PLAZMA TH-42PY80P a DVB-T MPEG4 ??

luki2604

New member
hej, do dziś bylem zdecydowany na zakup plazmy TH-42PY80P, ale gdy okazało się (dziś, tj. 16.01.09), że w Polsce ma być uruchomiona cyfrowa telewizja naziemna do roku 2011 na całym terenie PL, to zacząłem się zastanawiać, czy ten model będzie odbierał ten standard ? Proszę o pomoc w odpowiedzi na moje wątpliwości, oraz - jakim modelem go zastąpić, gdyby okazało sie, ze nie ma jednak tego tunera ;)
Pozdrawiam !
Luki.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Dlaczego piszesz że dziś "się okazało" ?
Ustalono nową sztywną datę ?
Zdaje się, że już o tym standardzie MPG4 było wiadomo od czasu jakiegoś?
TH-42PY80P nie ma tunera MPG4, przynajmniej na stronie Panasonica Polska nie chwalą się tym.
Ze znanych mi firm Sony oferuje takowe TV.
Jednakoż to jeszcze DWA lata, a znając polskie realia zapewne więcej.
Kup Panasa i ciesz się obrazem, ew. martwił będziesz się za dwa lata, minimum.
 

luki2604

New member
"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na specjalnej konferencji ogłosiła pełny harmonogram przejścia na przekaz cyfrowy w Polsce. Uzgodniony dokument z Prezesem UKE o rozpisaniu konkursu na pierwszy multipleks ma się ukazać w ciągu kilku dni. Cały proces uruchamiania nadajników zostanie przeprowadzony w trzech etapach, natomiast wyłączanie analogu - w siedmiu. Oficjalny start cyfryzacji w Polsce : wrzesień 2009, koniec: 31 lipca 2013."
źródło: satkurier.pl/news/44881/harmonogram-cyfryzacji-w-polsce.html

PS: jak już będę wydawał kasę, to jednak chciałbym być przygotowany na MPEG4 ;) Mógłbyś kolego polecić od siebie jakiś model plazmy z MPEG4 ? z parametrami minimum jak ten PY80P ;)
Dzięki i pozdrawiam !
 

tomwoj

New member
Seria PZ panasa ma taki tuner. Poszukaj odpowiednika z PZ w symbolu (np 42PZ85E)
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mati29

New member
tylko ze to ze dvb-t bedzie w Polsce w standardzie MPEG-4 bylo wiadome co najmniej od roku :)
w tym sensie "jak to sie okazało" :)
 

martin72

New member
tunery DVB-T

luki2604 napisał:
hej, do dziś bylem zdecydowany na zakup plazmy TH-42PY80P, ale gdy okazało się (dziś, tj. 16.01.09), że w Polsce ma być uruchomiona cyfrowa telewizja naziemna do roku 2011 na całym terenie PL, to zacząłem się zastanawiać, czy ten model będzie odbierał ten standard ? Proszę o pomoc w odpowiedzi na moje wątpliwości, oraz - jakim modelem go zastąpić, gdyby okazało sie, ze nie ma jednak tego tunera ;)
Pozdrawiam !
Luki.
Seria PZ800 mają wbudowane tunery pracujące zarówno w MPEG2 jak i MPEG4-AVC. więc z tymi modlemai nie będzie problemu... tyle tylko że należą one do troszkę droższych modeli. Z tego co wiem również 46PZ86 (nie mylić z PZ85) mają MPEG4... poszukaj w specyfikacjach panasonica, najlepiej na pansaonic(kropka)de albo czesko/słowackiej stronie... tam mają PZ i PX... pozdro
 
J

Judash

Guest
  • źródło: tp emitel/dvbnews
TP EmiTel na zlecenie Telewizji Polskiej rozpoczął testy kodowania w ramach nadajników DVB-T. Wykorzystywana jest najnowsza wersja systemu NDS VideoGuard. Telewizja Polska wraz z NDS dostarczyli do testów moduły CI z kartami VideoGuard i rozpoczęto już badanie odbiorników posiadających gniazda CI w kwestii ich współpracy i dekodowania oferty.


Testy technologiczne kodowania są prowadzone wyłącznie od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:00, aby były możliwie najmniej uciążliwe dla widzów. Szyfrowane są tylko kanały TVP HD i TVP Sport. Mogą występować przerwy w kodowaniu. Testy potrwają 2 do 3 tygodni.

Prowadzone testy systemu kodowania mają na celu poznanie aspektów technologii scramblingu w ramach transmisji naziemnej telewizji cyfrowej oraz sprawdzenie poprawności działania dostępnych na rynku dekoderów DVB-T z modułami deszyfrującymi.

Ze wstępnych testów wynika, że niestety większość odbiorników DVB-T i Combo oraz telewizorów MPEG-4 z CI, które mogą pracować z modułami CI, z modułem od NDS VideoGuard nie zawsze sobie radzą. Wyjątkiem był jeden telewizor z wbudowanym gniazdem CI i tunerem MPEG-4 marki LG. Moduł CI nie wystartował na odbiornikach RWT DTV-401T, Ferguson FT8200HD, KAON KSC-S 660 HD i Technomate TM-6900 HD Combo. Nie testowano jeszcze telewizorów Sharp z wbudowanym MPEG-4 oraz odbiorników Globo HD TS1 i GoSat GS-8010CRCI HD, ale zostaną także sprawdzone w najbliższym czasie - gdy do testów trafi więcej modułów NDS.

Oczywiście jest to jedynie kwestia oprogramowania - producenci będą mieli możliwość jego dostosowania, w tej chwili nie ma jeszcze szerszego dostępu do modułów. Mało prawdopodobne w tej chwili jest także docelowe kodowanie w DVB-T. Są to tylko testy kodowania, a sygnał powinien być FTA, bo to daje szanse powodzenia po uruchomieniu nadajników DVB-T.
 
Do góry