Podłączanie słuchawek do TV

termometr

New member
Witam. Mam taki problem. Z racji tego że babcia chodzi wcześnie spać a dziadek lubi dłużej pooglądać tv dochodzi z tego powodu do wielu sprzeczek ;) Babcia nie może zasnąć jeżeli słyszy w drugim pokoju głosy z telewizora, a że dziadek słuch ma już nie najlepszy to i babci się nie dziwię ;) Zbliża się Gwiazdka i chciałbym zrobić prezent im obojga. Mam na myśli kupno dla dziadka słuchawek z jakimś długim kablem i podłączenie ich do telewizora. Tyle wstępem, przejdźmy do sedna.

Ich telewizor to srebrny Samsung CRT nie najnowszy, nie najstarszy ale bez gniazda słuchawkowego. Jedynie 2x chinch out. Wiem, że słuchawki podłączone za pomocą przejściówki nie będą działać.

1. Czy mogę wykorzystać stare głośniki komputerowe (i przez nie podłączyć słuchawki) czy muszą być to głośniki z jakimś wzmacniaczem wbudowanym? Czy te głośniki muszą być połączone bezpośrednio przez chinche? Co jeżeli jest minijack? Mogę zastosować przejściówkę czy efekt będzie taki sam jakbym podłączał słuchawki przez przejściówkę?
2. Załóżmy że mam głośniki albo wzmacniacz słuchawkowy i podłączam to do tv. Czy dźwięk będzie i w słuchawkach i w tv? Co jeżeli mam podłączony ale wyłączony wzmacniacz/głośniki czy dźwięk będzie w tv czy pojawi się dopiero jak odłączę zestaw? Czy jeżeli wyciszę głos w tv to będzie coś słychać na słuchawkach?

Trochę dużo tych pytań ale mam nadzieję że idzie zrozumieć ;)

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Witaj,

Raczej ze swojego pomysłu nie skorzystasz na prezent. TV bez wyjścia na słuchawki, będzie grał niezależnie od podpiętych urządzeń na cinchach. Można by wyprowadzić sygnał z "cinchy" na wzmacniacz i stąd na słuchawki ale przy założeniu, iż całe wzmocnienie będzie ze wzmacniacza. Inaczej, głośność na TV na tyle słaba by babcia nie słyszała i we wzmacniaczu na tyle głośnia by dziadek już słyszał. Tak czy siak bez wzmacniacza się nie obejdzie (imo).

Pzdr.,
(C)G
 

termometr

New member
Wystarczy wzmacniacz słuchawkowy?

nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Podłączając wzmacniacz słuchawkowy i wyciszając głos w tv to na słuchawkach podłączonych do wzmacniacza też dźwięk będzie wyciszony?
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
I dalej jak logika podpowiada wyciszając sygnał do zera nie będziesz miał go wcale, obniżasz go do poziomu słyszalności twojej babci a wzmocnienie sygnału dla twojego dziadka będzie przez wzmacniacz.

(C)G
 

michalzielek

New member
Wzmacniacz słuchawkowy

Do telewizora bez gniazda jack polecam wzmacniacz WZS1W, bardzo dobrze wzmacnia dźwięk prosto z wyjść RCA, pozostaje nawet zapas mocy :) Takie rozwiązanie nie odłącza głośników w TV
 

Disto

New member
Bez reklam
Można też dżwięk w TV wyciszyć, i nie ma to wływu na sygnał wyjściowy [który jest stały] gniazd SCART/ CHINCH w TV.
 
Do góry