Podłaczenie 2 sub. do przedwzmacniacza stereo

darekrocznik

New member
Panowie chciałbym 2 suby Veloddyne EQ Max 10 wykorzystać zarówno do podłączenia z amplitunerem ( do kina domowego ) jak i przedwzmacniaczem ( do stereo ). W subach wykorzystałbym wejście liniowe Line Out - do kina pojedyńczym kablem sygnałowym L - LFE ( mono) a do stereo drugie czyli R. Ze względu, że wyjście pre - out w przedwzmacniaczu ( Marantz Peral Lite) mam zajęte przez końcówkę mocy mogę rownież wykorzystać linniowe wyjścia - recording 1 lub 2. teraz kwestia czy jest sens inwestowania w kabel - konektor "Y" myślałem o MDSWY, czy w tym przypadku będzie lepiej chodzić niż na pojedyńczym kablu chinch na tę chwilę 1 sub. mam podłączony do lewego kanału wyjścia recording przedwzmacniacza a drugi sub. do prawego wyjścia recording przedwzmacniacza. Jakby skorzystał z konektora Y to 1 sub do wyjść recording 1 a drugi sub. recording 2, tylko czy jest sens w to inwestowania., czy będzie duża zmiana na lepsze ? Niektórzy polecaja konektory Y ale dwie końcówki jak idą do sub. a jak będzie odwrotnie, dwie końcówki kable do przedwzmacniacza?
 

darekrocznik

New member
Najlepszym rozwiązanie jest podłączenie kablem głośnikowym. Lfe zostaje do amplitunera a moim Vellodyne EQ Max 10 i może być to i to, wykorzystałem kabel do bi- warringu bo i tak moje monobloki Atolla mogą wykorzystwać tylko po jedej parze terminala, teraz z każego terminala w końcówkach Atoll idzie po dwa kable jeden do przodów drugi do subów i powiem jest dobrze i podstawa teraz nie mam przydźwięku jak podłączałem suby do wyjść linniowych przedwzmacniacza, chyba nie będzie problemu jak korzystam z 2 sub. że przy jednym jest wykorzystany prawy terminal a przy drugim lewy ? U mnie jest taki schemat i jest napisane, że podłączenie głównych kolumn głośnikowych pod terminale sub. jest opcjonalne. Więc pokombinuje z tym, chyba to będzie lepsze niż wcześniejsze połączeniem. mam nadzieję spadku mocy na kolumny przednie nie będzie. Lepsze wyjście chyba jest jak przody są podłączone do końcowki nie suba ? U mnie jak pisałem powyżej jest to opcjonalne połączenie przodów do suba.
 
Do góry