Plazma z dekoderem MPEG4?

Sobanek

New member
Witam! Czy spotkaliscie się z telewiorem plazmowym od 32 cali w górę z wbudowanym dekoderem z MPEG 4, gdyż słyszałem,ze jedynie taki system kodowania będzie w Polsce przydatny, dla odbioru naszej naziemniej telewizji cyfrowej. Zauważyłem,że na rynku jest bardzo mało telewizorów ze zintegrowanym dekodrem MPEG4, a w dodatku nie są to plazmy, a LCD, tak, jak np. Sony bravia.
 

ronsko

New member
Wszystkie obsługujące TNT HD (nadaje w mpeg-4):


lcd-compare.com/section-6-televiseur-lcd-plasma-90-plus-cm.htm?tft_type-plasma=1&tvtunertntmp4=1


i uwaga ponieważ od 01.12.2008 we Fracji wszystkie TV muszą mieć dekoder DVB-T ( ale niekoniecznie HD a tylko on ma mpeg-4) może być tak że model dla Fr. będzie miała taki tuner a na pozostałą część kontynentu nie (lub np. po zmianie języka w menu funkcja ta zostanie zablokowana ).
Przykładem może być
PANASONIC TH-42PZ81E wersja EU
PANASONIC TH-42PZ81B wersja UK
w numeracji wydają sie identyczne ale w wyposażeniu są b. duże różnice (na korzyść tego z B).
 

Sobanek

New member
A czy spotkaliście tv plazmowe 32 calowe z TNT HD lub MPEG 4 w przedziale 2000-3000 zł,czy to jednak jest abstrakcja,żeby w takiej cenie znaleźć? A może lepiej jest kupić tv bez zintegrowanego dekodera i dekoder z MPEG 4 dokupić samemu, jakie jest Wasze doświadczenie w tej materii??
 
J

Judash

Guest
Sobanek napisał:
A czy spotkaliście tv plazmowe 32 calowe z TNT HD lub MPEG 4 w przedziale 2000-3000 zł,czy to jednak jest abstrakcja,żeby w takiej cenie znaleźć? A może lepiej jest kupić tv bez zintegrowanego dekodera i dekoder z MPEG 4 dokupić samemu, jakie jest Wasze doświadczenie w tej materii??
Maly, a raczej wogole nie ma plazm 32", a moze lepiej Lcd 32''?Ja osobiscie kupilbym TV z DVB-T mpeg4, bo od tych skrzynek i pilotow ;), to juz mnie wykreca.
 
Ostatnia edycja:

Sobanek

New member
Sam nie wiem, nasłuchałem się wielu rzeczy na temat telewizorów i polecali mi w większości plazmy ze względu na lepszy obraz,efekt itd. ,a przy LCD pojawiają się np. problemy z katami widzenia, tak słyszałem.A na opiniach sprzedawców opierać się nie chce bo wcisną mi kit byleby sprzedać towar, stąd zasięgam opinii u źródła, u ludzi
 
J

Judash

Guest
Sobanek napisał:
Sam nie wiem, nasłuchałem się wielu rzeczy na temat telewizorów i polecali mi w większości plazmy ze względu na lepszy obraz,efekt itd. ,a przy LCD pojawiają się np. problemy z katami widzenia, tak słyszałem.A na opiniach sprzedawców opierać się nie chce bo wcisną mi kit byleby sprzedać towar, stąd zasięgam opinii u źródła, u ludzi

Ja mam 42'' plazme Panasa, ale gdybym musial kupic 32'', to wybralbym LCD, bo az tak zle, to z nimi nie jest.
 

Sobanek

New member
Aha, a można wiedzieć dlaczego? Czytałem,że w Sharpa'ch irytujące jest wolne przełączanie kanałów, skolei Sony podobno używa słabych podzespołów do produkcji swoich telewizorów, więc jak tu nie być zmieszanym.
 
Do góry