Płynność odtwarzania HD (ale nie tylko)

chrisjan

Member
Witam,
Co może być przyczyną przycięć w odtwarzanym z komputera materiale wideo. Widoczne jest to przy poziomych przejazdach kamery (panoramach), jako delikatne "chrupnięcia" obrazu.
Sprawdzałem już chyba wszystkie elementy:
- procesor E6300 - podkręcenie do prawie 3GHz nic nie zmieniło - zresztą nawet bez podkręcenia obciążenie rdzeni nie przekracza 50%
- karta grafiki - wcześniej Ati X1950 teraz HD4850
- kable - HDMI, VGA
- kodeki - CoreAVC, KLite, FFDraw,
- rozdzielczości ekranu - 720p, 1280x720 60Hz, 1024x768 30iHz
- inny komp (laptop C2D 2,0 GHz z HDMI i VGA)
- różne pliki ( zarówno SD jak i HD) mkv, avi, ts

Efekt wciąż ten sam - panoramy lekko przeskakują

O dziwo ten sam materiał puszczony (oczywiście SD) puszczony z DVD Panasonic’a podłączonego przez HDMI - odtwarza się płynnie.

Jako wyświetlacz obrazu służy plazma Panasonic TH-37PV60.

Komp: E6300, 2GB, Ati4850 (DVI->HDMI), Vista Premium
Laptop: C2D 2,0GHz, 2GB, GF8400 (HDMI, VGA) Xin Xp Pro
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chrisjan

Member
Coświęcej na ten temat?
I czemu obraz z DVD, X360, tunera jest pynny, a z kompa nie?
Zresztą kiedyś już poruszałem ten temat i na priv skontaktował się ze mną jeden z użytkowników forum, że ma dokładnie ten sam roblem z tym że za wyświetlacz służy mu projktor.

A może to tak jak z mp3'kami - niektórzy słyszą niedoskonałości kompresji, inni nie. ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Czas na zmianę telewizora.
Tu system skalowania się odzywa. Jeśli idzie bez kompresji z SD- jest extra.
Zmień telewizor - będzie extra :D
 

chrisjan

Member
Echhh...no to teraz żona mnie powiesi....Jeszcze nie mineło 1,5 roku od zmiany TV, a juz zaczne wybrzydzać nad kolejna zminą.....I jak tu twierdzić, że TV to sprzęt który kupuje się na lata....

Cały czas zastanawia mnie to że obraz z konsoli czy DVD - 720p (puszczany przez HDMI) pozbwiony jest tego defektu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

chrisjan

Member
z3 napisał:
A na monitorze komputerowym jak odtwarzasz to tez sie tnie ?

Tak, aczkolwiek wydaje się to mniej widoczne/uciążliwe (może przez różnice wielkości ekranów).

lukaszalbert napisał:
A może to wina kodeków skoro sd tnie się tak samo jak obraz wyższej rozdziałki:)

Próbowałem różnych kodeków, w różnej konfiguracji. Bez efektów.

Właściwie to nawet straciłem już nadzieję na rozwiązanie tego problemu, stąd też podjełem decyzje o kupnie Popcorn Hour'a A110. Sprzęt zamówiłem bo miałem nadzieję że w dedykowanym sprzęcie, tak jak w DVD problemu być nie powinno.
Dziś rano czytam na konkurencyjnym forum post użytkownika, który był testować w sklepie nowego PH (podłączonego do TV LCD Samsung LE32A656 Full HD) i zauważył skakanie panoramy. No i załamałem się...

Pamiętam jak lata temu, na początku ery mp3, jeden znajomy tłumaczył mi że on ich słuchać nie może bo jemu one piszczą (ponoć słyszał zakres częstotliwości wyższy niż przeciętny Kowalski).

Zaraz się okaże że ja widzę tak jak on słyszy.....:mrgreen:

kiki napisał:
Czas na zmianę telewizora.
Tu system skalowania się odzywa. Jeśli idzie bez kompresji z SD- jest extra.
Zmień telewizor - będzie extra :D

A to jeszcze jedno pytanie do forumowego experta.
Ponieważ jestem teraz na etapie wymiany ampli.
Właściwie wybór padł już na Denona 1909. Jest on wyposażony w swój wewnętrzny skaler Faroudja. Czy podłączenie kompa do TV poprzez ampli może wyeliminować problem "chrupania" panoram?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Christian, zamiast tak namiętnie cytować powołuj się na pseudonimy użytkowników. I nie twórz przy okazji trzech różnych wypowiedzi pod rząd. Wiem, że chciaeś cytować, ale wystarczy napisać pseudo użytkownika, a będzie wiadomo, do czyjej wypowiedzi się odnosisz.

ArtS :)
 

BoDeX

New member
O ile się nie mylę , to Twój TV ma rozdziałkę 1024x768 , więc musisz spróbować wymusić na nim taką samą - pewnie poprzez HDMI nie pójdzie,
więc możesz być zmuszony do D-sub , ale nie martw się - nie zauważysz
degradacji . Jak mu do tej pory podawałeś sygnał ? Czy TV ma OVERSCAN ?

Pzdr.
 

chrisjan

Member
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi w wątku. ArtS :)

TV ma rodziałkę zdajesie 1024x720.
Niestety takiej rozdiałki ustawić nie mogę, komp pozwala mi ustawić jedynie 1280x720 lub 1024x768.
Próbowałem podłączenia przez DSuba, niestety również nie pojawia się do wyboru rozdziała 1024x720. Można ją wymusić, ale niewiedzieć czemu obraz wtedy jest wyraźnie przesunięty w prawo i do góry (poza granice wyświetlaną przez TV) i nijak nie mogę jej wyrególować.
Dodatkowo obraz przez Dsub'a jest źle wyproporcjonowany. Tak jakby obraz w proporcji 16x9 poddał jeszcze raz rozciągnięciu 16x9. Przez co np filmy zajmują tylko pasek wysokości 1/2 ekranu.

@ArtS007
Ok...Moja culpa....Już nie będe. :(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bor@s

New member
hmm

a mnie się wydaje, że to wina niedopasowania klatek filmu z częstotliwością 60Hz. Jeśli film ma 24-25 klatek, to na plazmie, gdzie nie ma smużenia, każda niedopasowana klatka (np. wyświetlana 3x pod rząd) powoduje przystopowanie na ułamek sekundy. W DVD tego nie ma, no bo obraz jest podawany 50 razy na sekundę, co się pięknie synchronizuje z filmem, który ma te 25 klatek/s.
 

Domo19m

New member
"bor@s" Dzieki Ci wielkie za rozjasnienie mi tego problemu, ale czy jest jakas rada na to ? Czytalem o programie reclock ale jakos nie potrafie sobie z tym poradzic ? Ma ktos moze jakies propozycje ?
 

eempee

New member
Hejka,
jeśli odtwarzasz obraz na monitorze i TV jednocześnie, to spróbuj wyłączyć monitor w ustawieniach karty graficznej, tak aby TV był głównym (jedynym) ekranem. Jeśli pomoże, to znaczy, że grafika nie daje rady wyświetlić obrazu płynnie na dwóch wyjściach jednocześnie i po prostu na czas oglądania TV, będziesz musiał rezygnować z monitora.

Pozdrawiam,
M.
 

Raccoon

New member
Ja miałem podobny problem na projektorze, ale rozwiązało ustawienie częstotliwości ekranu w kompie na tym wyjściu DVI na 24Hz. Mój amplituner HK255 umie rozpoznać taki obraz a projektor sanyo z2000 wyświetlić i nie mam już przeskakujących panoram.
24Hz używam dla 720p i 1080p w *.mkv, gry i ewentualnie xvid (który jednak wygląda słabo :)) mam na 50Hz albo 60Hz.
W Twoim przypadku telewizor musiałby obsługiwać 24Hz.

To czy film przycina z powodu ilości klatek najłatwiej rozpoznać na napisach końcowych: ja najpierw miałem ich takie rwane odtwarzanie przy sygnale HD z kompa, po ustawieniu 24Hz jest idealnie płynnie.
 
Do góry