Po co projektor 3D

AlMastar

New member
Witam,

Planuje zakup projektora - zrobiłem pokój zaciemniony, miejsce na ekran i teraz się zastanawiam - czy kupować projektor 3D ? Niby prawie się zdecydowałem na HD33 tylko zastanawiam się czy w ogóle to 3D jest potrzebne ?

Co aktualnie można oglądać w 3D - czy można jakoś konwertować obraz zwykły do 3D lub go jakoś "symulować" ? Mam n-kę i x-box 360 czy jakoś użyję tej technologii 3D na tych sprzętach ?

Będę też miał podłączonego laptopa do projektora przez kabel HDMI 1.4 - czy tutaj jakoś powalczę ? Czytałem, że przy sygnale z laptopa nie musi być projektor 3D bo można sygnał z laptopa wypuścić żeby był niby 3D i oglądać go w okularach.

Może lepiej kupić lepszy projektor "zwykły" niż płacić 6tys za projektor 3D ?

Pozdrawiam Kuba
 

prime

New member
dziwny to jest Twój komentarz... a o pytaniu nie wspomnę
sam musisz wiedzieć czy 3d Cie bawi, czy nie
za 6tyś dobrego projektora z 3d nie dostaniesz...
 

AlMastar

New member
nie pytam czy mnie bawi czy nie - tylko co na nim będę mógł oglądać (z tego co wyczytałem to z komputera można przez HDMI rzucić obraz podzielony na dwa czy tam przerobiony i w projektorze 3D jest chyba niepotrzebne)

z tego co czytam to żadnej telewizji 3d nie ma, gier na x-box chyba też nie, blue-ray nie mam, z komputera nic chyba nie wrzucę po HDMI (chyba że wrzucę)

i właśnie się pytam - do czego można wykorzystać ten projktor 3d - czy jest to raczej wydatek na przyszłość (powiedzmy mniej odległą, ale przyszłość i np. nie opłaca się kupować bez 3d)

co do 6tys to chcę kupić Optomę HD300x, HD33 lub Epsona EH-TW6000 - podobno wystarczający
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
nie pytam czy mnie bawi czy nie - tylko co na nim będę mógł oglądać (z tego co wyczytałem to z komputera można przez HDMI rzucić obraz podzielony na dwa czy tam przerobiony i w projektorze 3D jest chyba niepotrzebne)

z tego co czytam to żadnej telewizji 3d nie ma, gier na x-box chyba też nie, blue-ray nie mam, z komputera nic chyba nie wrzucę po HDMI (chyba że wrzucę)

i właśnie się pytam - do czego można wykorzystać ten projktor 3d - czy jest to raczej wydatek na przyszłość (powiedzmy mniej odległą, ale przyszłość i np. nie opłaca się kupować bez 3d)

co do 6tys to chcę kupić Optomę HD300x, HD33 lub Epsona EH-TW6000 - podobno wystarczający

Jest duzo filmow 3D(np. SbS), trzeba tylko miec na czym je odtwarzac. Mozna to robic za pomoca odtwarzacza z 3D, lub z komputera. Co do komputera to mozna nawet zwykle filmy(2D), przerabiac na 3D odpowiednimi odtwarzaczami do filmow - efekt taki sobie.

Osobiscie posiadam TW5900, a nie TW6000, ale ponoc oba modele nie roznia sie znaczaco. I coz.. nie polecam tych modeli; brak lens shiftu, naprawde slaby poziom czerni. Chyba warto dolozyc i kupic np. TW3500, czy TW3600 - no chyba ze sie chce miec 3D. Ja TW5900 kupilem tylko dlatego, ze dostalem oferte od epsona i za 30% mniej dostalem nowy projektor z uszkodzonym pudelkiem.
 

AlMastar

New member
Jest duzo filmow 3D(np. SbS), trzeba tylko miec na czym je odtwarzac. Mozna to robic za pomoca odtwarzacza z 3D, lub z komputera. Co do komputera to mozna nawet zwykle filmy(2D), przerabiac na 3D odpowiednimi odtwarzaczami do filmow - efekt taki sobie.

Osobiscie posiadam TW5900, a nie TW6000, ale ponoc oba modele nie roznia sie znaczaco. I coz.. nie polecam tych modeli; brak lens shiftu, naprawde slaby poziom czerni. Chyba warto dolozyc i kupic np. TW3500, czy TW3600 - no chyba ze sie chce miec 3D. Ja TW5900 kupilem tylko dlatego, ze dostalem oferte od epsona i za 30% mniej dostalem nowy projektor z uszkodzonym pudelkiem.

czyli jak rozumiem film SbS przez kabel HDMI rzucam z komputera na rzutnik i mam 3D, przeróbki z 2D na 3D domyślam się, że są słabe, ale też się da.

na x-boxa też kilka gier jest więc spoko - kwestia kiedy będą 3D z Kinektem (ooo też są), ale mało :D

a czy coś co w czasie rzeczywistym zmienia 2D w 3D ? pewnie by to słabo wyglądało, ale dałoby radę

czyli zostaje polecana Optoma HD33 lub HD300x
 

marcoDCE

New member
3D to potęga to jest dopiero potężna jakośc obrazu w filmach. ja oglądałem filmy głównie HD (720 i 1080) bo avi czy jakies rmvb mnie śmieszy:) A przeskok jakości z hd na 3d jest powalający. Ja oglądam filmy 3d sbs(mkv) z kompa wiec wiem ze to nie jest jeszcze szczyt możliwości bo mój komp ledwo sobie z nimi radzi. A WIEC 3D POLECAM i nie rozumie pytań czy warto. Mam optome gt750 okulary i nic wiecej nie trzeba(prócz dobrego zródła:) OD CZASU GDY PIERWSZY RAZ 3D SPRÓBOWAŁEM TERAZ SZUKAM TYLKO TAKICH FILMÓW!!!
 

prime

New member
3D to potęga to jest dopiero potężna jakośc obrazu w filmach. ja oglądałem filmy głównie HD (720 i 1080) bo avi czy jakies rmvb mnie śmieszy:) A przeskok jakości z hd na 3d jest powalający. Ja oglądam filmy 3d sbs(mkv) z kompa wiec wiem ze to nie jest jeszcze szczyt możliwości bo mój komp ledwo sobie z nimi radzi. A WIEC 3D POLECAM i nie rozumie pytań czy warto. Mam optome gt750 okulary i nic wiecej nie trzeba(prócz dobrego zródła:) OD CZASU GDY PIERWSZY RAZ 3D SPRÓBOWAŁEM TERAZ SZUKAM TYLKO TAKICH FILMÓW!!!

heh, sznuaje Twoje zdanie, ale te całe 3d w okularach jest bez sensu, co innnego jak pojawią się projektory korzystające z 3D bez okluarów, wówczas efakt będzię napewno, ale tylko w filmach robionych pod 3d.
Ja obecnie jak mam iść do kina na film w 3d + okluary to odpuszczam, i czekam na wersje 2D u siebie na projektorze.... okulary 3D nie dają poczucia oglądania filmu na wielkim ekranie!!!
 

marcoDCE

New member
heh, sznuaje Twoje zdanie, ale te całe 3d w okularach jest bez sensu, co innnego jak pojawią się projektory korzystające z 3D bez okluarów, wówczas efakt będzię napewno, ale tylko w filmach robionych pod 3d.
Ja obecnie jak mam iść do kina na film w 3d + okluary to odpuszczam, i czekam na wersje 2D u siebie na projektorze.... okulary 3D nie dają poczucia oglądania filmu na wielkim ekranie!!!

trzeba odpowiednio wielki ekran sobie wygenerowac i w odpowiednim miejscy zasiąść(tak aby cie otaczał). Aby dobrze film obejrzeć,poczuć klimat i dostrzec to co reżyser i cała masa ludzi chciała przekazać TO TRZEBA NAPRAWDE BARDZO SIE POSTARAĆ(duży wkład kasy i czasu). ja jestem kinomanem i jak nie obejrze kilku filmów w tygodniu to choruje:), a to 3D co jest w kinie to NIE POLECAM raz byłem i teraz wolę iść na jakąś głupkowatą komedie nawet polską niż oglądać 3D z 15-20metrów które wygląda jak przez okno. Używam także 3d do grania na ps3 np w gt5 i to dopiero jest grafika w grach w której można sie poczuć JAK BYŚ TAM BYŁ!!!(bo po to jest wirtualny świat) POLECAM i podsumowując LEPIEJ COŚ MIEĆ JAK NIE MIEĆ!!!

a jeśli chodzi o oczekiwania to ja czekam aż HOLOGRAMY bedą dostępne dla zwykłych szaraków(może dożyje:) pozdro
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Ja dołożę od siebie że 3D na projektorze to niebo a ziemia w porównaniu to TV3D. Generalnie jak największy ekran i efekt murowany.
 

marcingo

New member
Ekran 135'' projektor optoma HD33 odległość siedzenia od ekranu 3,5m efekt powalający. Polecam inwestycję w 3D. Chyba już nie pójdę do kina na film 3D.
 

tretorn

New member
właśnie nie ma na ich stronie czy jest 3d redy ale zadzwoniłem i wiem już że nie jest maksymalna częstotliwość jaką osiąga wynosi 85Hz a potrzebne jest 120hz
 

dradro

New member
Warto iść w 3D tylko trzeba zrobić dokładne rozeznanie nt. tego jaki rodzaj 'metody uzyskania obrazu 3D' dany projektor posiada, a co więcej musisz pamiętać, że "3D Ready" nie oznacza, że 'zaraz po wyjęciu z pudełka i założeniu okularów' projektor wyświetli nam obraz w trójwymiarze. Powodzenia!
 
Do góry