Plazma PANASONIC TX-P42X10 - brak obrazu po HDMI

kiki05

New member
Witam

Mam do szanownych forumowiczów pytanie dotyczące prawdopodobnej przyczyny uszkodzenia telewizora lub dekodera CP.
Jakie jest prawdopodobieństwo uszkodzenia kanałów HDMI przy "ręcznym" wyłączeniu TV, gdyż ??
Wczoraj oglądając program TV został wyłączony przez mojego małego urwiska z "ręki", lecz po ponownym włączeniu i zmianie kanału na HDMI1 ekran telewizora pozostaje czarny.
Przełączyłem kabel HDMI na inne gniazda i sytuacja jest podobna, lecz po podłączeniu dekodera CP przez Euro wszystko jest ok, poza "jakością :("
Zastanawia mnie czy mogły sie uszkodzić wszystkie wejścia HDMI, czy np kabel, niestety nie mam innego urządzenia na którym mógłbym przeprowadzić test kabla.
Telewizor jest na gwarancji więc w grę wchodzi ewentualna naprawa, lecz nie chciałbym zgłaszać go dopóki nie wyeliminuję innych potencjalnych przyczyn.

dekoder HD CP - DSB-370G

Dzięki za wszelkie informację
 

kiki05

New member
Dzięki za opowiedź.

Może masz rację, bo wczoraj wieczorem przełączyłem ponownie na HDMI i obraz się pojawił, choć opisana sytuacja wystąpiła ponownie jak na jednym z kanałów użyłem auto dopasowania rozdzielczości w pilocie dekodera, obraz znikł i się już nie pojawił. Wyłączyłem i wyłączyłem dekoder i było ok.
W każdym bądź razie muszę czekać na rozwój wypadków, jeżeli dekoderowi coś dolega, to w końcu musi się popsuć, choć przeglądając opinię o tym dekoderze nie spotkałem się żeby ktoś inny pisał o podobnych przypadkach.
 
Do góry