Plazma Panasonic TX - P42C10Y aktualizacja softu.

kris68

New member
Posiadam plazmę Panasonic TX - P42C10Y z wersją oprogramowania : 1.215. Ta wersja oprogramowania była zainstalowana fabrycznie. Czy ktoś z kolegów posiada w/w plazmę lub tez zna się na aktualizacji softu tej plazmy ?

Ogólnie mimo że jest to prostszy model jestem bardzo zadowolony z zakupu - do plazmy podłączony jest po HDMI HD - Player Ariva 110 ktory odtwarza absolutnie wszystko na alternatywnym sofcie. Do tego posiadam kino domowe - amplituner Panasonica SA - HR45 i odtwarzacz Panasonica dvd - tak było w zestawie. Dzwięk idzie po optyku tak wiec filmy z DTS , AC3 5.1 są odtwarzane tak jakbym był w kinie - może rozśmieszy was to porównanie ale przesiadlem sie z analogowego CRT tez Panasonica 29 ' ( jakos mam przekonanie do tej firmy ) no ale w porownaniu z 42' plazmy jakosć powala na kolana zwlaszcza jak oglądam filmy w 720p lub 1080p. Calość mam podłączone do głośników 5.1 JAMO które wydaje mi sie nie są najgorsza firma.

I tu zaczynaja sie pytania do bardziej doświadczonych kolegów jako ze mam tuner mpeg4 :

- mieszkam w Bochni do nadajnika w Chorągwicy mam około 30 km - czy jest możliwosc oglądania na antenie siatkowej ktoregos z sygnałów nadawanych cyfrowo

- co muszę ustawić aby na plaźmie oglądać te programy

- ogólnie odbieram sygnał z kablówki Stream Communications cyfrowy ale chcialem wyprobowac wbudowany w plazmę tuner

- i sprawa podstawowa - mam juz dosć starą wersję softu 1.215 - czy jest mozliwosć wgrania nowego softu a jezeli tak skąd go pobrać i w jaki sposob zainstalowac ( znalazłem opisy ale do innych typów tv a nie chciałbym z plazmy zrobić cegły )

- Będę bardzo wdzieczny za jakiekolwiek namiary i wytlumaczenie aktualizacji.

Plazma jak sprawdziłem chodzi u mnie ( bo była zapakowana fabrycznie ) 8600 h jak sprawdziłem w menu serwisowym wiec wydaje mi się że dla plazmy to malutki przebieg. Załapałem sie na 5 letni okres gwarancji tak ze nie obawiam sie jakichkolwiek niespodzianek, zresztą nigdy mnie nie zaskoczyła negatywnie.

Mało jest opisane o tym modelu na forum dlatego założyłem ten temat - podejrzewam ze część kolegów posiada jednak ten model. Co prawda mogłem dołożyć kilkaset złotych na FULLHD ale Panasonica akurat w sklepie nie było a tv z fulhd które ogladałem mialy jednak gorszy obraz. Zreszta mało nadawców w chwili obecnej nadaje w FULLHD a za 5 lat pewnie zmienie tv na nowszy tak wiec jestem z nabytku zadowolony.

Bardzo prosze o wypowiedzi na temat tego modelu - wszystkie uwagi będą dla mnie bardzo cenne.
Pozdrawiam kris68.:)
 

kris68

New member
Podnosze temat - czy nikt nie posiada tego modelu plazmy czy tez nie ma żadnych namiarów na nowszy soft. No chyba ze nikomu nie chce sie pomóc - to byloby przykre.
 

Medej

New member
Nie posiadam takiego odbiornika ale 1 min u juz sie wszystko wie
Ja w Bochni odbieram bez problemu Tv cyfrowa z Krakowa
a wyszukiwanie kanałów jest w instrukcji na 31 stronie instrukcja tutaj :szukaj:
www,panasonic,pl/html/pl_PL/W-2/2880741/index,html#anker_2897540

zamiast przecinkow daj kropki bo jakies ograniczenie przed spamem mam
 
Do góry