pobor energii

inz

New member
Ostatnio dostalem jak dla mnie spory rachunek za prad i zaczalem sie zastanawiac czemu przegladac wszystkie urzadzenia i okazalo sie ze moj amplituner napisane ma ze pobiera 460W i tu pojawia sie pytanie czy wystarczy ze wlacze amplituner i od razu tyle powbiera? a jak nastawie go na 15% glosnoscii i wacze tylko dwie kolumny ktore maja macy ciaglej po 80 W to ile pobiera amplituner?
 

krisder

New member
Bez reklam
460W to jest maksymalny pobór energii i występuje tylko przy korzystaniu z pełnej mocy ampli. Swoją drogą mój ampli, którego mam od ponad miesiąca spowodował wzrost rachunku za energię o 100 pln. Tylko że mój ma max. pobór 750W a gra na okrągło gdyż nie korzystam z głośników tv.:confused:
 

sandokan4

New member
Skoro jesteśmy przy poborze energii amplitunerów, to może ktoś wie ile pobiera ONKYO 607 w STANDBY /dodam,że cały czas jest letni w tym poziomie włączenia/.Czy to normalne?
 

inz

New member
o tyle dobrze ze nie ciagnie caly czas tych 460W ale u mnie tez jest ciagle wlaczony, majac amlituner dzwiek z tv w zaden sposob nie jest akceptowalny ;] a jakis patent moze ustawienie aby i tak obnizyc zuzycie ?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Ostatnio dostalem jak dla mnie spory rachunek za prad i zaczalem sie zastanawiac czemu przegladac wszystkie urzadzenia i okazalo sie ze moj amplituner napisane ma ze pobiera 460W i tu pojawia sie pytanie czy wystarczy ze wlacze amplituner i od razu tyle powbiera? a jak nastawie go na 15% glosnoscii i wacze tylko dwie kolumny ktore maja macy ciaglej po 80 W to ile pobiera amplituner?

Cóż. U mnie zestaw pobiera przeciętnie 380-420W. Wliczając w to:
- TV plazma 50": 150-250W
- PS3 (grubaska): 100-150W
- integrę stereo: 40-80W
- ampli (nominalnie 390W): 40-80W (ale nie musi napędzać głośników frontowych).

Rachunki za prąd (plus lodówa, ciągłe pranie przy dwójce małych dzieci, plus 2 lapki i stacjonarka) to jakieś 70-80PLN/miesięcznie, także nie ma tragedii (za to WSZYSTKIE żarówki mamy energooszczędne, także w łazience świeci się 2x10W, zamiast 600W w halogenkach, jak u znajomego - każdy snopek światła to 50W).

W praktyce ampli nie ciągnie aż tak dużo prądu (w zależności od klasy - przy A/B musi trochę pociągnąć na "biegu jałowym", przy D w zasadzie wcale). 100W przy integrze (nominalnie 220W) to już naprawdę bardzo dużo (jak na 20m^2). W standby wszystko ciągnie poniżej 8W.
Poza tym - co to 15%? W jakiej skali? Pamiętaj, że pobór mocy rośnie wykładniczo do otrzymanej głośności - podwojenie głośności z akceptowalnej skali (kilku wat na kolumnę- u mnie, bo moja żona woli słuchać jeszcze ciszej) to może być rząd wielkości (do 10x).
Proponuję nabycie miernika (jakieś 50-200PLN) i pomiary własnoręczne (bo duży pobór mocy może być spowodowany jakimś zwarciem - chociaż tu powinny zadziałać zabezpieczenia).
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Skoro jesteśmy przy poborze energii amplitunerów, to może ktoś wie ile pobiera ONKYO 607 w STANDBY /dodam,że cały czas jest letni w tym poziomie włączenia/.Czy to normalne?
Jak jest letni to masz włączone hdmi w standbayu czyli 50-70watt.
 

sandokan4

New member
Czyli co? - mam odłączać przewody HDMI??????????
Wszystko mam podłączone przez te przewody:
do ampli - nagrywarka DVD, sat N-ka, a od ampli do TVplazmy
Już nie wiem - z tymi kablami fioła można dostać.
Rozumiem, że jeśli zastosuję inne przewody połączeniowe, to by się ampli nie grzał w standby?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To kwestia ustawienia w menu amplitunera. Pewnie teraz masz tak ustawione, że przy wyłączonym amplitunerze obraz leci np z dvd do tv?
 

sandokan4

New member
Wezmę to wszystko posprzedaję bo mam już dość. Każdy mówi coś innego, instrukcja sobie ,a życie sobie. Co prawda temat powinien być w innym dziale, ale zadałem tam to pytanie kilka dni temu i nadal nikt nie podpowiedział.
Jak mam w końcu podłączyć n-kę, nagrywarkę panas EH58, plazmę panas 37PV80P do Onkyo 607, aby można było nagrywać programy z n-ki, odtwarzać muzę i filmy zarówno z TV,DVD i aby mi się nie włączalo wszystko jak włączę jedno i jak ustawić w menu ampli aby się nie grzało w standby. UFF - walczę już z podłaczeniami od jakiegoś czasu i nadal jestem w lesie. Mam dość.
Aby nie zaśmiecać innych wątków, zapraszam chętnych i mających wiedzę w tym temacie na Priv. Nie ukrywam,że liczę na pomoc. Pewnie nie ja jeden.
 
Do góry