po impezie... Klipsch rf-82

antekwp2

New member
Witam.
Posiadam aktualnie Klipsch rf-82 i H/K 3490.
Po wczorajszej imprezie zauważyłem ze jedna z kolumn gra zupełnie inaczej niż druga (wcześniej grały identycznie). Problem polega na tym ,że nie słychać za dużo sopranu a i wokal się mocno przytłumił/zniekształcił a bas też gra trochę płyciej i w ogóle nie tak jak powinien . Pytanie co się mogło stac i co należy wymienić żeby to dalej grało jak dawniej? Głośniki 20 cm są całe nie wiem co z sopranem a może te części w środku się zjarały (kondensatory itp)?
 

antekwp2

New member
Wzmacniacz jest ok po przełączeniu kanału z dobrze grającej kolumny efekt jest ten sam czytaj gra to jak kolumna za 50 zł. membrana chodzi bas jest taki połowę słabszy i w ogóle inny jakby wyższy, sopranu jest tyle co nic. Ta dobrze grająca na - 10 db gra jak ta zepsuta na + 10 db. Dźwięk zrobił się papierowy/kartonowy zero przestrzeni nic co było do tej pory.
 
Ostatnia edycja:

antekwp2

New member
Z gwarancją ciężko bo membrany mają uszkodzenia mechaniczne czyli małe wgnioty na złotych membranach i raczej mi ich nie przyjmą na gwarancję. Pytanie jaki serwis mi je przyjmie? I zrobi je tak jak wcześniej grały?
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Warto zaryzykować. Telefon i działaj:) Szkoda że mnie na tej imprezie nie było. Niedosyć że głośniki popalone to jeszcze ktoś palcami powgniatał. Kac Vegas:) Niech teraz koledzy zrzutkę zrobią na kolumnę. Niczego tak nie lubię, jak nie szanowanie cudzej własności.
 

antekwp2

New member
Wiecie co zobiłem z tym sopranem? xDD Kupiłem dwa subwoofery!!!! 2x Klipsch RW -12 D !!!!!!! Teraz w pokoju 16 m2 jest hardcore. W ten sposób znalazłem patent na ten sopran teraz, nawet za dobrze nie słuchać tej sprawnej kolumny. xDDDDDD
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie to trochę bez sensu...ale to Twoja kasa. Wogóle to nieporozumieniem jest wstawianie takich kolosów jak RF 82 na 16mkw, nawet bas się z tych kolumn na takim metrażu nie rozwinie. A co dopiero dokupienie jeszcze 2 mocnych subwooferów. Praktycznie to jeden taki jest aż za mocny do tego pomieszczenia (260W/575W). Osobiście ten zestaw co masz to ja bym wstawił na 35 - 40 mkw. Teraz to spokojnie możesz jeszcze z kolumn wymontować głośniki od średnich, bo pewnie też ich nie słychać:)
 

antekwp2

New member
Te suby mają : AMPLIFIER POWER: FTC Rated Power: 350 watts continuous @ <2% THD / Dynamic Power*: 825 watts, więc trochę więcej niż Ty napisałeś. Suby nie grają na full, wiadomo, nie da się wysiedzieć. Za to odciołem je na 40 hz i ładnie uzupełniają się z frontami. Jedno mam za free..... Klimatyzację w pokoju xDDDDDD Ilości powietrza wydmuchiwane przez każdego z nich są spore. Ale i tak tak jak piszesz bas sie ladnie rozchodzi dopiero na dworze heheh xDDDDDD
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Fakt, zasugerowałem się modelem 10D. No to tym bardziej za mocne. Naprawdę szkoda kasy, bo w takim pomieszczeniu to ten zestaw nawet nie rozwinie skrzydeł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry