

krolik122

New member
Dziwne mam teraz polaczone tak: Dekoder kablem HDMI do tv i z dekodera otykiem do amplitunera i z amplitunera HDMI do TV i nie dziala dzwiek na ampitunerze. Nie wiem kupie jeszcze kabel koksjalnym i zastapie nim optyka.
 

bojeq

New member
Sprawdź jeszcze w amplitunerze przyporządkowanie wejścia audio do poszczególnych "trybów" pracy ampli (np. BD, Game, itp)
 

krolik122

New member
Dzieki Koledzy DZIALA:)) mam jeszcze jedno male pytanie wiem ze to nie ten dzial ale moze bedziecie wiedzieli co to jest na wyswietlaczu w amplitunerze jest jakby mniejszy wyswietlacz w instrukcji jest on opis jako "PRESET information or input signal indicator" jak go wlaczyc i co na nim sie wyswietla?
 

robs85

New member
Witam,
podepnę się do tematu.. Posiadam TV UE55F6770 oraz amplituner Denon avr x2000. Próbuję to połączyć aby działało tak jak chcę ale nie mogę.. Może Wy coś doradzicie co robie źle.. Wygląda to tak:
Do TV podłączony dekoder Multimedi przez HDMI (nie zostało to podłączone bezpośrednio do amplitunera ze względu że nie zawsze chce oglądać zwykłe programy na głośnikach zewnetrznych) oraz amplituner pod HDMI ARC. Do amplitunera podłaczony jest oczywiście TV pod HDMI ARC oraz odtwarzacz DVD.. Wszystko dziąła do czasu kiedy na DVD chce posłuchać muzyki a TV mi nie potrzebny. W momencie włączania DVD i amp włącza się automatycznie TV, a jeśli po uruchomieniu juz DVD wyłącze TV to DVD też się wyłącza.. Nie mogę znaleźć ustawienia które mogło by to zmienić.. Proszę o jakąś rade.. Coś robie nie tak i najprostrze rzeczy czasami najtrudniej znaleźć;-)
Powiedzcie mi jeszcze czy jest jakaś funkcja która pozwala na to żeby amplituner sterował mi wyborem HDMI w TV? Chodzi o to że jeśli wybiore np na amp odtwarzanie DVD to TV sie przełączy na HDMI amplitunera a kiedy np wybirę na amp Audio TV to wróci spowrotem na Multimedie? Czy to niemożliwe:p?
Jeszcze jedno pytanie czy jeśli podłącze multimedie pod amplituner to czy w jakiś szybki sposób mogę wybierać przez co ma leciec dzwięk? Przez kolumny lub przez TV.. Bo może mogę podpiąć dekoder pod amplituner i w ogóle nie muszę go włączać żeby móc oglądać i słuchać kanały z dekodera na TV..
Trochę się rozpisałem ale liczę na małą pomoc;-)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz co, nie pamiętam dokładnie, ale pobaw się funkcjami "TV Control", "HDMI Control" i "Power Control". Zobacz czy po wyłączeniu jednej z nich będzie ok.? Jeżeli chcesz żeby dźwięk leciał przez amplituner do TV, nawet gdy ampli jest wyłączony, to musisz załączyć funkcje "HDMI Pass through". Poczytaj instrukcje, bo te funkcje co teraz podaje są ze sobą powiązane i trzeba wiedzieć co zaznaczyć żeby działało.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam,
podepnę się do tematu.. Posiadam TV UE55F6770 oraz amplituner Denon avr x2000. Próbuję to połączyć aby działało tak jak chcę ale nie mogę.. Może Wy coś doradzicie co robie źle.. Wygląda to tak:
Do TV podłączony dekoder Multimedi przez HDMI (nie zostało to podłączone bezpośrednio do amplitunera ze względu że nie zawsze chce oglądać zwykłe programy na głośnikach zewnetrznych) oraz amplituner pod HDMI ARC. Do amplitunera podłaczony jest oczywiście TV pod HDMI ARC oraz odtwarzacz DVD.. Wszystko dziąła do czasu kiedy na DVD chce posłuchać muzyki a TV mi nie potrzebny. W momencie włączania DVD i amp włącza się automatycznie TV, a jeśli po uruchomieniu juz DVD wyłącze TV to DVD też się wyłącza.. Nie mogę znaleźć ustawienia które mogło by to zmienić.. Proszę o jakąś rade.. Coś robie nie tak i najprostrze rzeczy czasami najtrudniej znaleźć;-)
Powiedzcie mi jeszcze czy jest jakaś funkcja która pozwala na to żeby amplituner sterował mi wyborem HDMI w TV? Chodzi o to że jeśli wybiore np na amp odtwarzanie DVD to TV sie przełączy na HDMI amplitunera a kiedy np wybirę na amp Audio TV to wróci spowrotem na Multimedie? Czy to niemożliwe:p?
Jeszcze jedno pytanie czy jeśli podłącze multimedie pod amplituner to czy w jakiś szybki sposób mogę wybierać przez co ma leciec dzwięk? Przez kolumny lub przez TV.. Bo może mogę podpiąć dekoder pod amplituner i w ogóle nie muszę go włączać żeby móc oglądać i słuchać kanały z dekodera na TV..
Trochę się rozpisałem ale liczę na małą pomoc;-)

Zobacz na str. 133 instrukcji, tam masz opisane. (Zobacz na dołączonej plycie CD, bo wydrukowana jest jedynie skrócona wersja. Jeśli nie masz CD to bez problem możesz ściągnąć ze strony Denona)
Podepnij wszystko pod amplituner, dekoder też, w TV będziesz korzystał tylko z jednego źródła, więc odejdzie problem ich przełączania w TV, a jak będziesz chciał oglądać TV bez dźwięku z amplitunera, to sygnał będzie przepuszczony. W ustawieniach HDMI włącz priorytet dla dekodera sat.
DVD podłącza przez HDMI do ampli. U siebie mam TV Samsunga i BR Samsunga i u mnie takie ustawienia działają, po wyborze źródła BR na ampli TV sam się nie włącza, działa jedynie BR i ampli
 

robs85

New member
Hej dzięki za podpowiedzi! Podłączyłem tak jak mówiliście dekoder pod amplituner i faktycznie działa:)
Wciąż jednak mam problem z DVD.. próbowałem już chyba wszystkiego.. Ustawiłem HDMI Pass Through na włącz, sterowanie HDMI wyłącz, źródło Pass Trough na CBL/SAT i wciąż jak włączam DVD włącza mi się TV, a jak wyłączę TV to wyłącza mi się automatycznie DVD.. i tak w kółko..
Zmieniłem ustawienia na Sterowanie HDMI włączone i Sterow. wył. Zasilania na WYŁ... i dalej to samo.. Nie wiem już co mogę jeszcze zrobić..
Macie może jakieś pomysły?
 
Do góry