Plazma - PS3

vwstylee

New member
Witam! Po raz setne podobne pytanie ( za co przepraszam ) Zamierzam kupić telewizor głównie do grania na konsoli Playstation 3, czytałem duużo opini na temat LCD,LED,PLAZMA i do gier najlepsza będzie właśnie plazma. Wszyscy trzęsą portkami na powidoki ( ale ludzie piszą, że graja po pare godzin w jedno i takowych powidoków brak) Chcę kupić 42 cale FULL HD, w pokoju mam ciemno, gram raczej wieczorami, od telewizora będę jakieś 2-3m. Cena do 2tyś zł. Raczej wybiorę Panasonic'a każdy kto ma to chwali. Głównie mi chodzi o to żeby jak najmniej kosztował, a jakość obrazu jak najlepsza i teraz pytanie do was : który model ? ( zaznaczam- tv głównie pod PS3 czyli te input lagi itp. - prosze o pomoc )
PS. Zależy mi na jak najmniejszej awaryjności i najlepszym obrazie, oszczędność prądu i inne pierdoły mnie nie interesują.
 
Ostatnia edycja:

WoofeR

New member
Poczytaj Test telewizora Panasonic TX-P42S30 | HD-Opinie.pl oraz wątek na forum: http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/67530-panasonic-seria-s30-tx-p42s30.html

Na razie docieram ten telewizor jednak po pierwszych kilku godzinach testów PS3 nie widzę żadnych problemów. Lepiej jednak mi się gra w trybie normalnym z włączonym IFC zamiast w profilu gra która takiej opcji nie posiada.

Chyba nic lepszego w tym budżecie nie zakupisz. Chyba, że G30 za kilka stówek więcej jednak czy jest sens? Szczerze wątpię. Lepiej na to miejsce dokupić dodatkową gwarancję.
 

vwstylee

New member
KIKI, telewizor kupuje GŁÓWNIE pod konsolę PS3 czyli - granie i oglądanie filmów. Więc myślę, że ponad 50%


WoofeR, właśnie dużo ludzi poleca mi te 2 modele :) Więc odpowiedź chyba już znam. Mam do Ciebie tylko prośbę, mógłbyś mi opisać proces technologiczny takowego ' docierania ' plazmy ?


PS. poszukując jak najtańszego sklepu w celu zakupu tego Panasonica natknąłem się, że niektórzy do modelu dodaja literkę " E " - TX-P42S30E, co ta literka oznacza? Pytam bo nie wiem ocb :)
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
KIKI, telewizor kupuje GŁÓWNIE pod konsolę PS3 czyli - granie i oglądanie filmów. Więc myślę, że ponad 50%


WoofeR, właśnie dużo ludzi poleca mi te 2 modele :) Więc odpowiedź chyba już znam. Mam do Ciebie tylko prośbę, mógłbyś mi opisać proces technologiczny takowego ' docierania ' plazmy ?


PS. poszukując jak najtańszego sklepu w celu zakupu tego Panasonica natknąłem się, że niektórzy do modelu dodaja literkę " E " - TX-P42S30E, co ta literka oznacza? Pytam bo nie wiem ocb :)
jak TV ma być głównie do gier to ze względu na możliwe powstawanie na plaźmie powidoków i wypaleń od elementów statycznych w grach był by chyba bardziej wskazany zwykły LCD do tych zastosowań z dobrym odświeżaniem i szybkim czasem reakcji matrycy...Hmm?
 

vwstylee

New member
Myślę, że więcej jak 3h w jedną grę grać nie będę :) ( No jeżeli wyjdzie GTA 5 ). Dużo ludzi z forum nie narzeka na powidoki piszą wręcz, że takowych brak... Plazmy chyba troszke zostały ulepszone siegając pamięcią do pierwszych wypustów. Wiem wiem, kłócąc sie który telewizor lepszy PLAZMA/LCD to tak jakbym kłócił się ze zwolennikami aut japońskich lub niemieckich i próbował ich przekonać do aut konkurencyjnych, lecz czytając subiektywne spojrzenie patrząc na całokształt obrazu plazma jest lepsza... Mam LCD w domu 32cale LG HD Ready i nie podoba mi się w nim taka ' siatka ' patrząc z bliska.
 

maxan

New member
Bez reklam
Mam LCD w domu 32cale LG HD Ready i nie podoba mi się w nim taka ' siatka ' patrząc z bliska.
Patrząc z bardzo bliska na plazmę masz że tak powiem 'skaczące białe kropki' więc raczej też Ci to się nie spodoba.
Co do powidoków w grach zbytnio o to bym się nie martwił... gram czasem po 6h non stop i żadnych powidoków od tego nie mam....za to od programów telewizyjnych(symbole/znaczki itp) bardzo łatwo o powidok wypalenie!
Ja ze swojej strony do gier i nie tylko polecam LCD/LED.
 
Ostatnia edycja:

WoofeR

New member
vwstylee, poszukaj na forum i w Google informacji na ten temat. Słowo klucz: "docieranie plazmy". Spotkasz się zarówno z przeciwnikami jak i zwolennikami takiego działania. Generalnie chodzi o to, aby przez pierwsze kilkaset godzin działania telewizora (100 - 300) nie stosować wysokich parametrów typu kontrast, kolor, ostrość, jasność itp, oraz najbardziej w tym czasie dbać o niepozostawianie uruchomionego kanału np. TVN24 ze statycznym obrazem paska informacyjnego lub innego kanału z nietransparentnym logiem. Potem już nic się nie dzieje. Powidoki powstają i jeszcze szybciej znikają. Nie ma się o co martwić tym bardziej że większość gier posiada przeźroczyste elementy interfejsu.

Literka E oznacza region na który produkowany jest sprzęt. Europę.
 
Do góry